Jak udělat pódium v ​​bytě s vlastními rukama: typy a účel pódia v bytě.

Bez ohledu na to, jaký typ pódia budete mít možnost postavit pódium v ​​bytě s vlastními rukama vždy zůstane. Můžete snadno postavit každé pódium. A mají dva druhy. Rám a monolit. Každý druh má svůj účel.

Druhy pódií

Pódiový rám může sloužit i jako hlavní funkce úložiště věcí. Monolitické pódium tuto možnost eliminuje. Ale jeho účel je také relevantní v těch místech, kde bude na jeho povrchu velká zátěž, například v místě instalace vodovodu. Je-li to stručně řečeno, pak jsou pódia nezbytná a všechny důležité. Ale jak je vytvořit?

Jak a kdy vyrobit monolitické pódium vlastníma rukama

Monolitické pódium se snaží vyhnout jeho použití bez nutnosti, protože vytváří velkou zátěž na samotnou desku. Neexistuje žádný takový problém, pokud pod betonovým základem je již půda, jako například to může být v zemi domu po provedení podlahy potěru. Pak není nijak zvlášť důležité uvažovat o nákladu.

Zařízení pro takové pódium vyžaduje bednění. To může být postaveno z cihel na vnějším obvodu pódia. Přiléhající ke stěnám nevyžaduje registraci. Poté, co jsme provedli takové bednění, můžeme nyní instalovat uvnitř pódia nezbytnou komunikaci, např. Dělat pódium během opravy koupelny.

Podium pro instalaci lázní.

Pokud má funkce pro instalaci sprchové kabiny, bude sanitární obložení zbytečné. To je vše. ANyní je bezpečné tam houpat beton a vyrovnat horní rovinu na úrovni konsolidovaného bednění. Bude hezké, když položíme zednickou síť do horní části betonové krabice a ponoříme ji do betonu, dokud nezmrzne. Pódium je připraveno. Nyní jsou dokončovací práce.

V některých případech je účelné použít k vybudování takového pódia cladit. To znamená, že zasahujeme do vlastního řešení pro lití a použití kromě štěrku a písku, ale i hliníku. Vzhledem k tomu, že tento materiál je velmi lehký, vyjde lehká verze pódia vhodná právě tam, kde potřebujete snížit tlak na sporák. V tomto případě lze použít i bednění lehčí. Nevystavujte ho z cihel, ale stavte z profilů a plechů HVL.

Shromáždíme rám po obvodu pódia, našroubujeme dvě vrstvy HVL do jeho vnější části a uvnitř jsme také plaihayam keramzitobeton.

Je vhodné, aby vodorovné povrchy takového pódia byly okamžitě vyrovnány. A pokud toto zdivo, pak předtím, než by měla být externě omítka, a pak tento povrch bude vhodný pro zpracování.

A nepohodlí takové odlehčené verze pódia je opět způsobeno malou hmotností hliníku. Při práci s jílditem se objevují hliněné kuličky a písek s cementem. Ale s velmi unaveným bitem dosáhneme výsledku.

Rámcové pódium

Jeho návrh vyplývá z názvu. Je jasné, že obsahuje kostru. Uděláme totyče Tloušťka tyčí bude určena na základě celkové výšky a velikosti budovy. Poté, co je rám dokončen, může být potažen materiálem pro opláštění. To může být překližka, HVL listy, OSB nebo tabule.

Překližka o tloušťce 10-12 milimetrů se používá ve dvou vrstvách. Ve dvou vrstvách také listy GVL nebo OSB. Horní a dolní vrstvu je nutno překračovat. To znamená, aby se list spodních vrstvových listů uzavřel celým listem materiálu, který se táhne shora. Po platování bude pódium zpracováno s využitím předem vybraných materiálů. V tomto pódiu můžete také vybudovat místa pro ukládání věcí.

Zařízení pódií je obecně velmi jednoduchá záležitost. Hlavní věc je nebát se. Zkuste to Určitě se dostanete ven!