Jak udělat zvukovou izolaci v místnosti, obývacím pokoji

V dnešních podmínkách života ve městě se v dnešní době stává životně důležitá kvalita zvukové izolace stěn objektu obytného domu nebo více v bytě. Hluk je hlavní příčinou podrážděnosti a únavy osoby. S dobrou zvukovou izolací stěn se zbavíte hlučných sousedů a nepříjemných zvuků ulice.

Začátek prací na zvukové izolaci

\ t

Za prvé je třeba začít s cílem zkoumat vady izolačních stěn. To může být trhlina nebo prasklina ve stěně vytvořené v důsledku smrštění domu.

Podobné nevýhody musí být důkladně naplněny zvukově izolačním materiálem (např. Pěnovou gumou, skleněnými vlákny atd.) A poté omítky opatřeny omítkovým roztokem.

Je také nezbytné izolovat elektrické zásuvky, které často procházejí otvory ve zdi.

Vzhledem ke zvukové izolaci stěn mírně zvětšují tloušťku, a proto se plocha místnosti sníží. Tyto nevýhody jsou však více než kompenzovány ústupky, které přinesou zvukovou izolaci.

Nejčastěji se při zesílení stěn používají plstěné dřevěné rámy. Mezi rámem a stěnou je materiál, který pomáhá snížit vodivost zvuku (nejčastěji skleněných vláken a pěnové gumy) a pečlivě připevněn ke zdi, takže v budoucnu se materiál nedeformuje a neklouže.

Přibližná tloušťka zvukově izolačních materiálů by měla být asi 9 centimetrů.

Při použití zvukotěsné desky musí být upevněn šrouby na horní stěně. Potom by měl být povrch pokryt suchým sádrokartonem (lze použít takélepidlo) Pro zlepšení zvukové izolace stěn někdy použijte ocelový profil - dodá další odrazové vlastnosti stěny. Musí být instalován mezi stěnu samotnou a izolační materiál. Tento typ pokládky zajistí nejlepší zvukovou izolaci.

Pamatujte, že ruční oprava bytu je poměrně komplikovaný a velmi odpovědný proces. S přísným dodržováním výše uvedených pokynů na výstupu obdržíte velmi dobrý výsledek.

Je třeba také připomenout, že zvuková izolace stěn v obytném prostoru nebo v obytných místnostech je pouze částí zvukové izolace. Pro zajištění maximální zvukové izolace je nutné dbát také na úroveň izolace podlah, stropů a oken.