Montáž podhledu Armstrong vlastníma rukama je jednoduchá, cenově dostupná, krásná

Navzdory své jednoduchosti, lakonicitě a neschopnosti vytvořit jakýkoli originální, extravagantní design s množstvím prvků, má stropní podhled Armstrong obrovskou poptávku ze strany spotřebitelů. A paradoxně to nezní, právě kvůli těmto nedostatkům. Díky jednoduchému zařízení a možnosti odstranění každé dlaždice zvlášť, je oprava omezena na výměnu pouze poškozených panelů, a nikoli na demontáž celé konstrukce, jak se to děje při opravách jiných typů zavěšených podhledů, což kupující nezanechává bez povšimnutí. Lakozita a závažnost umožňují stropům společnosti Armstrong harmonicky zapadat do jakéhokoliv interiéru, od státních institucí až po ty nejlepší pokoje. Kromě toho jsou v cenové kategorii, přístupné lidem i s velmi malou finanční kapacitou.

Obsah
 1. Obsah
 2. Více o stropu Armstrong?
 3. Výpočet závěsného stropu Armstrong?
 4. Základní instalační kroky?
 5. Značení?
 6. Pravidla pro zavádění pozastavení?
 7. Montáž stěnového profilu?
 8. Montáž nosných kolejnic?
 9. Při dokončení stohování panelů?

Obsah

 • Více o stropu Armstrong
 • Výpočet závěsného stropu Armstrong
 • Hlavní etapy instalace
 • \ t
  • Značení
  • Pravidla pro zavádění zavěšení
  • Montáž stěnového profilu
  • Montáž nosných kolejnic
  • \ t
  • Při dokončování stohování panelů

  Více o stropuArmstrong?

  Abych byl upřímný, mluvíme-li o nemožnosti vytvořit originální design v prvních slovech, jsme podstatně přehnali. Stropy Armstrong jsou ve skutečnosti dostupné v různých barvách a jejich struktura je nejrozmanitější: od jednoduchého až po matné zrcadlo. Vytvoření jedinečného designu proto není tak velký problém. Zejména proto, že stropní panely Armstrong jsou na sobě zcela nezávislé. Lze je kdykoliv vyměnit za nové nebo v panelu různých barev, na dodatečných větracích mřížkách nebo svítidlech, což zcela mění vzhled stropu.

  Příklad stropu Armstrong

  Stropy Armstrong jsou extrémně lehké, ale přesto mají nejen svou vlastní hmotnost, ale také hmotnost zabudovaného vybavení. Mimochodem, jedinečný design a schopnost odstranit dlaždice umožňuje umístit do podzemního prostoru různé komunikace, a to jak ve fázi výstavby, tak i následně.

  Jedinečnost zařízení spočívá v použití speciálního držáku, který se používá pouze v těchto typech stropů. Jedná se o dvojitou pletací jehlu s pružinovým mechanismem, který umožňuje nastavit výšku umístění stropu.

  Původní konstrukce stropu Armstrong

  Co visí na těchto pletacích jehlicích? Jedná se o nejjednodušší systém profilů a propojek, které tvoří porézní systém s rozměry buněk 600x600 mm, kartonové panely se vkládají přímo do buňky a leží na okraji profilu.

  Tip: aby nedošlo k hledání panelů odpovídajících struktuře a barvě,dlaždice můžete ihned umístit do několika vrstev. V případě potřeby bude výměna stačit k odstranění dna a její místo bude mít následující význam.

  Samozřejmě existuje takový strop a nevýhoda. Panel vyrobený z minerálních vláken se velmi bojí vlhkosti, takže v případě průniku nebo potrubí na ohřev vody v podzemním prostoru musí nevyhnutelně dojít ke změně veškerého nasáklého povlaku.

  Výpočet závěsného stropu Armstrong?

  Výpočet zavěšeného stropu společnosti Armstrong všeho druhu se provádí ve třech režimech, které se liší umístěním profilů. Uvažujme o jednom z nich:

 • Délka vodítek 600 mm se vypočte takto - 800 mm pro každý čtvereční metr stropu.
 • Vodítka 1200 mm - 1600 mm na metr čtvereční.
 • Délka vedení je 3700 mm - 800 mm na metr čtvereční.
 • Roh - 500 mm na metr čtvereční plochy.
 • Zavěšené 0,6 ks na metr čtvereční.
 • Schémata montáže Armstrong

  Tyto výpočty v zásadě nelze přehlížet, neboť všechny prodejny specializované na prodej stropů Armstrong jsou vybaveny speciálními počítačovými programy, které umožňují konzultantům rychle a správně vypočítat optimální množství potřebného materiálu. Pokud je však potřeba splnit všechny stupně nezávisle, jsou výše uvedené koeficienty nejvýhodnější z ekonomického hlediska.

  Důležité: jsou-li prostory velké (přes 200 metrů čtverečních), je lepší koupit profily s některými zásobami. Hádat jeho velikost je dost obtížná, takže v tomto případě je to lepšídůvěřovat skutečným profesionálům.

  Základní instalační kroky?

  Instalace stropního podhledu Armstrong se provádí v několika fázích. Než začnete pracovat, je nejlepší nastavit veškerou komunikaci (pokud existuje), protože i když to bude možné udělat později, ale tento druh práce přinese určité nepříjemnosti.

  Zavěšené podhledy Armstrong

  Tip: Nejvhodnější je zahájit instalaci z vnitřní strany místnosti tak, aby byly desky rovnoměrně řezány z obou stran.

  značení?

  Nejdříve musíte určit nejnižší bod stropu v místnosti. Na stěny, umístěné ve stejné vzdálenosti od podlahy, umístíme všechny vnější i vnitřní rohy místností. Nyní změříme vzdálenost od těchto čar ke stropu a určíme nejméně. Umístění montážních bodů ložiskového rohu bude vycházet z tohoto bodu.

  Důležité: ložiskový roh je připevněn ke stěně nejméně 150 mm od nejnižšího bodu stropu, nebo tak, že po pokládce panelů výsledná plocha alespoň s malou rezervou uzavřela všechny pokládky, jakož i výšku svítidel a větracích mřížek. .

  První značku umístíme měřením požadované vzdálenosti od nejnižšího bodu stropu. Poté pomocí laserové úrovně jej navrhněte na všech ostatních stěnách. Dostaneme všechny body, které dostaneme do jednoho řádku.

  Nyní najděte střed stropu. Je nezbytné, aby uspořádání panelů na konci práce bylo symetrické. Pro to máme diagonály. Hledá se bod jejich průnikucentra Přes něj, rovnoběžně se stěnami, provádíme dvě linie, které budou sloužit jako centrální vodítka.

  Zbývá označit umístění závěsných konzol. První bod, který jsme již našli, je náš střed povrchu. Nyní z ní, ve vzdálenosti 900 mm, rovnoběžně s centrálními vodícími čarami, zaznamenáváme další body.

  Pravidla pro instalaci pozastavení?

  Připevněte k stropu kotvy nebo hmoždinky hlavní trakci závěsů, která může být identifikována přítomností kolíku. Pro upevnění nosné lišty je nutné namontovat trakci závěsných konzol pomocí háku. Pro tento účel jsou všechny kolejnice vybaveny speciálními otvory. Mezi každou ze dvou trakčních spojů se pomocí motýlkové pružiny.

  Stěnový profil je upevněn pomocí hmoždinek

  Tip: Závěsy musí být instalovány ve vzdálenosti nejméně 900 mm od sebe a 600 mm od stěn.

  Montáž nástěnného profilu?

  Úhlový profil je připevněn ke značené linii pomocí hmoždinek, takže tvoří "polici", na které budou "kolejnice" připevněny další kolejnice.

  Montáž stěnového a nosného profilu

  Montáž nosných kolejnic?

  Montáž nosných kolejnic 3700 mm

  Nosné kolejnice mají tvar písmene T. Jejich konce mají speciální štěrbiny, určené k připojení krátkých profilů. Takové kolejnice jsou obvykle instalovány paralelně s dvojicí stěn ve vzdálenosti 1200 mm od sebe. V některých případech nemusí být délka kolejnic dostačující, ale jsou snadné a zároveň velmi spolehlivé, upevněné mezi sebou pomocí speciálních zámků.

  Délka montážních lišt 1200 mm

  Tyto kolejnice jsou instalovány ve vzdálenosti 600 mm od sebe a stěny kolmé na nosné profily. Kolejnice Armstrong pro zavěšené podhledy jsou vybaveny speciálními zámky, které umožňují snadnou a rychlou instalaci sami.

  Montážní lišty 600 mm

  Nejmenší kolejnice jsou instalovány kolmo k kolejnicím na 1200 mm, takže každá strana článků se rovná 600 mm.

  Spojka kolejnic s nosným profilem

  Při dokončení stohování panelů?

  Tato fáze není nijak zvlášť komplikovaná. Jediné, na co se chcete zaměřit, je potřeba pracovat v rukavicích, protože minerální vlákno, ze kterého jsou panely vyrobeny, může způsobit vážné podráždění. Pokud je na deskách nějaký výkres, pak by měly být naskládány velmi úhledně a správně zvoleny směr obrazu.

  Stropy Armstrong jsou považovány za nejjednodušší na moderním trhu. Je možné sestavit takový strop v malé místnosti během několika hodin a pro stávající firmy, které mají všechny potřebné nástroje a zkušenosti, a ještě méně.