Jak vybrat správný tmel pro spoje oken

Obsah
 1. Těsnicí hmota pro izolaci oken
 2. Obsah
 3. Butylový tmel?
 4. Teoklonický tmel?
 5. Polyuretanový tmel?
 6. Silikonový tmel?
 7. Akrylový tmel?
 8. Které lepidlo je lepší pro plastová okna?

Hermetika pro izolaci oken

Další utěsnění okenních spojů významně sníží tepelné ztráty

S nástupem chladného počasí přemýšlíme o jeho oteplování, když začneme mrznout ve vlastním bytě. A v první řadě, samozřejmě, podle tradice, jak nejlépe zahřívat okna v zimě. Dříve, problémy nevznikly zejména - bavlna s papírem a odpoledne práce vyřešilo všechno. Moderní technologie a materiály se pro nás v tomto ohledu hodně změnily. Současný trh nabízí nejrůznější možnosti utěsnění stejných okenních spojů: zde a tmelů, lepicích pásek a různých tmelů. Přemýšlejme o tmelu a udělejme trochu přehled o těch nejoblíbenějších z nich, hodnotíme klady a zápory. Máme důležité vlastnosti pro adhezní, deformační a pevnostní vlastnosti materiálu.

Obsah

 • Butylový tmel
 • Teoklonický tmel
 • \ t
 • Polyuretanový tmel
 • Silikonový tmel
 • Akrylový tmel
 • Který tmel je nejlepší pro plastová okna

Zvažte některé známé typy tmelů. Každý z nich má svá specifika, která je lepší vědět předem, a každý je dokonale vhodný pro váš účel utěsnění okenních švů.
Pokud jste si již vybrali tmel pro vás, je užitečné vidět praktické video o tom, jak správně používat tuto kompozici.

Butylový tmel?

Těsnicí hmoty z butylového kaučuku jsou široce používány při výrobě oken s dvojitým zasklením

.

Jeho složení je založeno na polyisobutylenu. Aplikováno ve stavebnictví především pro práce na vnitřním těsnění.

Hermetické plnivo - důležitá složka, závisí přesně na pevnosti výrobku, jeho konzistenci (viskozitě). V tmelu může plnič pojmout až 50% zásob. To je považováno za optimální poměr mezi plnivem a polymerní složkou v těsnicím materiálu. Pro tyto účely se jako levná složka obvykle používá jednoduchá křída. Aby se snížily náklady na jejich výrobky, ne zcela upřímní výrobci někdy zvyšují hmotnostní zlomek plniva v produktu, což má za následek snížení jeho kvality. Taková butylová páska může rychle ztratit svou pružnost, rychle uschne a švy se začnou rozpadat.

V butylových fóliích se používají následující složky, jako je butylkaučuk (jako polymerní základ), jakož i různá plniva, změkčovadla a nezbytné technologické přísady. V těchto přísadách je hlavní tajemství tmelu - vyráběné různými výrobci, mají také odlišnou kvalitu. Doplňky uchovávané společnostmi v přísném utajení. Změkčovadlo je nejčastěji parafínový nebo průmyslový olej. Množství a kvalita závisí na množství a kvalitě přilnavosti konečného výrobku, napříkladlepkavost

Důležité upozornění: Před zahájením práce opatrně odstraňte zbytky starého tmelu a také vyčistěte povrch před nečistotami, otřete prach. Místa, která musí být utěsněna, by bylo hezké odfouknout jakýkoliv speciální nátěr pro spolehlivější vzájemnou přilnavost povrchů.

Teoklonický tmel?

Základem těchto tmelů jsou polysulfidové oligomery. Používají se tam, kde je vyžadováno velmi silné utěsnění. Složení theoklokových těsnicích hmot je dvousložkové, takže musí být smícháno v určitých poměrech nezávisle v souladu s pokyny.

Polyuretanový tmel?

Zajímavostí pro nás je, že přichází do styku s drtivou většinou různých materiálů. V barevné paletě polyuretanového tmelu nenajdete odrůdu, ale snadno se lakuje a může být dokonce lakován.

Důležitý bod: Při práci s polyuretanovými těsnicími materiály chráňte pokožku před kontaktem.

Silikonový tmel?

Silikonový tmel - nejoblíbenější v moderních technologiích oken

Ve formě silikonových tmelů je hlavní trumpová karta pryž. Pracuje v dokonalém kontaktu s jakýmikoli materiály, vhodnými pro použití jak externě, tak interně. Silikonový tmel se vyznačuje vysokou odolností vůči různým pachům a atmosférickým vlivům, včetně kolísání teploty. Barevný silikonový tmel se nedoporučuje, ale jeho barevná paleta je velmi působivá.Silikonové tmely stavitelé doporučují vysoce kvalitní kyselé, druh, který zahrnuje fungicidy, spolehlivě chrání před vznikem plísní.

Akrylový tmel?

Vhodné také pro spoje oken. Má vynikající adhezivní vlastnosti na beton, dřevěný povrch, různé omítky, cihly a další stavební materiály. Akrylové tmely rozlišují vysokou odolnost vůči ultrafialovým paprskům a vliv různých atmosférických faktorů. Těsnicí hmota v balení je plně připravena k použití. Ihned po aplikaci začíná proces vulkanizace. Nakonec je povlak podobný gumě. Akrylové tmely mohou být natřeny.

Volba tmelu je samozřejmě důležitá. Ale neméně důležité a správně aplikovat. Přečtěte si tyto pokyny předem, postupujte v souladu s doporučeními a okna budou mnohem teplejší, potěší vás v zimě bez nutnosti trhlin.

Které lepidlo je lepší pro plastová okna?

Někdy se po instalaci plastového okna při prvních změnách počasí objeví jejich nedostatečné utěsnění. To se může projevit například hlukem a pískáním větru na ulici. To znamená, že instalace okna není dostatečně vysoká. Budete se muset obrátit na volné montéry nebo na opravárenský tým, ale můžete to udělat sami. Musíte odstranit starou vrstvu tmelu a aplikovat novou.

Který z tmelů je pro tyto účely lepší zvolit, sdílejte zkušenostiOleg Serov, montér plastových oken.

O. S: Nejpoužívanější pro aplikaci: je to především silikon (v oknech je i takový výraz "silikon"), akrylový (nyní se používá méně a méně často); a syntetické (budu se zabývat nejoblíbenější španělskou značkou Quilosa).

Silikonový tmel - nejmasivnější.
Výhody: Téměř bez změny barvy s věkem. To se nehodí. Velmi elastický. Demokratické za cenu.
Nevýhody: Většina silikonových tmelů se během instalace dodává s octem. Silikon je na povrchu potřený tenkým filmem, téměř nepostřehnutelným. Postupem času začne odlamovat a visí s takovými hadry. Snažím se odstranit jejich úseky a celý steh. Je to nepříjemná vlastnost silikonu - mezi rámy a svahem, kdy vítr fouká, filmový tmel, někdy také v souzvuku s větrem bzučákem a píšťalkami. To je na "píšťalka oken" zákazníci si stěžují, a tolik hovorů někdy se stane právě pro takové, zdánlivě ne vážný důvod!

Akryl se používá jen zřídka
Výhody: bez zápachu. Také elastický. V případě potřeby se snadno čistí.
Nevýhody: Téměř okamžitě nasává prach, sbírá všechny nečistoty a brzy se stává šedou.

Ze syntetiky je nejběžnější Quilosa.
Výhody: Není zápach. Někdy po aplikaci, je to stále voda, je vhodné pro zpracování, v případě potřeby. Zůstane jako v případě lepidla, ale zachovává si pružnost. Perfektně omytý, dokonce i houbou, ne neprůhledný. Švy neodfouknou.
Nevýhody: sušení, poněkud absorbované. Protovelké švy procházejí dvakrát. Jak se používá, je lehce žlutý. Ne každý obchod je na prodej.

Důležitý bod! Povrchy plastového okna, zejména tzv. sendvičové panely, parapety, svahy nelze v žádném případě odmašťovat rozpouštědly obsahujícími aceton. Pozemky a skvrny se objevují na plastu. Naneste tmel obvykle pomocí speciální pistole.

Tip: Není třeba aplikovat tmel z vnějšku okna (z ulice) (pouze na stranách a v žlabech). Faktem je, že v průběhu času to může vyvolat hromadění vlhkosti v montážních švech. Výsledkem je ztráta tepelné vodivosti. Při instalaci oken jsou zde instalovány speciální paropropustné ochranné pásy, nebo v extrémních případech aplikujte roztok omítky pro vnější práce.