Jak vyrobit skříňku na ruce vlastníma rukama? Šatní skříň vyrábíme nezávisle na projektu až po montáž

Pokud vytvoříte přihrádku na skříň vlastníma rukama, můžete ji právem považovat za nejfunkčnější položku nábytku. Snadno se vejde i na omezenou plochu a zároveň do ní můžete vložit téměř všechny věci. Taková skříň je skutečným nalezištěm pro malé apartmány, malé salonky. Ale v prostorných budovách pro něj je místo, kde se může stát skutečnou výzdobou místnosti. Jedním slovem, skříň-prostor je univerzální nábytek, bez kterého je těžké dělat dnes.

Při pohledu na hotové skříně se zdá, že je ztěžuje. Ve skutečnosti to nemá nic složitého, stačí správně vypočítat všechny jeho parametry.

Obsah
 1. Vyrábíme šatník vlastníma rukama
 2. Návrh prostoru pro posuvné dveře
 3. Výroba dílců skříně v dílně
 4. Co byste měli věnovat při výrobě skříní?
 5. Lemování detailů skříněk
 6. Příslušenství pro skříně posuvných dveří
 7. Montáž skříně vlastními rukama
 8. Montáž bočních regálů
 9. Komponenty posuvných dveří posuvných dveří
 10. Zrcadlová instalace
 11. Montáž skříní posuvných dveří
 12. Výroba vnitřních zásuvek

Skříň zhotovujeme vlastníma rukama

.

V hlavních skříních jsou vyrobeny desky z dřevotřískové desky. Pokud se rozhodnete udělat skříňku sami, je nejlepší jít do dílny, kde jsou speciální dřevoobráběcí stroje pro řezání plechů připravených šablon. Doma není možné získat vysokou kvalitu pilinpřijde nejen kvůli nedostatku zkušeností, ale také kvůli nedostatku potřebných nástrojů. Také v dílnách můžete vyrobit řezané sofistikované formy, police se zaoblenými rohy, řezané vzory, atd., Aby okraje konců, přísady pro smyčky.

A pak je tu logická otázka: co pak přijde do konceptu "skříně s vlastními rukama", protože téměř všechny její části je třeba objednat v dílně? Faktem je, že se vzácnými výjimkami prakticky všechny firmy, které prodávají skříně, nevlastní vlastní dílny a objednávají výrobu jednotlivých dílů "na straně". Mezi jejich povinnosti patří navrhování nábytku na žádost zákazníka, vypracování schémat řezání a etiket výrobků, nákup potřebného množství materiálu, dodávky a montáže. Za to berou platby, které mohou překročit náklady na skříňku v 1,5-2 krát, nebo ještě více. Náklady na řezání dřevotřískových desek a jejich zpracování - malá část nákladů na skříň jako celek. Tím, že jste načrtli, spočítali a sbírali oddělení sami, ušetříte spoustu peněz.

Je výhodnější vyrábět skříň nezávisle a včas. Při objednání u firmy budete muset počkat asi dva měsíce, což, jak souhlasíte, není vždy vhodné. Je možné jej sbírat po dobu dvou týdnů nezávisle, včetně návrhu a výpočtů. Podívejme se podrobněji na postup výroby skříně.

Navrhování skříní posuvných dveří

Prvním krokem při výrobě skříně je její provedení. K tomu můžete schematicky nakreslit skříň s výkresem všechrozměry, označení vnitřních oddělení, skříňky a boxy. Takový přístup "ve starých časech" je poměrně dlouhý a nepříjemný, zejména v přítomnosti vysokých technologií. Nyní prakticky všechny firmy pro navrhování nábytku používají speciální počítačové programy, které umožňují nejen vyhodnotit budoucí výsledek, ale také plně vypočítat specifikaci produktu.

Jedním z takových programů je „Basis-Furniture“. Jedná se o velmi silný návrhářský nástroj, který může pojmout řadu podpůrných programů. Základna je navržena tak, aby vytvořila jednoduché i velmi složité nábytkové prvky. Pokud máte zájem, můžete jít na stránky výrobce a podrobněji se s ním seznámit. Pro návrh skříně není nutné absolvovat celý kurz mladého vojáka. Poměrně jednoduché a přístupné rozhraní usnadňuje používání programu i pro začátečníky. Chcete-li nainstalovat Base, potřebujete emulátor, protože používá ochranu hardwaru, ale pro "důvěryhodné uživatele PC", to již dlouho přestal být problém.

Pokud jste vždy nepoužili Basis, můžete si prohlédnout ukázková videa pro návrh. V našem případě jde o film "Basis-Wardrobe 7.0 Video Builder Wardrobe". Jeho recenze vám poskytne přehled o všech fázích návrhu a také o vlastnostech programu. Bude to trvat trochu času (asi 30 minut), ale i začátečník může snadno zjistit, co dělat.

Projektování kabinetu v programu "Basis-Mebelshchik" trvá přibližně 1 hodinu, s přihlédnutím k výpočtu specifikacenezbytné materiály. Manuálně by to trvalo mnohem déle a nevylučovalo by žádné chyby ve výpočtu.

Proces vytváření virtuálního kabinetu zahrnuje tyto kroky:

 • volba rozměrů komory skříně;
 • rozměry dna, víčka a víka skříně;
 • výběr materiálu a velikost zadní stěny a jejích tuhých žeber. Zadní stěna je vyrobena z dřevovláknité desky a žebra tvrdosti - z HDPE;
 • rozpad vnitřního prostoru skříně do horizontálních a vertikálních sekcí;
 • naplnění přijatých úseků krabicemi (pokud je to nutné);
 • zavedení hlavních parametrů dveří;
 • přidání mezaninu a otevřených bočních sekcí (je-li to nutné);
 • označení konců, které je třeba upravit;
 • výběr a montáž armatur;
 • tisk výkresů jednotlivých komponent skříně a specifikací.

Je-li to žádoucí, můžete také vytisknout hromadný obraz hotové skříně, ze které se pak snadno sestaví.

Výroba skříňových dílů v dílně

Dalším krokem je výroba částí skříně v dílně. Takže v ateliéru jste nemuseli vysvětlovat "na prstech", co potřebujete, stačí předběžně vytisknout specifikaci všech prvků a jejich kreseb a dát mistrů. Kromě toho může základna také vytvořit kartu pro řezání, pro kterou dílna vyžaduje zvláštní poplatek.

K tomu jednoduše použijte modul Basis-Rozkrym, který určuje velikost výstupních čipů dřevotřískové desky. Tato karta představuje vzor, ​​na kterém bude vystřiženo písmeno určité velikostikonstrukční prvky s přihlédnutím k odrážkám, tloušťce řezných materiálů a dalším jemnostem. Je pravda, že některé nuance je třeba ještě koordinovat s výrobci nábytku, takže je lepší je svěřit kartám - v těchto záležitostech jsou lépe pochopeny a při rozkladu budou zohledněny dostupné nástroje.

Jako příklad uvažujme výrobu výšky skříně skříně 2,5 m, šířky 1,2 m, hloubky 0,4 m. Odhaduje se, že bude vyžadovat dva listy dřevotřískové desky o ploše 4,08 m2 a list dřevovláknité desky s plochou 4,67 m2.

Co byste měli věnovat při výrobě skříní?

Při výběru barvy byste se neměli zaměřovat na jména jako „ořech Milano“ atd. Každý výrobce má pochopení, jak tento ořech vypadá, a neexistují žádné jednotné normy. Takže je nejlepší jít a nezávisle zvolit barvu materiálu, vedenou svým vzhledem, a ne podle jména.

Poté, co jsou všechny prvky skříňky vyříznuty v obchodě s nábytkem, můžete být nabídnuti, abyste si s sebou vzali prořezávání písmen, ze kterých byly vyřezány, od dopisu, který jste zakoupili, což znamená vaše prořezávání. Pokud je nepotřebujete, nechají je výrobci nábytku zanechat s vámi, což vám poskytne malou slevu. Toto rozhodnutí je pro mnohé mnohem přitažlivější. Jako odpadky se zbavili a ušetřili peníze. Ale to tak není. V procesu montáže mohou být některé prvky poškozeny a můžete je nahradit ze zbytků. Pokud si můžete objednat dílčí dílnu v dílně ne z vašeho materiálu, můžete přeplatit na 25% nákladů.

Další nuance. Nemusíte platitzhotovení každého jednotlivého detailu a řezání plechu. Na první pohled se zdá, že je to jedno a totéž, ve skutečnosti tomu tak není. Při výpočtu množství suroviny je tedy nutné jasně určit počet plechů a již je dát do řezu. Programy jako Base vám pomohou rychle a jednoznačně rozhodnout o nákladech na materiál. Manuální výpočty často dávají nepřesné výsledky, zejména pokud existuje mnoho podrobností.

Samostatným výdajem je výroba kudrnatých prvků, například zaoblených poliček nebo soklových lišt. Náklady na tyto pily jsou vyšší než řezání jednoduchých obdélníkových tvarů, které musí být vzaty v úvahu a předem odsouhlaseny, takže při platbě nedošlo k nedorozuměním.

Shrňme to. Náklady na výrobu dílů v dílně se skládají z:

 • zhotovení karty pro řezání (tím lépe je důvěřovat řemeslníkům);
 • řezání plechů z HDPE a LDPE;
 • zhotovení soklu;
 • zhotovení zaoblených prvků.

Lemování detailů skříněk

Poté, co jsou všechny detaily vyříznuty, můžete přistoupit k popruhu. Obvykle se to také provádí v obchodě s nábytkem, kde se díly vyrábějí, protože to vyžaduje speciální vybavení. Pro hrany jsou hrany vyrobeny z PVC různé tloušťky, v závislosti na poloze hran. Skrytá žebra (nebo spodní zadní) jsou ohraničena jemnějšími hranami, jejichž tloušťka je 0,4 mm. Pro viditelné hrany se používají silnější hrany, vyrobené z PVC 2 mm žeber sousedících částí,které jsou navzájem spojeny, není nutné řezat.

Abychom byli jasnější, uvádíme několik příkladů:

 • okraje vnitřní police jsou ohraničeny pouze přední stranou s hranou 2 mm. Další žebra přiléhají k vnitřním stěnám skříně;
 • okraje krytů skříněk jsou vnější ze všech stran, a proto musí být oříznuty ze čtyř stran, přičemž zadní neviditelná strana má tloušťku okraje 0,4 mm a zbytek o tloušťce 2 mm;
 • okraje fasády krabice na všech čtyřech stranách mají tloušťku hrany 2 mm
 • .

Tyto jemnosti se na první pohled zdají být matoucí, ale pomocí Basis se nemůžete bát a nemyslet zvlášť, protože program vybírá a nastavuje hrany požadované tloušťky a na správných místech.

Stejně jako výroba se i vylézání částí složité geometrické formy platí zvlášť za vyšší cenu.

Náklady na popruh, včetně materiálů, sestávající z těchto položek: \ t

 • Podpora s hranami PVC o tloušťce 0,4 mm;
 • Hrana z PVC o tloušťce 2 mm;
 • Okraj zaoblených částí.

Časem pro výrobu částí skříněk a jejich kromily v průměru strávených až 5 pracovních dnů, ale za dodatečný poplatek „za naléhavost“, mohou být všechny tyto operace dokončeny během jednoho dne. Některé dílny v ceně práce také zahrnují dodávku výrobků do domu.

Příslušenství pro skříně posuvných dveří

\ t

Příslušenství skříně se volí v závislosti na počtu skříní a kanceláří. V našichSkříň má například 3 výsuvné zásuvky a hlavní prostor. Pro krabice potřebujete vodítka a pera. Hlavní kancelář má jednu nuance. Vzhledem k omezenému prostoru je hloubka skříně malá (pouze 38 cm), závěs pod závěsem bude nestandardní - čelní. Takový závěs vám umožní zavěsit oblečení paralelně se zadní stěnou a ušetřit místo. Délka koncového závěsu 30 cm.

Jako připevnění se použijí Euro šrouby (kování) se zátkami. Jsou lepší koupit více než jen pro případ.

Takže z příslušenství budete potřebovat:

 • věšák na obličej;
 • vodítka pro zásuvky;
 • zásuvky;
 • Euro šrouby;
 • stubs pro Eurovates.

Sestavení šatníku vlastníma rukama

Když je vše připraveno a zakoupeno, můžete zahájit montáž skříně. Zde opět chci říct pár pěkných slov základu. Tento program nejen navrhuje design skříně, rozšiřuje ho na komponenty a počítá náklady na materiál, ale také poznámky na výkresech upevnění šroubů spolu s jejich rozměry a vzdáleností mezi nimi. Takže při kompilaci nemusíte myslet na to, na jakém místě je lepší tyto nebo jiné prvky kombinovat. V ideálním případě musí být všechny otvory provedeny na CNC obráběcím stroji pod kontrolou modulu "Basis-CNC", ale to je poměrně drahé potěšení a obráběcí stroj s řízením softwaru je někdy obtížné najít. Díry lze také provádět ručně.

K tomu budete potřebovat tužku, strup, šití, vrták se speciálním vrtákem podŠroubováky, šroubováky s šestihrannou pálkou a samozřejmě tištěné výkresy skříní s otvory upevněnými na držáku.

Zaprvé, dno a stěny skříně jsou instalovány v místě, kde se plánuje opětovné zkontrolování skříně, pokud jsou správně zvoleny celkové rozměry.

Povrch dna je aplikován na značení upevňovacích míst, pod montáž, otvory jsou vyvrtány, po kterém je základna upevněna z obou desek a centrální přepážky. Boční stěny jsou připevněny ke dnu kování.

Hrany bočních stěn a základny by měly být chráněny speciálním vodotěsným profilem, který zabraňuje vniknutí vody do povrchu PVC a prachu pod skříní. Stejné hrany, které spočívají na podlaze, musí být vyrobeny z PVC o tloušťce 2 mm

.

Poté jsou horní police upevněny a je namontován tuhý okraj HDPE. Tuhost tuhosti je upevněna na zadní stěně skříně, aby se celá konstrukce upevnila ve správné poloze. Samotná stěna je provedena pomocí LDPE.

Při montáži skříní víka může být obtížné ji namontovat. Faktem je, že výška skříně je obvykle přijímána co nejvíce, a upevnění montáže je poměrně obtížné. V takových případech musíte nejprve použít kleště a pak konec "pádu". Je lepší mít mezeru nejméně 7 cm mezi skříní a stropem.

Montáž bočních polic

Pro montáž otevřené stranyPolice se zaoblenými rohy používají firmy - 4 na každou polici. Police jsou připevněny k povrchu bočních a zadních stěn dvěma upevňovacími prvky. Horní a dolní police jsou o něco větší než ostatní, které je třeba vzít v úvahu při instalaci.

Postup montáže je následující: Nejprve je horní police upevněna, pak všechny ostatní od shora dolů.

Samotná spodní police je na stejné úrovni jako spodní část skříně, takže firmware není vhodný pro její montáž - jednoduše se nedá utáhnout. V tomto případě se místo nich používají koláčky.

Sestavy posuvných dveří posuvných dveří

Dveře skříně skříně jsou samostatným mechanismem, jehož volba a sestavení musí být osloveny s plnou odpovědností. Její vzhled určují dveře a jejich provozuschopnost a snadnost použití činí jeho provoz co nejpohodlnějším. Chcete-li začít, musíte se rozhodnout pro profil. Záleží na jeho kvalitě, zda dveře vydrží po dlouhou dobu a budou zavřeny, takže v tomto případě nejsou nutné žádné úspory. Profil je prodáván v demontované formě a za účelem jeho provedení je nutné jasně dodržovat pokyny výrobce, které lze nalézt na internetových stránkách firmy nebo získat v době nákupu. Příručka obsahuje všechny potřebné montážní schémata, stejně jako výpočetní vzorce pro stanovení délky vedení a parametrů křídla vrat.

Profil vrat se skládá z těchto prvků:

 • upevněná spodní a horní vodítkapodle spodní a skříňové skříně. Jsou to zvláštní kolejnice, na kterých se dveře při otevírání a zavírání pohybují;
 • spodní rám křídla dveří je základna, ke které jsou upevněny spodní válce;
 • boční okraje jsou dvou typů: Z-profil a H-profil. Tyto rámy se používají jako rukojeti pro pohyb křídla dveří, jakož i základ pro upevnění horních válců;
 • horní rám činí design profilu pevnějším;
 • Středový rám se používá, pokud se křídlo dveří skládá z několika částí pro jejich vzájemné spojení;
 • horní a dolní válečky zajišťují snadný pohyb křídla dveří podél vodítek. Spodní válce jsou vyrobeny z plastu, horní jsou pogumované. Obvykle se na jednom dně instalují dva válce z horní a dolní strany;
 • zátka - malá kovová vložka, upevňující látku v uzavřené poloze. Zátka je upevněna na spodní straně;
 • slegel - pruh hromady, který se připevňuje ke konci plátna. Schlegel změkčuje dopad plátna s ostrým zavíráním dveří, chrání jej před poškozením a zatavuje strukturu;
 • Těsnicí hmota se používá k upevnění zrcadla na plátno. Tmel je vyroben ze silikonu.

Chcete-li určit profil jistě, je nejlepší nejprve kompletně sestavit celou skříň a poté změřit parametry přijatého otvoru.

Profily se obvykle volí s určitou velikostí, aby se v případě potřeby odřízly. Standardní rozměry pouze do stranyrámy - 2,7 m, další prvky jsou objednány na základě obdržených velikostí.

Jako profilovou výplň můžete použít různé materiály, ale často se volba zastaví na skle nebo zrcátku. Použití zrcadla může dále vizuálně zvětšit prostor místnosti, navíc může být ozdobena různými vzory, dekorativními prvky atd.

Montáž zrcadla

Zrcadlo je vybráno na bázi fólie o tloušťce 4 mm. Obvykle při objednávání zrcadla okamžitě určete požadovanou velikost (nejlépe s malým okrajem). Je třeba mít na paměti, že zrcadla jsou poměrně křehká a těžká, takže když je přepravujete, musíte být přesní, nesete je společně a jeden kus.

Silikonový tmel se používá k instalaci zrcadla do profilu, který je položen na jeho hraně. Tmel by měl být aplikován rovnoměrně po celé délce okrajů bez záhybů.

Dále je zrcadlo vloženo do profilového rámu. Pro dosažení správné polohy můžete použít gumové kladivo, poklepáním na profil zrcátka až do úplného vstupu do profilu a tmel se neskrývá uvnitř konstrukce. Je důležité zachovat kolmou polohu rámu vzhledem ke zrcátku, jinak může být zrcadlo instalováno křivě. Postup montáže zrcátka je následující: zrcadlo je umístěno na vodorovné ploše, na horní a dolní hraně profilu, dodatečný tmel se odřízne nožem. Pak se upevnilBoční hrany, otáčení zrcadla vertikálně a opírající se o okraj.

Montáž skříní posuvných dveří

Profilový rám se po odložení na dveřním křídle dále upevní šrouby, které by měly být součástí sady profilů. Pod šrouby předvrtané otvory ve dvou krocích: nejprve pod nití, pak širší vrták pouze v předpokoji skrýt hlavu.

Upevňovací prvky spodního profilu jsou současně upevňovacími prvky spodních válců. Šrouby pro upevnění válečků jsou regulovány tak, aby v případě potřeby bylo možné měnit výšku válečků.

Otvory pro montáž na boční hrany rámů nemusí být nutně úhledné a rovnoměrné - budou stále skryty pod skluzem - pásek hromady lepený na obou stranách. Při použití profilu S má dokonce speciálně vyříznutá místa pro závěs, takže je snadné ho lepit.

Vodítko pro tkaninu dveří je upevněno šrouby z podložek. Pod šrouby předvrtané otvory. První z nich nainstaluje horní vodítka na jedné úrovni s hranami bočního profilu. Veden tím, s pomocí úrovně budovy, je vystavena nižší směrnice. Vodítka musí být přísně jedna po druhé, aby nedošlo k naklonění nebo naklonění křídla dveří. Na okrajích spodního vodítka jsou vloženy speciální zarážky, které zamykají dveře v zavřené poloze.

Instalace dveříválce jsou vloženy do horní vodicí kolejnice, spodní válce jsou stlačeny a list vstupuje do profilu, spoléhající na spodní vedení. Nezapomeňte zkontrolovat vertikální polohu plátna, hustotu přilnutí konců k bočním stěnám v uzavřené poloze.

Pokud jsou dvířka namontována v malém úhlu, lze jejich polohu nastavit pomocí šroubů se spodním šroubem. Spodní válce také regulují výšku dveří, zvedají je nebo spouštějí. Pokud se v průběhu používání horní válečky vyskočí z vodítka, musí být dvířka zvednuta. Po instalaci látky je nutné nastavit zarážky na spodní straně.

Výroba vnitřních zásuvek

\ t

Rám skříně je připraven a nyní je čas na výrobu vnitřních zásuvek zásuvek. Krabice, stejně jako samotná skříň, jsou vyrobeny z předlitků z dřevotřískové desky. Aby se zabránilo montáži na jejich povrch, použije se falešná fasáda, uvnitř je napojena na skutečnou fasádu. Pro výrobu šuplíku budete potřebovat fasádu, falešnou fasádu, dno, boky, zadní stěnu, vodítka a pero. Dno průčelí bude tvořeno ložiskem, omezeným ze všech stran zdmi a falešnou fasádou.

Při sestavování zásuvky je velmi důležité kontrolovat polohu jednotlivých částí. Rohy mezi sousedními stěnami a stěnami a dnem by měly být rovné. K dosažení tohoto cíle můžete použít předem vytvořenou šablonu, která řídí velikost úhlů. V zásadě to můžete udělat bez něj, ale pak rohymusíte neustále měřit.

Směr, skládající se ze dvou částí, připevněný jeden díl ke skříni a druhý - ke straně skříně. V tomto případě je nutné zajistit, aby byly uspořádány vodorovně a paralelně. Krabice by měly být prohloubeny do skříně tak, aby se jejich rukojeti nedotýkaly dveřního křídla zevnitř. Šířka zásuvek je volena menší, než je šířka dveří, takže je možné je posunout dopředu.

To je vše, my jsme si vyrobili šatník vlastníma rukama.