Jaká teplá podlaha je lepší a proč: srovnávací přehled možností zařízení

Co je teplá podlaha lepší a proč: srovnávací přehled variant zařízení

Pravděpodobně dnes není možné příběh opakovat, obratně vyprávěný v oblíbeném filmu Nového roku. Časy stejného typu a anonymních budov zůstaly naštěstí v minulosti. Každý z nás dnes může učinit náš domov jedinečným a originálním a nemusí vždy vyžadovat větší opravy. Ale zajímáme se o to, ale jedna z jeho fází je zařízení podlahy. „Jaká teplá podlaha je lepší?“ - přesně to je otázka prakticky každého majitele domu, před nímž je pro jeho uspořádání obtížný úkol. A proč je teplý? Ano, protože technologie "teplé podlahy" je v tuto chvíli velmi populární a stále více a více našich občanů ji preferuje. Vysvětlete to velmi jednoduše - těžké klimatické podmínky.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak je vybudován vodní systém?
 3. Klasifikace elektrických systémů
 4. Kabelová podlaha
 5. Verze filmu
 6. Tyčový systém
 7. Co tedy zvolit?

Obsah

 • Jak je vybudován vodní systém?
 • Klasifikace elektrických systémů
 • \ t
  • Kabelová podlaha
  • Filmová verze
  • Systém pásu
 • Co si tedy vybrat?

Problém výběru systému „teplé podlahy“ není v zásadě složitý. Nicméně jednoznačně odpovězte na otázku, zda je teplá podlaha, ze které je společnost lepší, nepravděpodobná. Pro konkrétní tipyje nutné znát specifické podmínky a možnosti instalace a také provoz. Všimněme si, že dnes mohou být dvou druhů:

 • Voda.
 • Elektrické.

Důležité! Elektrické podlahy mohou být provedeny ve třech variantách: kabel, fólie nebo tyč.

Jak je uspořádán vodní systém?

Tento systém zahrnuje použití vody jako chladicí kapaliny cirkulující uvnitř topného systému. Voda může být dodávána jak z centrálního topného systému, tak ze stoupačky. Velmi důležitou podmínkou podlahy s teplou vodou je použití čerpadla, které zajišťuje cirkulaci teplé vody. I když je možné takový systém namontovat bez čerpadla, musí být zde respektovány především zákony gravitace. Účinnost takového vytápění bude však vysoká pouze v místnostech s omezeným prostorem.

Tak to vypadá jako teplá, teplá podlaha. Systém se zpravidla montuje pomocí kolektoru - rozvaděče pro trubky

.

Výhody:

 • Nejvýhodnější druh teplé podlahy z hlediska instalace.
 • Nízké náklady na vodu jako chladicí médium ve srovnání s jinými zdroji energie.

Nevýhody:

 • Při provádění vazby hrozí nebezpečí mechanického poškození potrubí.
 • Když tlak chladicí kapaliny v systému klesá, vodní dno nemůže fungovat bez čerpadla.
 • V bytě ve městě není možné provádět takovou podlahu, protože v tomto domě jsou problémy s vytápěním jiných spotřebitelů. Voda z centrálního systému,Po průchodu systémem "teplé podlahy" vrací chlazený zpět. V současné době existuje zákaz připojení teplovodních podlah ve městských bytech s obecným vytápěním.

Pozor! Propojení takového systému vyžaduje oficiální povolení u příslušných orgánů.

Klasifikace elektrických systémů

\ t

Kabelová podlaha

Základem jeho činnosti je práce drátů ze speciálních slitin slitin. Dráty "jsou" schopny přeměnit elektrickou energii na teplo. Celkové množství tepla generované teplou elektrickou podlahou je regulováno termostatem, který je povinnou součástí topného systému tohoto typu.

Kabelová teplá podlaha - účinný samostatný systém vytápění

Výhody:

 • Termín využívání podlah na základě elektrických kabelů vytápění značně převyšuje dobu životnosti vodovodu.
 • Ekonomická spotřeba energie - množství elektřiny potřebné pro stejné potřeby, jakož i běžné domácí spotřebiče.

Nevýhody:

 • Existuje malé množství elektromagnetického záření.
 • Montáž elektrické podlahy je poměrně nákladným opatřením.

Důležité! V ideálním případě je nutné zakoupit topný kabel s doklady, jako je např. Certifikát shody se známou normou ISO 14000, který je zárukou environmentální bezpečnosti výroby. A navíc existuje certifikát pro samotný produkt - KIMA.

Filmmožnost

Je systém založený na fungování sazného filmu. Když je připojen k elektrické síti, vydává dlouhé infračervené paprsky a anionty (záporně nabité ionty). Úlohou emitoru je uhlíková (uhlíková) pasta, která se obvykle aplikuje ve formě zakřivených nebo rovných pásů. V dražších modelech může být film aplikován úplně.

K napájení elektřiny se používají měděno-stříbrné vodiče. A klíčové části infračerveného filmu jsou utěsněny dvěma vrstvami polyesteru. Připojení k napájení je zajištěno termostatem. V zásadě existuje mnoho výrobců tohoto konkrétního výrobku na trhu. Skutečnost, že systém společnosti je lepší ve vaší konkrétní situaci, je stále lepší vědět od odborníků, kteří mohou skutečně posoudit úkoly, které musí vytápěcí systém provádět.

Vypadá to jako teplá podlaha. Samozřejmostí je, že jeho instalaci lze provést samostatně, ale v první řadě je nutné se poradit s odborníkem

.

Výhody:

 • Tento systém je univerzální z hlediska výběru osobních podlah. To znamená, že v horní části systému může být infračervená fólie teplá podlaha laminát, linoleum, koberec, vinylová deska, keramická dlažba a další.
 • Tento topný systém může být mobilním připojením zespodu na koberec, který může být vyčištěn v létě a v chladu během chladného období.

Nevýhody:

 • Přítomnost velkých množstvískryté kontakty - před pokládkou je nutné provést testování výkonu systému. A navíc je nutné kontrolovat proces pokládání horní podlahové krytiny.
 • Pro zajištění kontaktu mezi fólií a drátem je nutné použít speciální konektor, který je vyrovnán plochým lisem.

Pozor! Pokud je vrchní nátěr keramickou dlažbou, musí být položen s použitím speciální podlahy pro systém "teplá podlaha", přičemž nanesená vrstva lepidla by měla mít tloušťku nejméně 15 mm

.

Lanový systém

Inovativní a vysoce spolehlivý systém vytápění, který se vyznačuje zvýšenou ekologickou bezpečností. Nazývá se: inteligentní elektricky vyhřívaná podlaha. Hlavní prvky - uhlíkové tyče, se nejprve spojí a pak se připojí k termostatu a síti. Spotřebitelé jsou dodáváni ve formě rohoží.

Žebrovaná teplá podlaha - triumf inovací vedle nás

Výhody:

 • Není třeba uvažovat o možnostech umístění nábytku - opatřených samoregulačním efektem. To znamená, že se nebojí zavírání těžkých předmětů, což může vést k přehřátí a selhání v jiných případech.
 • Šňůry bez strachu mohou být vyplněny maltou pro potěr nebo lepidlo na dlaždice pod keramickou žulou, dlažbou, mramorem atd. Tento systém může být instalován v místnostech s vysokou vlhkostí, na otevřených terasách nebo přístupových cestách.
 • Bezpodmínečná ekologická kompatibilita s jinými typy teplapodlah

Nevýhody:

 • Největší nevýhodou jsou vysoké náklady.
 • Na trhu se nachází velký počet padělků.

Rozdíly mezi těmito odrůdami teplé podlahy jsou samozřejmě, ale existuje mnoho momentů, které jsou charakteristické jak pro vodu, tak pro elektrickou podlahu. To platí především pro technologické aspekty instalace.

Předběžný potrubí, speciální topný kabel nebo topné těleso fólie jsou umístěny na předem připraveném základě v souladu s předem navrženým projektem. Dále shora jsou další vrstvy sexuálního dortu: zpravidla se jedná o potěr a potah na obličej.

Co si tedy vybrat?

Odpověď na tuto otázku závisí na mnoha parametrech a podmínkách. Například prostor areálu je velmi důležitý, stejně jako jeho umístění. Pokud se jedná o soukromý dům nebo chalupu, pak v zásadě můžete použít jakýkoliv systém, přirozeně předběžně hodnotící ekonomickou proveditelnost na různých aspektech. V bytě ve výškové budově bude mít výběr určitá omezení.

Kromě toho je důležité pochopit účel systému „teplé podlahy“. Pokud jde o další vytápění, které je navrženo tak, aby udržovalo pohodlí a příznivou mikroklima v domácnosti, je dokonale vhodné pro film nebo teplou podlahu. V případě, že se předpokládá, že bude sloužit jako hlavní funkce vytápění, bude logické mít výhodu vysokého výkonového topného kabelu nebo vodovodu.

A samozřejměprioritním kritériem by v každém případě měly být vysoce kvalitní výrobky. Není nutné podrobovat hlasy prodejců a kupovat systémy neznámých výrobců, ale produkty certifikované s řádným provozem vám budou sloužit mnoho let.