Lepidlo na zdivo z pórobetonu

Pro spolehlivé lepení pórobetonu se používá speciální suchá směs, která obsahuje cement, písek a různé polymerní přísady. Kromě toho se používá jako lepkavá směs mezi takovými stavebními materiály, které mají vysokou úroveň absorpce vlhkosti (struskové bloky a hliník).

Rovněž mohou být zashpatlevat a vyrovnat povrch, používá se jako lepící základ v cihlovém zdivu a pokládka keramických obkladů.

Navzdory podobnosti s obvyklou směsí cementu a písku má lepidlo na zdivo z pórobetonu řadu rozdílů a výhod. Především z portlandského cementu a frakčního písku, který umožňuje aplikovat tenčí vrstvu roztoku (pouze 3 mm) bez obav, že se jeho adhezivní vlastnosti sníží. Je schopen odolat velkému množství vlhkosti a obrovským teplotním rozdílům, spojuje dohromady dva různé materiály a také velmi plastický materiál. Lepidlo na pórobeton rychle zamrzne a zároveň nemá žádné smrštění.

Je velmi snadné pracovat se směsí lepidla na pórobeton, protože nevyžaduje speciální technologická pravidla pro jeho přípravu. Pro získání hotového roztoku stačí sloučit potřebnou směs do požadovaných poměrů a vody, která by měla být míchána do homogenního stavu (aby bylo možné pracovat kvalitněji a rychleji, doporučuje se použít elektrickou vrtačku se speciální tryskou). Připravená směs lepidla je vhodná několik hodin.