Měření, instalace a montáž vnitřních a vchodových dveří vlastními rukama

Nový domov, postavený vlastními rukama, riskuje, že se nestane vaším vysněným domovem, pokud jsou dveře do obytných prostor a obytných prostor v praxi velmi nepříjemné. Skutečnému komfortu předchází nejen měření, instalace a instalace vnitřních a předních dveří, ale především kompetentní projekt, ve kterém jsou všechny části včetně umístění dveří promyšleny. Informace v tomto článku vám pomohou vyhnout se nejčastějším chybám.

Obsah
 1. Jak navrhnout dům vlastními rukama
 2. Typické rozměry otvorů
 3. Systém otevřených dveří
 4. Dveře do obývacího pokoje
 5. Svahy, oblouky, portály

Jak navrhnout dům vlastními rukama

Díky novým technologiím a internetu se prakticky každý člověk se základními znalostmi ve výstavbě a opravách může pokusit sám o sebe jako projektant.

Jako vždy začíná vše měřením a fotografováním objektu, po kterém je konstruován jeho trojrozměrný model. Je snadné najít řadu programů, které vám umožní dělat virtuální design, například zkušební verzi dvererisovator 2.1 nebo profesionální verzi. Její výhody jsou zvláště patrné, pokud jde o kresby a plány přestavby. Můžete se přesunout na samostatnou vrstvu a označit barvy těch stěn, které plánujete rozebrat, což pomáhá neztratit ani ty nejmenší detaily. Poté, ve vyčištěném prostoru, tvoří novou vrstvu se stěnami, příčkami a dveřmi v měřítku 1: 1. Pospojení vrstvy základních a nových stěn, dříve než vytvoříte model objektu ve formě, kterou bude mít po dokončení hrubé práce.

Typické rozměry otvorů

Není žádným tajemstvím, že výroba dvířek standardní velikosti je dobře zavedená a pokud dveře ve vašem domě odpovídají typickým velikostem, pak volba hotové varianty, která vám vyhovuje z hlediska materiálu, kvality a barvy, nebude zvláštní prací.

Úkolem jakéhokoli dobrého konstruktéra - přinést všechny řezy do standardní velikosti:

 • pro vstupní dveře: šířka - 90 cm nebo 1 m, výška - 2,08 nebo 2,10 m;
 • pro dveře domácností, jako je spíž, vana, toaleta: šířka - 70 cm, výška - 2,06 m;
 • u dveří v obytných prostorách, jako je skříňka, dětský pokoj, ložnice: 80 cm a 2,06 m.

Poznámka: výška štěrbin všech vnitřních dveří by měla být od kravaty 2,06 m. Vzhledem k tomu, že podlahová krytina zpravidla trvá 1 cm v důsledku přilehlých dvoumetrových dveří, dostaneme mezeru 5 cm, která je vám umožní pohodlně nainstalovat dveřní krabici a vytvořit pěnovou spoj.

Samozřejmě, když navrhujete dům, můžete projít experimenty a neřídit se v rámci norem, ale pak být připraveni na to, že dveře, vyrobené podle individuálních norem, vás budou stát mnohem více.

Schéma otevírání dveří

\ t

Pokud jde o systém otevírání dveří, existuje řada objektivních pravidel, která by neměla být zanedbávána bez ohledu na to, jak jedinečnábyl váš projekt.

 • Dveře v místnostech by se neměly protínat. V krajním případě může být toto připuštěno, pokud je jeden z dveří používán velmi zřídka, například dveře do stodoly.
 • Dveře by měly být otevřeny alespoň na 95 °, aby klika dveří nebyla ve vstupním prostoru. Jinak si instalátor pamatujete více než jednou tím, že ho zasáhnete do lokte.
 • V otevřené poloze nesmí koncové dveře představovat potenciální nebezpečí pro osoby přicházející ze sousedních místností.
 • Je mnohem logičtější a příjemnější, když mají dveře se stejnými otvory sklony stejné šířky.
 • Montáž dveří, tj. Jejich vyrovnání se stěnou, musí být na straně, kde se dveře otevírají.
 • Věnujte pozornost pohodlnějšímu úhlu otevírání dveří v těchto místnostech, kde se zavírají obzvláště často, například v ložnici. Stačí, když vytáhnete ruku z místnosti, aby se dveře otevřely při 95 °. Pro zavření dveří, otevřených na 180 °, budete muset opustit místnost a dostat se k rukojeti.
 • Přítomnost striptérky nejméně 100 mm zajistí jednak správný úhel otevření dveří; a za druhé, takže dveře v díře budou vypadat mnohem efektněji, protože nemusíte obkládat kryt nebo je nalepit na roh.

Dveře v obývacím pokoji

\ t

Když navrhujete dveřní otvory v obývacím pokoji, můžete vynechat detaily, počínaje tím, jaká bude vrstva dlaždic v místnostech, končící tím, jaký nábytek a domácí spotřebiče máte.plánovat do nich instalovat. Například, pokud neberete v úvahu, že pračka obvykle nepřilne pevně ke stěně, ale stojí 5 cm, pak nesprávně uspořádá dveře, po instalaci ji hořce zjistíte, že do vstupního prostoru nepříjemně vyčnívá.

Zvláštní pozornost je třeba věnovat nižšímu uzlu přilehlých dveří v koupelně a na toaletě. To je dáno především skutečností, že podlaha v těchto místnostech je obvykle nižší než v celém bytě, aby hostitelé měli čas reagovat, pokud dojde k odtoku vody. Správným způsobem bude toto přilehnutí vypadat takto: víko je mírně prodlouženo, aby se dostalo na podlahu, a konec podlahové krytiny a konec svislé části dlaždice se zavře rohem 30x30 mm

.

Svahy, oblouky, portály

\ t

Navzdory tomu, že přední dveře jsou instalovány na samém počátku opravy a vnitřní dveře jsou téměř na konci, musí být vybrány současně. To je vysvětleno tím, že svahy z výběru vnitřních dveří, takže musí být harmonicky v kombinaci barev a textury.

Oblouky a portály, jejichž přítomnost je v moderním interiéru běžná, vyžadují také určitou ochranu ve formě vazníků. Pokud se o to nebudete postarat předem, po šesti měsících vykořisťování zde budou nepříjemné opotřebované plochy.

Správné, a co je nejdůležitější, včasné informace vám pomohou bez poškození zdraví a peněženky, abyste se mohli poučit z chyb ostatních.