Monosad je květinové divadlo jednoho herce

Nejčastěji je květinová zahrada složením rostlin různých druhů a typů, kombinovaných navzájem v barvě, formě a načasování kvetení. Kombinace a kompilace různých scénických přistání může být nekonečná - je to docela vzrušující. Existuje však další přístup, který navrhuje, aby byl hlavní rostlinný druh v záhonech používán jako hlavní akcent. Taková květinová zahrada se nazývá monosad. Předpona “mono” mluví o druhu stálosti květinové zahrady a jméno “zahrada” znamená, že většina z těchto kompozic pokryje poměrně velkou oblast, zředěný cestami, lavičkami a rostlinami pozadí.

Obsah
 1. Obsah
 2. Růženec - zahrada královny květin
 3. Pioneer - zahrada Pivoňka
 4. Lilinárium - zahrada mnohostranných lilií
 5. Fleksary - dlouhosrstá zahrada Phloxes
 6. Geoginárium - luxus kolekce sedmikrásek v jedné zahradě
 7. Video příklad zařízení pro růženec na místě

Obsah

 • Růženec - zahrada královny květin
 • Pioneer - zahrada Pivoňka
 • Lilinárium - zahrada mnohostranných lilií
 • Flockeria - dlouhá kvetoucí zahrada Phlox
 • Geoginárium - luxus kolekce sedmikrásek v jedné zahradě
 • Video příklad růžového zařízení na místě

Aby se vytvořil monosod, měl by být použit pouze jeden druh květin, jako jsou kosatce

.

Růženec - zahrada královny květin

Nejoblíbenějším monosodamem je nepochybně růžová zahrada, jejíž základem jsou různé druhy růží. Nejčastěji je to poupě apolyanth druhy, lišící se v různých velikostech, tvarech a délce kvetení. Velkolepé modřiny rozloží kompozici, pokud jsou vysazeny ve středu zahrady nebo na jejích okrajích. Pěkná růže bude vypadat ještě elegantněji, pokud je obklopena opona miniaturních odrůd. Mnoho kreativních nápadů z květů se rodí při pohledu na věnec růží. S jejich pomocí můžete vytvořit zajímavé skladby pergol, oblouků a tapet, které se stanou významným akcentem pro růžovou zahradu.

Růženec - zahrada královny květin

Jak jste již pochopili, v této monosade patří vůdčí role růží, to však neznamená, že jsou ostatní rostliny zcela vyloučeny. Naopak, oni jsou potřební zdůraznit krásu hlavní květiny, to je, jako pozadí. Takovými partnery růží mohou být různé muškáty, hostitelé, kulovité tuyas a samchs, nízké spirály. Chcete-li vyplnit prázdnotu mezi hlavními obyvateli monosad lze použít obyčejný kopr a fenykl - levné a vztek, ale jaký účinek!

Pioneer - zahrada Pivoňka

Druhý nejkrásnější monoshadom po růženci, mnoho květinářství-amatéři považují průkopníka - zahradní pivoňka. Terry a obyčejné květy různých odstínů přitahují nejen svou krásu, ale i příjemnou vůni, která pokryje monosand a rozšíří se po celém území vaší oblasti.

Pioneer - zahrada Pivoňka

Nádherné kvetení pivoněk obvykle trvá krátce - 2-3 týdny, ale začíná v různých časech v různých odrůdách. Proto může správně vybraná kolekce těchto rostlinRadujte se se svými zářivými barvami od začátku května do konce července.

Základem průkopnické činnosti jsou často travnaté druhy, jejichž horní část zemře na zimu, a na jaře se opět znovuzrozí. Jsou stromovité piony, které jsou keře s neuvěřitelnou krásou květin. Jejich použití umožňuje vytvořit v průkopnických akcentech body, které jsou vyříznuty z celkové hmotnosti travnatých pivoněk. Kromě toho, strom-jako pivoňky kvetou poněkud dříve než travnaté druhy, a to je vynikající důvod k vytvoření několika keřů z těchto nádherných rostlin v jejich průkopnickém.

Lilinárium - zahrada mnohostranných lilií

Zvláštní sofistikovanost spojená s lilemi květin bude doprovázena lilináriem od července do září. Při výběru těchto rostlin pro monosodium je třeba věnovat pozornost odrůdám a druhům s podobnými podmínkami pěstování a zimování. V závislosti na složení, v lilinia může objevit se jako malé ostrůvky s trpasličí lilie ve výšce 20 cm, a vysoké zdi metropolitních rostlinných gigantů. Pokud jde o barvu, pak oči vyběhnou! Bílá, světle žlutá, oranžová, vínová a jasně červená, monofonní a na místě - to je to, co mohou lilie být!

Zahrada různobarevných lilií - lilinárium

Krása a vznešenost těchto ušlechtilých barev zdůrazní smaragdovou zeleň trávníku - to je nejlepší zázemí pro lilie. Také přistání mohou být obklopena trvalkou gipsophila, delfínem nebo chřestem. Zelený rám z křovin a živých plotů se stane krásným rámem pro vysoké lilie.

Hejno -Zahrada s dlouhým kvetením Phlox

\ t

Flockaria může kvést a cítit velmi dlouho - od jara do mrazu. Samozřejmě, že k tomu dojde, pokud je druh phlox zvolen tak, že načasování jejich kvetení se navzájem mění. Doporučujeme se usadit ve vašem monosadicum Phlox Drummonda - každoročním vzhledu, který poskytne tak dlouhý květ květu flecaria. Vytrvalé druhy nejsou ve svém rozkvětu tak odolné, ale mnoho z nich vás bude potěšit i celé léto, některé z nich - rozsvítí své kvetoucí květy pouze na podzim.

Flockaria - nádherná zahrada Phlox

Geogynary - luxus kolekce sedmikrásek v jedné zahradě

Barevná paleta sedmikrásek je tak bohatá, že můžete vytvořit různé barevné efekty ve své mini-zahradě. Chcete jednobarevné karmínové pole froté květin? Prosím! Nebo se vám líbí barevné s postupným přechodem z jednoho stínu na druhý? Ani problém!

Monosad dahlia - gegginarii

Jasná výsadba jiřin je obzvláště výhodná, pokud je monosad omezen čirými čarami a je čtvercem, mnohoúhelníkem nebo kruhem.

Jako obrubník se dokonale hodí rostliny pozadí pro jiřiny, výborné školky, alissum, hostitele, trpasličí uši, žeruchy.

Příklad videa růžového zařízení na místě

Podle zásad monosodia můžete kombinovat jakékoli jiné květiny. Velké výsadby kosatců vytvářejí irirdar, lila - sirenary, gladioly - gladulary. Ve velkém množství vypadají skvěle atulipány, cyklameny a jasmín, a plamének - seznam velkých květin je velmi velký a každý z nich má své vlastní fanoušky. I v zahradních sukulentech je možnost stát se hlavní ozdobou zahrady. Všechno je ve vašich rukou. Najít rostlinu, která dělá vaše srdce bít častěji a začít vytvářet vlastní sbírku, která může brzy stát nádherné a úžasné monosad!

Viz články pro podobná témata:

 • Palisander vlastními rukama - stavíme "vizitku" webu
 • Vertikální terénní úpravy - vertikální transformace zahrady
 • Záhony a zahradní kompozice ve vile vlastníma rukama: pravidla gramotnosti
 • Návrh záhonů květin a záhonů v zemi - mnohostranné obrazy aranžování květin
 • Střešní zahrada - krajinná kompozice nad úrovní terénu
 • Vybíráme rostliny pro jarní květiny: sbíráme sbírku raného kvetení