Montáž balkónové jednotky vlastníma rukama

Samotná skutečnost získání bytu v nové budově je jen začátkem dlouhé cesty do ideálních životních podmínek. Opravy obvykle začínají odstraňováním technologických nedostatků a nedostatků. Samostatným místem v seznamu povinných prací je řádná instalace balkónového bloku.

Hlavní nevýhodou otvoru pod balkónovým blokem je, že jeho šířka je nejčastěji více než 60 cm, což je někdy dokonce o několik desítek centimetrů více než šířka standardních vnitřních dveří. Nebudeme-li tuto situaci řešit, dostaneme v první řadě široké dveře, které po otevření zabírají příliš mnoho užitečného místa; a za druhé, zatížení hmotnosti takových masivních dveří nevyhnutelně povede k deformaci smyček a samotné tkaniny, což znamená, že konstrukce nebude spolehlivá a trvanlivá.

Kromě toho, vzdálenost od díry k rohu je často méně než 50 cm, což zbavuje majitele možnost využít roh pro instalaci alespoň nějaký nábytek nebo polici, nemluvě o lednici, která zde - to samé místo.

Když je úkol jasně označen, možnosti řešení jsou generovány samy. V tomto případě je nejrozumnějším způsobem korekce vytvořit clonu pomocí falshteny. Pro instalaci chladničky s hloubkou 60 cm potřebujete plot alespoň 65 cm. Další 5 cm bereme v úvahu omítky stěn a dokončovacích svahů.

Obsah
  1. Jak postavit čtvrtinu okenního otvoru?
  2. Jak správně nainstalovat balkónovou jednotku?
  3. Tepelná izolace balkónového bloku

Jak postavit čtvrtinu okenního otvoru?

Jako příklad zvažte možnost, ve které je nutné postavit 17 cm stěny. Chcete-li začít, proveďte měření a udělat balkónový blok tak, aby dveře a okno šly o čtvrtinu až asi 3 cm, přičemž ponechte volný prostor 17 cm od strany, kde bude falshestan umístěn v budoucnu.

Věnujte pozornost: aby se pod rámem vytvořil pohodlný přístup na balkon a normální pěnový šev, stačí zvednout okno pouze o 8 mm. K tomu doporučujeme odebrat standardní nadřazený profil.

Pro čtvrtinu použijeme detaily impregnovaného hranatého nosníku v tloušťce 10 cm a 7 cm. Nenechte se zmást s výběrem materiálu, protože čtvrtina stromu je zcela běžná, zejména v dřevěných domech. Změřte výšku otvoru a přeneste rozměry na nosník. Pokud jste již zakoupili dřevo, které již bylo impregnováno, můžete okamžitě zahájit instalaci, pokud ne, pak musí být nutně impregnován antiseptikem. Současně, ne jen lehce štětcem kartáčem, ale aplikovat hustou vrstvu pomocí spreje nebo spreje. Při kvalitním pronikání a sušení detailů bude trvat asi den. Do této doby už nebude povrch lepkavý a bar bude fungovat.

Přiložte k otvoru tlustý nosník, vyrovnejte ho na horním nosníku a upevněte jej, pak jej zajistěte dvěma dalšími tenkými nosníky.

Jak správně nainstalovat balkónovou jednotku?

Podařilo se nám zvýšit o čtvrtinu 17 cm. Trhliny mezi konstrukčními prvky mají zcela objektivní jev, stejně jako použití pěny pro jejich naplnění. Pěna by měla vstoupit v ne méně než 3 cm. Zpracování za typické spoje mezi čtvrtinou a bar mezi tyčí nové čtvrti, a uzel přilehlosti dřevěné konstrukce na kovovém nosníku.

Nespěchejte k odstranění přebytečné pěny. Primární polymerace látky nastává během 4-7 minut, takže snížení zbytečné segmentu pomocí nože by měla být pouze poté, co se pěna přestane být lepkavé.

Montáž druhé čtvrtletí dokončuje konsolidaci velkého dřevo 10x10 cm. On aplikoval přesně stejný paprsek předepsanou dříve. Posun směrem k balkonu bloků není příliš přijatelné, protože musíme ponechat prostor pro ukisnyh panelů.

To znamená, že otvor vytvořený, zůstává bezpečně v jeho balkónových bloků. Pokud mezi referenčním paprskem a svahu vidíte mezera je příliš velká, pěna by měla vyplnit jej před instalací jednotky. V této fázi pěny naplněné v mezerách mezi režného zdiva a pěnových bloků. Ve skutečnosti se ukazuje, že se jedná o první fázi ze tří, v průběhu které tvořily spolehlivý a vysoce kvalitní pěny šev.

Použití polymerační pěnu přímo sestavit balkon bloků. V průměru budete mít asi dvě hodiny shromáždit do jedné struktury rámů, oken, dveří a speciálních spojovacích profilů. Materiály, které tvoří obvod otvoru,často mají odlišnou strukturu a hustotu. V souladu s těmito vlastnostmi zvedneme držák.

V dřevěné části je balkonový blok upevněn pomocí hřebíků přes otvory o průměru 8 milimetrů předvrtané v rámu.

Vzhledem k tomu, že pěnový blok je mírný materiál, není zde vhodné zaostávání. Musíme zatěžovat zátěž na držáku. Za tímto účelem vezmeme zesílené montážní desky, nastavíme je do důrazu profilu ve vzdálenosti 60 cm od sebe. Poté se produkt fixuje na pěnové bloky a na desku se rozloží 6 upevňovacích prvků ve formě květu.

Je velmi obtížné zvládnout úkol, když je horním fragmentem díry směs pěny a sádry. Pokud nezajistíte horní část rámu tuhosti, bude se během provozu jednoduše deformovat.

Zde přichází opět pomoc s pevnou montážní deskou. Nastavte ho podél rámu se zaměřením na profil a zajistěte jej nejprve na jedné části bloku, poté zarovnejte geometrii produktu a upevněte ji z druhé strany na několik bodů. Takové zdokonalené provedení zátěže určitě nebude hrozné.

S určeným typem spojovacích prostředků jdeme přímo k zařízení. Upevněte rám do otvoru a zarovnejte ho s úrovněmi a podpěrnými podložkami. Ten zůstane navždy v pěnovém švu, proto je vyrovnání bloku a zabránění sítu rámu povoleno pouze pomocí speciálních montážních klínů.

Nemělo by se zapomínat, že vnitřní výztuž rámu neoslabuje jeho plasticitu. Nadměrné utahování nageli, můžete deformovat rám tak, aby dveře nebo okno instalované v něm prostě nebude zavírat. Pokud tento limit necítíte intuitivně, je lepší použít dočasnou ložiskovou podložku.

Existuje také opačný extrém, jehož negativní důsledky nezpůsobí dlouhé čekání: když nagrel svařuje pouze před kolizí víčka s rámem. Nezapomeňte, že spolehlivý držák bude pouze v případě, že klobouk capelle prochází plastem a spočívá ve výztužné části rámu.

Tepelná izolace balkónového bloku

Závěrečnou částí instalace balkónové jednotky je izolace obvodu vytvořením pěnového švu.

První etapa procesu, který jsme provedli před instalací bloku. Nyní je nutné vyplnit všechny mezery montážní pěnou, ale ne zcela, ale pouze 25% tak, aby obrys byl celý a nebyl roztrhaný, s ohledem na fixaci.

Dveře a okna mohou být instalovány nejdříve za den. K úplnému napěnění pěny bez pěny a píštěle je zapotřebí přesně dost.

Poznámka: Pro urychlení procesu polymerace se nechá otvor před nanesením pěny zvlhčit.

Třetí etapa vytvoření kvalitního pěnového švu je konečnou fází celé instalace balkónového bloku. Za tímto účelem nastavíme kovové profily podél obvodu, upevníme je na nich plastovými svahy a vyplníme prázdnotu v podzemním prostoru instalační pěnou.

Nyní instalacebalkonový blok je proveden správně, spolehlivě a trvale. Konstrukce nebude pod zatížením deformována a v zimě rozhodně nezmrzne. A, neméně příjemné, že chladnička je nyní snadno a krásně umístěna na rohu.