Montáž měkké střechy: instrukce, video

Obsah článku

 • Jaké nástroje jsou potřebné pro montáž?
 • Montáž měkké střechy vlastními rukama
 • Kapátko
 • Koberec
 • \ t
 • Frontonové popruhy a značení bruslí
 • \ t
 • Montáž žiletek
 • Žebra a brusle
 • \ t

  montáž měkké střechy vlastními rukama

  Měkká střecha zaujímá vedoucí postavení na trhu střešních materiálů. Pokud se rozhodnete vybavit střechu svého domova vlastníma rukama, pokusíme se vám v této věci pomoci. Náš článek poskytne podrobnou odpověď na otázku: jak můžete vyměnit, nainstalovat nebo opravit měkkou střechu? Budeme se snažit plně popsat celý technologický proces a za účelem zviditelnění všech prací nabídneme sledování video instalace měkké střechy.

  Jaké materiály spadají do definice měkké střešní krytiny? Samozřejmě se jedná o naplavyayemye válcované materiály (ruberoid) a flexibilní dlaždice na bázi asfaltu.

  Jedinou podmínkou pro pokládku měkké střechy (bez ohledu na materiál) je suché, bezvětrné počasí s teplotou vzduchu nižší než +5 ° C. To je dáno tím, že při nízkých teplotách není lepidlová základna materiálu dostatečně polymerována.

  ?

  Obsah
  1. Jaké nástroje jsou potřebné pro montáž?
  2. Montáž měkké střechy vlastními rukama
  3. Kapátko
  4. Koberec
  5. Značení pásků Fronton a bruslí
  6. Montáž hradeb
  7. Žebra a brusle

  Jaké nástroje jsou potřebné pro montáž?

  • Ruleta
  • Tužka
  • Kabel - odraz
  • Spatula
  • Kladivo
  • Stavební ventilátor
  • Střešní nůž
  • \ t
  • Mastic s pistolí
  • Hřebíky

  ?

  Chcete-li uspořádat střechu vlastníma rukama, začněte přípravou nadace. Měla by být plochá, pevná, tuhá a schopná připevnění k samosvorným šroubům nebo hřebíkům. Pro pevné podlahy lze tedy použít:

  • • OSB (dřevotřískové desky)
  • • FSF (překližka s vysokou odolností proti vlhkosti)
  • • Prkna nebo hoblované desky (relativní vlhkost nejvýše 20%).

  Pro správné střešní zařízení se používá instrukce měkké střechy.

  dispozice měkké střechy

  Na nástupišti můžete používat jehličnatá plemena. Příčné spoje jsou umístěny na krokvích. Délka desky činí více než dva trámy. Vzdálenost mezi deskami by měla být 5 mm. Je nutné dbát na to, aby letokruhy byly umístěny v konstrukci střechy. Pokud je dřevo vlhké, pak se konce desek upevní dvěma šrouby. Tato technika umožňuje snížit zkreslení dřeva při sušení.

  Instalace velkoplošné desky s OSP 3 nebo překližkovým FSF olovem s vyztuženými švy a přibitými hřebíky nebo šrouby. V zimě musí mezi palubními deskami zůstat mezery 3 mm. Kompenzuje expanzi, která se objeví během oteplování. Různé vzdálenosti mezi krokvemi nebo mřížkami se liší tloušťkoudřevěné podlahy.

  Nejziskovější a nejpraktičtější jsou konstrukce tenkých desek, které jsou upevněny na latě. Nadace se ukazuje jako pevná a naprosto plochá, nenákladná a s minimálním odpadem. Lze umístit na střechu jakéhokoli ořezu. Pro správné položení měkké střechy musí být přísně dodržena montážní technologie.

  A ještě jedno pravidlo pro pevnou půdu. Pokud se potrubí nachází přes svah, strana je více než 50 cm, aby se usnadnilo odtok vody a zabránilo hromadění sněhu, je nutné nastavit mezeru. Po přípravě základny zkontrolujte její geometrii. Porovnání úhlopříček, délky, šířky, tloušťky desky.

  montážní schéma střechy

  \ t

  ?

  Kapátko

  Přesah římsy zesiluje kovové pásy - kapky. Dáme je žebra na okraji pevné základy, posílení střešní hřebíky. Šachový řád s krokem 15 cm. Mezera mezi pruhy je 3 sm.

  ?

  Koberec

  Pokud má střešní konstrukce dotaci, je do ní vložen obkladový koberec. Podél vnitřních prostor se stříhají koberce ze svahu na křižovatce. Pak ji uložte podél své osy a upevněte k základně hřebíky (střešní krytinou) v intervalu 20 cm. Stručný návod k instalaci měkké střechy je obvykle v balení se střešní krytinou.

  koberec s podšívkou

  Podšívkový koberec připevníme pozinkovanými hřebíky. Máme hřebíky po obvodu koberce v kroku 21-25 cm. Zajistěte zbytek střechy kobercem podšívkou. Při svažování střechy od 10 do12 stupňů pro pokrytí celé oblasti. Pokládka měkké střechy by měla být prováděna zdola nahoru, odvíjejícím rolku rovnoběžně s okapy. K základně se upevňuje po obvodu nehtů.

  Bodové skvrny s asfaltovým tmelem. Se sklony 18-90 stupňů, koberec stohovaný podél svahu, 60 cm široký. Vylučujeme místa, kde je položena bariéra OESGH (podél hřebenů, žeber a trhlin ve svahu). Válce je vyválcováno (50 cm od každé strany) a podél štěrbiny a v blízkosti stěn se rozkládá pouze pruh o šířce 50 cm, to znamená, že podlaha válce (instalace měkké střechy videa). V případech použití řezu je všude potřeba pevné obložení.

  ?

  \ t

  Na koberci podšívky se připevňují řasy, přední kovové pásy. Jsou položeny se stropem 5 cm a přibity cik-cak v intervalu 3-5 cm.

  Pro ochranu konců pevné základny a střešních krytin střechy před deštěm a větrem jsou instalovány štítové popruhy. Hrany štítů by měly ležet na okraji základu. Nehty s hřebíky k základně s cik-cak v krocích po 15 cm. Desky klapek jsou minimálně 3 sm.

  Pod šňůrou naneste pomocné označení sítem. Horizontální linie se aplikují v kroku rovném pěti řadám měkkých dlažeb a svisle v jednom hřídeli. Značení pomáhá vyrovnat dlaždice vodorovně a svisle, a pokud je prvek na střeše řezán, zda dochází k porušení geometrie svahu. V žádném případě není značení jasným měřítkem. Při instalaci měkké střechycena materiálu se obvykle rovná ceně prací.

  ?

  Montáž žiletek

  instalace domu

  \ t

  Existuje několik metod, kterými jsou hostitelé uspořádáni. Nejjednodušší metodou zařízení je použití válečkového materiálu "endovokover" jako drenážního prvku. Pod hostincem je nad polstrovaným kobercem umístěn koberec. Pro dodatečnou hydroizolaci použijte koberec odpovídající barvy na hlavní měkký kryt střechy. Okraj pásu je upevněn střešními hřebíky (interval 10 cm).

  Závora OSGCH je umístěna na konci a obvodové římsy, bez ohledu na sklon střechy. Instalace začíná od domu. Materiál je položen v metrech širokých (50 cm ve svahu) za závěsem závěsu. Bariéra je umístěna na celém vývodu římsy, plus 60 cm od přední strany. Horizontální klapky tvoří 10 cm, vertikální - 15 cm.

  • Montáž střechy z měkké dlaždice

  Samolepicí korunkový hřebenový pás je položen podél okapů římsy, přičemž fólie byla dříve odstraněna z rubové strany. Pás se ukládá do kloubu, ustupuje 1-2 cm od místa ohýbání říms. Pásku závěsu propíchneme k okrajům a v blízkosti místa perforace s uzavřením montážních bodů a spojů běžné dlaždice.

  Aby se zabránilo barevným odstínům, dlaždice se sbírá z několika balení. Stack dlaždice smíšené. Instalace měkké střechy začíná od středu hlavy římsy ve směru konců. Startovní čára by měla zavřít montážní body a spoje rohovkového pásu. Před instalací flexibilní dlaždice musíte odstranit ochranný film na dněstrany Každý šroub je zesílen čtyřmi hranami hřebů nad výřezy. Se svahy většími než 45 stupňů potřebujete další dva hřebíky v horních rozích rožně.

  Následující řady dlaždic leží tak, že konce okvětních lístků jsou v souladu s výřezy předchozí řady. Měkké dlaždice na hraně lemujeme, nalepujeme na okraj desky asfaltovým tmelem. Těsnící tmel s lepidlem - tmel. Aby lepicí vrstva na rubové straně dlaždice nebyla přilepena před koncovým krytem, ​​fólie na nechráněných částech rožni se před oříznutím neodstraní.

  Na konci samotné dlaždice, odříznuty tak, aby zůstal otevřený proužek 15 - 20 cm Při ořezávání dlaždic položte list překližky, abyste nepoškodili koberec. Odstranění zbytku filmu a všech řad dlaždic se lepí živičným tmelem. Švy utěsněné lepidlem - tmelem. Náklady na instalaci měkké střechy závisí na kvalitě prováděné práce.

  ?

  Žebra a brusle

  \ t

  U střešní krytiny se vyřízne otvor trávou, nedosáhne konce hrany asi 30 cm a poté zakryjeme pevný základ střešním kobercem. Poté, přes dlaždici na straně hřebene, nainstalujte profil větrací smyčky a upevněte ji dlouhými profilovými hřebíky. K jednomu prvku můžete připojit více než dva profily hřebenů. Z výše uvedeného profilu je pokryta dlažba pod barvou střechy. Stejně uspořádaná měkká střešní krytina.

  montáž žeber a bruslí

  Karmínová dlažba je rozdělena do tří částí v místech perforace a dostáváme hřebendlaždice nebo řez z běžné dlaždice. Pramen odráží požadované rozměry žeber. Ležel na okrajích dlaždice světlíku zdola nahoru. Ochranný film nalepte na plech. Ustupujeme od okraje 2 cm, šroub upevníme čtyřmi hřebíky, dva na každé straně. Všechna následující lepidla jsou lepena náplastí do 5 cm.

  Měkká střecha trávy je položena tak, aby splňovala převažující směr větru.

  • Montáž bruslí je podobná instalaci žeber.
  • Hunt je bez ohledu na výkres rozdělen na tři stejné části.
  • V každém získaném bruslí jsme řezali horní rohy.
  • Na ohybové linii zahřejte fén.
  • Zahřívejte dlaždice pečlivě přilepené na okraj tyče.
  • Konkova se připevní na čtyři hřebíky.
  • Na značce dlaždic máme nehty. Klapka následující dlaždice je stejná jako při obkládání.

  To je v podstatě celá technologie montáže měkké střechy. Doufejme, že jsme byli schopni odpovědět na všechny otázky.