Mosaic kuchyně: praktické, cenově dostupné, luxusní!

Skleněná nebo keramická mozaika do kuchyně - kabát, praktický i rafinovaný. Místnost, v jejímž vnitřku je lemována pestrobarevnými kousky povrchu, vypadá přinejmenším originální.

Obsah
 1. Časově uznávané umění nebo věnování muzeím
 2. Výhody těchto barevných kousků:
 3. Mozaika v interiéru kuchyně
 4. Keramické a skleněné mozaiky do kuchyně
 5. \ t

Časově uznávané umění nebo věnování muzeím

Překlad z latinské „mozaiky“ znamená „oddaný múzím“. Je to právě tento obsah, který dávali starodávní architekti a malíři do svých výtvorů a vytvářeli úžasně krásná mozaiková plátna a malebné fresky. Dnes obdivujeme tato umělecká díla, obdivujeme dovednosti lidských rukou a přemýšlíme nad dokonalostí technologií použitých k jejich tvorbě.

Mozaikové dlaždice do kuchyně

\ t

V dnešní době se kachlová mozaika pro kuchyň používá hlavně z důvodů praktičnosti - neexistuje žádný jiný způsob, jak získat originální a zároveň vhodné použít nátěr stěn, podlah a jiných povrchů.

Co je tedy moderní mozaikou? Jedná se o trvanlivý a velmi odolný dekorační nátěr, který se skládá z jednotlivých prvků (moduly, tesser, chipsy, chipsy). Vyrábí se převážně ze skla nebo keramiky.

Mosaic čipy mohou mít "klasickou" barvu a přísné geometrické tvary (čtverec, obdélník), ale mohou simulovat různé materiály, objekty a dokonce ipřírodních jevů. Tak, sbírka kulatých a oválných talířů, imitace mořských oblázků, kapky deště, ledové fragmenty jsou vydávány. Vypadají neobvykle a stylově. Takové povlaky se vždy stávají "zvýrazněním" interiéru; je to na nich, co dělá jejich návrhář sázek.

Zástěra na moskytiéry

Výhody těchto barevných bitů:

 • Vysoký estetický potenciál. Skleněná nebo keramická mozaika vám umožní realizovat jakoukoliv uměleckou myšlenku.
 • Praktičnost. Sklo a keramika mají vynikající výkon. Vyznačují se vysokou odolností proti abrazi a odolností vůči působení agresivního prostředí, pevnosti a odolnosti proti vlhkosti. Péče o obložené mozaikové povrchy netrvá moc dlouho a je vnímána spíše jako zábava, ne zatěžující povinnost.
 • Snadné použití. Mozaika není tak kritická pro nerovnosti a defekty základu jako keramická dlažba. Může být aplikován na zakřivené úseky a povrchy složitých tvarů.
 • Dlouhá životnost. Vychutnejte si barevné nástěnné žetony nebo jednoduše umístěte zástěru na mozaikovou kuchyň, po mnoho let si užijete pohodlí a krásu interiéru.

Prodej mozaik obvykle přichází ve formě hotových stohovacích matric nebo mozaikových karet. Standardní velikost každé karty je 300x300 mm, standardní tloušťka je 8 mm

Mozaika v interiéru kuchyně

Nejčastěji je mozaika v interiéru kuchyně používána ke zpracování zástěry. To je nejvícehospodárné a cenově dostupné pro mnoho řešení. Stěna stěny přiléhající k pracovní ploše je neustále v dohledu, takže je nesmírně důležité, aby byla atraktivní a originální. A co by mohlo být atraktivnější a originální mozaikové složení nebo panel?

Mozaika v kuchyni interiéru fotografie

\ t

Mozaika může sloužit jako materiál pro úpravu stěn a /nebo podlah. Použití dlaždic malé velikosti vizuálně zvětší plochu místnosti. Proto, pokud necháte velikost vaší kuchyně být požadovaný, oříznout jednu nebo všechny jeho stěny s mozaikou.

Další možností použití mozaiky pro kuchyň je design stolního počítače. Čipy jsou "umístěny" na speciální lepidlo přímo na horní části desky a třít švy - praktický a krásný povrch je připraven!

Keramické a skleněné mozaiky do kuchyně

\ t
 • Keramická mozaika, stejně jako dlažba, je leštěná a nelepená, lesklá a matná, homogenní a texturovaná. A stejně jako dlažba, keramická mozaika pro kuchyni může být keramická a ve skutečnosti keramická. První z nich se používá pro úpravu podlahy, druhá je materiál pro čelní stěny. Standardní kolekce keramických mozaik obvykle obsahují několik variant barev pozadí, stejně jako obrubníky a panely. Často slouží jako prvek dekoru pro sbírky dlaždic.

  Mozaika z lisovaného skla

  \ t
 • Hlavní předností skleněného krytu je sběr nuly koeficientu vlhkosti. Tato vlastnost automaticky převádí skleněnou mozaiku do kategorie nátěrů, které jsou ideální pro mokré místnosti (akuchyně).
 • ​​
Nevýhodou skla je nutnost použití speciálních lepidel během pokládání. Na rozdíl od keramiky, skleněná dlaždice mozaika pro kuchyň je umístěna na speciální lepidlo a vyžaduje speciální zatyrka.

Dekorativní vlastnosti skla a keramiky se od sebe navzájem liší - oba tyto materiály umožňují realizovat jakoukoliv fantazii designu.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Mozaika v interiéru