Most a suchý potok - pořádáme na dvoře

Den ode dne, kdy majitelé zahradních pozemků rozbijí hlavu na otázku "jak zušlechťovat svůj pozemek a učinit ho atraktivnějším". Naštěstí existuje mnoho způsobů zdobení. Někdy však chcete něco exkluzivního, něco, co se málokdy setká a co můžete příjemně překvapit sousedy ve vile nebo hostech.

Na území země je možné postavit monumentální dům s exkluzivním designem, ale takové potěšení už má spoustu peněz. Můžete si zařídit parkety zahrada, která zahrnuje vzácné rostliny, ale chůze na to nemůže, a to vyžaduje neustálou péči.

Když jsou myšlenky a nápady na cestě ven a nic dobrého v hlavě nevzniklo, věnujte pozornost takové zajímavé symbióze dvou dekorativních prvků:dřevěný most přes suchý potok.

talentovaný designér je schopen vytvořit opravdové mistrovské dílo, které bude organicky kombinováno s celkovou krajinou a zároveň vyniknout na jeho pozadí.

Pokud je vše organizováno správně a s chutí, může přijít velmi atraktivní kompozice, která potěší oko každý den. Je snadné realizovat suchý most přes potok, a uvidíte to velmi brzy. Abychom mohli začít, podívejme se na každý prvek kompozice - nejprve na suchý proud, pak na dřevěný most odděleně, a pak obě části spojíme do jednoho společného objektu, který bude předmětem obdivu a hrdosti.

Obsah
  1. Výhody suchého proudu před vodou
  2. Vyrábíme vlastní suchý proudruce
  3. Dekorativní mosty na dvoře
  4. Stavba mostu suchým proudem

Výhody suchého proudu před vodou

\ t

Krásný potok na zemědělské půdě je realizován několika způsoby, které jsou rozděleny do dvou hlavních skupin: za použití vody a sucha.

Každý druh má své výhody a nevýhody svým způsobem krásné a originální.

Uspořádáním skutečného vodního útvaru vytvoříte oddělený svět se svými obyvateli (ryby, vodní rostliny). Při takové míře je potěšením trávit čas, má příznivý relaxační účinek. Pokud jde o těleso suché vody, pak není zbaveno výhod.

Hlavní výhody suché vody:

Snadná organizace.Suchý proud může být postaven sám bez zvláštních problémů a finančních nákladů.

Rychlost erekce.Za pouhé dva nebo tři dny můžete dokončit celý stavební proces: určit místo, určit kanál a vyplnit ho kameny, pískem a dalšími nezcizitelnými prvky.

Snadná péče.Jediné, co vyžaduje suchý proud, je včasné odstranění úniku plevele. Zatímco proud vody vyžaduje speciální zařízení pro úpravu vody a konstantní kontrolu vody.

Registrace.Tělo suché vody může být zdobeno jakýmikoliv rostlinami a dekorativními prvky. Jeho analog vody je rozmarnější a vyžaduje speciální řasy a přilehlé území může být vysazeno pouze rostlinami, které milují vlhkost.

Bezpečnost.Suchý proud nepředstavuje žádné nebezpečí pro malé děti. Kromě toho na území suchého potoka nebudou žádné otravné komáry, kteří by rádi navštívili nádrže.

Postel.Suché koryto nevyžaduje drahé kompresory, různé systémy přívodu vody a čištění, které jsou základními prvky každé přírodní nádrže.

Provádíme suchý proud vlastníma rukama

Není-li pochyb a je přijato rozhodnutí ve prospěch útvaru suché vody, je možné přistoupit k jeho provedení. K tomu je třeba vybrat si místo a rozhodnout o nezbytných materiálech.

Především je třeba načrtnout obrys budoucího proudu a vykopat otvor v jeho obvodu rovném 15-25 cm, aby se zabránilo růstu plevelů, je lepší připravit dno budoucí nádrže s jakýmkoliv krycím materiálem. Pro tento účel vyhovují tmavé barvy geotextilií nebo netkaných materiálů, vlhkost je dobře snášena. Toto jednoduché opatření vám ušetří od nepříjemných plevelů, které mohou zkazit vzhled vašeho mistrovského díla.

Dále můžete nádrž naplnit potřebnými materiály: písek a různé druhy kamenů. Pro pokládku se používá několik druhů kamene, zpravidla je to oblázkové, zdřímané a boty. Stánek se používá k posílení okrajů potoka, oblázky rozptýlené s pískem zaplňují kanál proudu, a vagina položit praskliny.

Aby bylo možné harmonicky vložit budoucí proud do obecné podoby lokality, použijte stejné kameny a materiály, které byly použity k výzdobě místa nebo budov.

Hlavní věcí je mít na paměti, že z Japonska k nám přišel suchý proud. A to je země, ve které je oceňovánastručnost a zdrženlivost.Po výstavbě potoka je třeba ji dekriminalizovat. Pomoci v této správné registraci rostlin. Je lepší brát ty druhy, které se spojují s vodou, ale mohou růst pravidelně. Při zdobení, stejně jako organizování samotného potoka, musíte znát opatření: nedovolte, aby se vaše vodní nádrž stala obyčejnou květinovou zahradou. Rostliny mají jen zdůraznit krásu, ale nestanou se jejím hlavním prvkem.

Vyvarujte se použití vysokých rostlin, ale modrošedé nebo modro zbarvené barvy nejsou tak dobré, jak je to možné (zvony, modré pštrosy, plíživé plazivé proudy, komáři a další).

Dekorativní mosty na dvoře

Na druhé straně je prvkem našeho návrhu dekorativní most. Varianty pro realizaci této stavebnice: můstky mohou být různých tvarů, velikostí, stylů a vyrobeny z různých materiálů. Hlavní stylistické orientace pro organizaci mostů: země, avantgarda, most "do ničeho", "divoký les" a japonské mosty.

Každý styl má své vlastní charakteristiky založené na pojetí samotného stylu. Pro zemi existují přímé tvary se širokým zábradlím, vyrobené z dřevěných sloupků. Styling mostu k avantgardě používá asymetrické tvary generované vaší představivostí. Rostoucí popularita je takzvaný mosty “k nikde” -design se jen zlomí uprostřed cesty. Je-li hlavní myšlenkou zahrady - divoký les, pak by měl být návrh mostu vhodný, to znamená, že obvyklý most z desek, nebo dva paluby hodil přes nebo podél potoka. Vypadá to jednoduše a vkusně.

Pokud má proud nepravidelný, zakřivený tvar, pak je přechod v místě, kde je kanál nejužší, lepší.

Kromě dekorativní funkce může most sloužit i jako přímý cíl.Například vám umožňuje jít do altánu nebo organizované dovolené. Často jsou tyto mosty konstruovány tak, aby procházely malými roklinami na pozemku. Hlavní podmínkou pro organizaci mostu - to by mělo být v souladu s konceptem celé zahrady a mělo by se stát nedílnou součástí návrhu, a ne být samostatným designem, který je nejasný, kde a proč to není jasné.

Stavba mostu suchým proudem

Vybudovat most podél břehů suché nádrževlastníma rukama, a to i za pomoci abstraktního materiálu , který je bohatý na téměř každé ploše dachy.

Oběd z obvyklého starého sudu bude dobrým materiálem pro stavbu mostního mostu.

Na základě toho začneme realizovat most přes suchý potok. K tomu budeme potřebovat následující nástroje a materiály: pila, šrouby, vrtačky, masky, barvy, bulgarka a samozřejmě hlavní prvek - litinová večeře z nechtěného sudu.

První věc, kterou musíte udělat, je snížit oběd na 2 oblouky. Pak je to nutnévyvrtejte otvory ve stejných vzdálenostech od sebe, aby se na nich posílily příčné tyče. Desky mohou být odebírány ze starých saní nebo řezány na úzkých pásech stejné šířky. Dva oblouky nastavit podél proudu. K tomu, nalít malou vrstvu cementu na kamenný nebo drcený kámen a vložte naše návrhy do něj. Mezi nimi připevňujeme předpřipravené popruhy s otvory. Veškerá barva je natřena speciální barvou (na kov a dřevo). To je nutné ze dvou důvodů: estetický vzhled se zlepší a životnost celého designu se zvýší.

Další možností je jednoduše koupit hotové řešení a nainstalovat jej v souladu s pokyny. Dnes najdete velké množství dřevěných, kovaných a bambusových řešení.

A konečně můžete sledovat video o tom, jak vytvořit most ze stromu vlastníma rukama: