Možnosti pokládky obkladů v koupelně

V přípravě na opravu, každý z nás chce, aby vana nejen pohodlné, ale také krásné místo v domě. Její obložení s keramickou dlažbou s vlastními rukama je vždy tvůrčí proces, kdy je v interiéru touha udělat nějaký druh světla.

Uvažujme několik hotových interiérů koupelny, zdobených pokládkou keramických dlaždic. Jsou pečlivě navrženy designéry, s ohledem na správnou kombinaci odstínů a proporcí prostor, a také s ohledem na preference vlastníků. Proto striktní dodržování tohoto druhu zpracování není nutné, protože máte také své vlastní výhody. Přidejte v našich navrhovaných variantách pokládání dlaždic do koupelny vaše tahy, ponechávejte prostor pro kreativitu a vytváření vlastního jedinečného stylu.

Obsah
  1. Nestárnoucí klasika
  2. Konstrukce s vertikálním uspořádáním
  3. Kombinace vertikálního a horizontálního uspořádání
  4. Inverzní režim
  5. Jaké barvy jsou vhodné pro koupelnu?

Nestárnoucí klasika

Tento způsob pokládky obkladaček, používaný všude v sovětských časech, je dodnes velmi populární. Nazývá se „horizontální“ způsob pokládky a podstatou je, že spodní část stěn je vyložena tmavším odstínem dlaždice a horní část je lehčí. Aby se zajistilo, že se takové zpracování nezdá být monotónní, přidají se do vybraného rozložení dekorativní kresby nebo černobílé a barevné obrubníky.

Na níže uvedené fotografii je uvedena další možnost"Horizontální" styl. Tady, jak vidíte, tmavé dno je také kombinováno se světlejším koněm. Plynulý přechod z tmy na světlo se provádí, stejně jako v předchozí verzi, pomocí závěsu. Ale zde je hranice také používána, pod stropem, aby interiéru dodal hotový vzhled.

Použití tmavých obkladaček ve spodní části a v horní části dlaždice se třpytivými, světlými barvami, jakož i použití vodorovných hran nebo kontrastních dlaždic podél obvodu místnosti umožňuje dosáhnout vizuálního rozšíření prostoru.

Tip: V této možnosti musíte použít pouze monochromatické tóny kontrastních tónů. Ušlechtilá koupelna přidá dlaždice velké velikosti.

Hlavní výhodou tohoto způsobu stohování je jeho jednoduchost.

Konstrukce s vertikálním uspořádáním

Svislé linie kontrastních spletů živých barev vizuálně zvyšují prostor. V tomto interiéru dekorace, koupelny ukazují, jak krásné to bude vypadat, pokud světlé pruh dlaždice bude přidělen WC, umyvadlo nebo pračka.

Je třeba poznamenat, že výška stropů může také zvýšit hranice nebo ozdobné vložky umístěné na úrovni lidského oka nebo dokonce vyšší.

Kombinace vertikálního a horizontálního uspořádání

Podívejte se, jak prostorný pokoj vypadá, kde je design spojen horizontálním, vertikálním pokládáním dlaždic na stěny.

Inverzní režim

Koupání je možné použitímdvě barvy - to se nazývá "inverzní" metoda.

V tomto interiéru je mírný pocit chaosu. Zářivé kontrastní barvy jsou rozlišovány různými zónami a vana je oddělena od skořepiny černým oddílem, na kterém je viditelný ručník na jasně červeném místě. V komplexu vše vypadá stylově a neobvykle. To je velmi zajímavá volba pro prostorné kombinované koupelny.

Dbejte na podlahu: zde dlažba, umístěná šikmo, přiděluje toaletu a umyvadlo, vizuálně je odděluje od zbytku místnosti.

Mimochodem, dlažba může být vyučována různými způsoby:

  • "Jednoduché", ve kterém jsou dlažby umístěny v horizontálních řadách, jsou obvykle monotónní.
  • "Rhombus". Pro tuto metodu se používají úzké i kontrastní dlaždice.
  • "Parkety". Tento způsob stohování vyžaduje použití speciálních úzkých obdélníkových dlaždic, které jsou v každé následující řadě posunuty vzhledem k předchozí řadě.
  • Šachový řád s použitím dlažby kontrastních barev.
  • "koberec". Jedná se o nejobtížnější způsob pokládky, který může být kombinován jako odlišný tvar a barva, stejně jako různé metody zdiva.

Například střed takového "koberce" může být proveden jako velký kontrastní diamant se vzory a jeho okraje se vyskytují úzké (nebo ne příliš) hranice.

Jaké barvy jsou vhodné pro koupelnu?

Úchvatný vzhled a příjemná osvěžující koupel jsou dodávány společnězelená, bílá, modrá, šedá, béžová odstíny a samozřejmě barva přírodního stromu.

Modrá barva vám umožní plně se uvolnit a přispět ke snížení tlaku.

Zelené odstíny se uklidňují, zbavují stresu a nemají negativní vliv na vidění. To znamená, že taková barva se dlouho nenudí.

Dobré nabití energie v dopoledních hodinách vám poskytne odstíny stříbrné, broskvové a smetanové barvy.

Ale živější odstíny (červená, růžová, měď, zlato), i když vytvářejí útulnou atmosféru, by měly být používány s opatrností, do té míry.

Viz také: Náklady na pokládku obkladů v koupelně, Design obkladů a dlažeb: Foto, Obklady do koupelny: Foto, Lepidlo na obklady do koupelny, Velikost obkladu do koupelny