Namontujte mixér vlastníma rukama do kuchyně a koupelny


Instalace a opravy kohoutků jeřábů a jejich vlastních rukou. Instalace kuchyňských vodovodních baterií a sprchové kabiny samostatně.

Rozhodnete se provádět opravy a výměnu potrubí a potrubí. Bez výměny vodovodních baterií se bez nich nemohou jeřáby. Dříve to bylo snazší. Malý výběr standardních produktů. Nenechte se zmást svou volbou. Šel jsem a koupil. Nyní je vše mnohem složitější. Trh představuje obrovskou škálu produktů různých konfigurací a designů. Je to opravdu těžké vybrat. Koneckonců, souběžně s dobrým designem chceme a trvanlivost. Ovšem směšovací zařízení zůstává v zásadě neměnné a má několik typů, řekněte nám, jak nainstalovat mixér vlastníma rukama, a nakonec dostaneme dobrý krátký návod na obsluhu směšovače, ale pojďme.

Obsah
  1. Druhy koupelnových a kuchyňských baterií, zařízení
  2. Montáž sprchy a vaňové baterie vlastníma rukama
  3. Návod k obsluze směšovače

Typy vodovodních a kuchyňských baterií, zařízení

Co si vybrat: Jeřáb nebo míchačka, rozhodněte se pro vás. Jeřáby ze směšovače se liší svým designem. Může to být studená nebo teplá voda. Více populární a pohodlné mixéry. Jsou také rozmanité v designu.

V závislosti na uspořádání potrubí si můžete vybrat nástěnnou baterii, mixér na stojanu nebo na polici. Poslední dvě varianty odkazují na designové požitky a dávají zvláštní kouzlo. Ale i za cenu jsou řádově nadřazeny zdi.Nejjednodušší směšovač je nástěnný.

Nástěnné míchačky jsou krátké, střední a dlouhé. Je velmi důležité, aby délka míchačky zapadla do dřezu nebo vany. Je lepší zvolit mixéry se střední délkou. Nástěnné baterie mají malou výhodu. Lze jej namontovat s trvalým zaměřením na sprchu nebo flexibilní hadici. Pohodlná míchačka s otočným výtokem. Tyto vodovodní baterie mohou sloužit jako sprchový kout a vana.

Existují míchačky se dvěma jeřáby, které samostatně zásobují teplou a studenou vodu. Nejběžnější jeřáby jsou nyní jednou rukou. Tyto jeřáby mají kulový mechanismus. Díky němu může jeřáb vykonávat několik funkcí. S rukojetí jeřábu můžete nastavit tlak vody a její teplotu. Jeřáby s kompenzátorem tlaku a regulací teploty jsou obvykle velmi pohodlné. Bohužel, nejsou určeny pro kvalitu našich potrubí a vody. Proto se v jejich vysokých nákladech nemohou vyrovnat se svými funkcemi a rychle selhávají.

Důležitou součástí jednočinného směšovače (jednootáčková koule, jak je znázorněno na obrázku výše) je uzavírací ventil. Je vyroben z kovu a keramiky. Tyto materiály jsou velmi odolné vůči chemické agresi vody. Ventily vyrobené v podobě dutého disku z nerezové oceli jsou odolné proti mechanickému poškození. Těsnění těsnění slouží mnohem déle. Jsou však citlivější na chemické vlivy. Nejlevnější, ale ne trvanlivé, jsou pryžové nebo kožené ventily. Rychle se opotřebovávají a vyžadují časté opravy. Jedinou výhodou je snadná oprava. Dává smysl vkládat filtry na potrubí, aby se vyčistily. Pakdaleko od ideálního zásobování vodou nebude brzy eliminovat vaše vodovodní baterie. Mimochodem, podívejte se na článek o opravě míchačky vlastníma rukama do koupelny a kuchyně, možná stačí jen opravit starou a použít ji dále.

Instalace sprchové baterie a vany vlastní rukou

Pro výměnu a instalaci směšovače budete potřebovat rozdělený klíč, hadice, těsnicí hmotu, kleště, klempířský pás, klíč sešívačky, baterku a pánev. Nezapomeňte na samotný mixér.

Chcete-li zahájit instalaci, měla by být voda zablokována. Pod kohoutek kohoutku umístěte umyvadlo tak, aby voda, která zůstane v potrubí, vytékala ven. Použijte rozdělovač pro odpojení mixéru od hadice a potrubí.

Při demontáži staré míchačky je nutné zvážit, jak je připojen. Pokud má mixer širokou základnu, začněte s demontáží knoflíků, potom sejměte podložky a matice pod nimi. Pokud má mixer úzkou základnu, pak je upevněn pod dřezem. Zde budete potřebovat mušle. Někdy je přístup k základně směšovače blokován trubkami. Pro tyto případy se používá stacionární klíč. Když odšroubujete všechny matice, starý mixer se snadno vyjme. Veškeré nečistoty, které se pod ní nahromadily, by měly být odstraněny.

Poté pokračujte s instalací nového směšovače. Nainstalujte ho na správném místě, přidejte polštářky a matice na nehty. Mixer opláchněte silikonem nebo tmelem. Poté namontujte směšovací knoflík a podložku. Pokud má míchačka úzkou základnu, naneste těsnicí hmotu na dřez před instalací.

Po instalaci připojte vodu. Nechte tootevřete na několik minut a zkontrolujte, zda mixér teče. Voda také vypouští zbytky nečistot, které během instalace spadly.

Pokud má směšovač u vchodu měděnou trubku, jsou instalační práce větší. K tomu potřebujeme zařízení pro vzduchotěsné stlačení trubek - changs. Jsou našroubovány na konec vodovodní trubky a vloženy do trubky. Průměry řetězových spojů a spojů závitu musí odpovídat směšovacímu potrubí a vodovodnímu potrubí. Závit neotáčejte. V opačném případě mohou body připojení poskytovat průtok.

Návod k obsluze směšovače

- Používejte pouze čisticí prostředky a čisticí prostředky, které jsou speciálně určeny pro manipulaci se směšovacími bateriemi, vodovodními kohoutky a sprchami. Použití prostředků s roztokem kyseliny a chloru je kategoricky nepřijatelné. Budete trvale kazit kryt. Brusné prášky, pasty mohou také způsobit poškození povlaku.

- Používáte-li pro čištění speciální nástroje, ujistěte se, že nezůstávají na povrchu déle, než je předepsaná doba.

- Po použití sprchy nebo vany opláchněte baterii čistou vodou. Zbytky mýdla a šamponu mohou poškodit povrch.

- Čisticí prostředek se aplikuje nejprve na povrch houby a poté se produkt promyje.

- Pokud je povrch míchačky již poškozen, účinek detergentů pouze zvýší poškození.

- Vyvarujte se zkreslení vodovodní baterie. Tak můžete poškodit ventil a vypnout jej.

Na závěr je důležité poznamenat. Pokud chcete, aby vám jeřáby a míchačky sloužily dlouho,pak je lépe nakupujte ve specializovaných prodejnách. Požadovat záruční poukázky od prodejců. V případě rozbití tak zajistíte bezplatnou opravu baterie. Poradenství zkušených odborníků vám tedy nebude bránit v instalaci mixéru vlastníma rukama. Viz níže podobné články na toto téma a sdílejte dojmy v komentářích.

Zejména pro opravu dvoupokojového bytu vlastníma rukama.