Některé typy izolací pro stěny uvnitř

Obsah
 1. Je-li požadována vnitřní izolace
 2. Obsah
 3. Jak to udělat efektivně?
 4. Kritéria pro výběr topných těles?
 5. 6 základních požadavků na tepelně izolační materiály?
 6. Typy a účel ohřívačů?
 7. Videa?
 8. Co je důležité vědět o mincovně
 9. Pěnový polystyren
 10. Pěnový polyuretan ve spreji
 11. Vlastnosti vnitřní izolace stěn?

Je-li požadována vnitřní izolace

Někdy je situace taková, že izolace stěn zevnitř místnosti je téměř jedinou přijatelnou možností pro dům nebo byt. Například vnitřní oteplování stěn bude důležité v těch případech, kdy je dům obložen cihlami a oteplování zkazí jeho vzhled, stejně jako v nepřítomnosti volného přístupu ke stěnám mimo byt, který se nachází v horních patrech budovy. Neprovádějte bez izolace vnitřních povrchů a v případech, kdy místní úřady nesmějí měnit fasádu, pokud stěna hraničí s výtahovou šachtou. Také, izolace stěn zevnitř - téměř ve všech případech, povinný proces pro výstavbu lázně nebo sauny. Často se zahřívání zevnitř a ze stěn garáží, dílen, to znamená těch prostorů, které jsou z času na čas provozovány - v takových situacích není nutné neustále udržovat teplotu, ale je nutné ji urychleně zachytit do přijatelného komfortu.

Obsah

 • Jak to udělat efektivně
 • Kritéria pro výběr topných těles
 • 6hlavní požadavky na izolační materiály
 • Druhy a účel ohřívačů
 • Video
 • Vlastnosti vnitřní izolace stěn

Jak to udělat efektivně?

Izolace budovy zevnitř se provádí pouze ve výjimečných případech, kdy je možnost navenek nějak nepřístupná nebo v kombinovaném provedení

.

Vnitřní izolace stěn stálým dodržováním řady důležitých podmínek může být méně účinná než vnější, i když tato, pokud je považována za rovnocennou, je považována za nejlepší. Se správným výběrem materiálu a kompetentním výpočtem jeho tloušťky je možné posunutí rosného bodu na požadované místo. Kvalifikovaná izolace stěn zevnitř může zajistit rovnoměrné přerozdělení tepla, odvodnění mimo páru a nedostatek kondenzace.

Kritéria pro výběr topných těles?

Další tepelná izolace a nižší náklady na vytápění nejsou jediným účelem ohřívače. Vyžaduje se také pro:

 • vyrovnání teploty vnější a vnitřní strany stěny.
 • ochrana materiálů před vnějšími faktory;
 • Izolace hluku místnosti.

Při výběru ohřívače pro stěny bytu nebo vany zevnitř je třeba vzít v úvahu ne tolik nákladů, jako je vzhled stavby, materiál stěn, jakož i klimatické podmínky. Například, pro saunu, a pro obývací pokoj, topení by mělo být úplně jiné, dokonce jestliže zdi těchto budov jsou postaveny z jednoho materiálu. Výběr špatné topení pro stěny pod tapety nebo omítky, které budouAby se zabránilo výstupu vlhkosti z vnějšku, stěny se hromadí vlhkost, která může zcela oddělit léčbu. Pak je pro lázeň dokonale vhodný materiál propustný pro páry.

6 základních požadavků na tepelně izolační materiály?

Materiály používané pro izolaci vnitřních povrchů bytového domu, bytu nebo vany musí mít následující vlastnosti:

 • tepelná odolnost a nehořlavost. Tento požadavek platí nejen pro ohřívače pro lázně nebo sauny, jak jsou někdy uvažovány, ale také pro obytné místnosti;
 • trvanlivost, která zajistí životnost materiálu ne méně než samotná budova;
 • nízká tepelná vodivost, která umožňuje instalaci malé vrstvy ohřívače;
 • neodstranitelnost, protože při deformaci (smrštění) může materiál ztratit své izolační vlastnosti;
 • šetrný k životnímu prostředí, protože uvnitř stavebního materiálu by se neměly uvolňovat škodlivé látky do ovzduší;
 • odolnost proti vlhkosti a propustnost par. Izolační vlastnosti materiálu se výrazně sníží při odstranění vlhkosti. Paropropustnost ohřívače zajišťuje odvádění přebytečné páry z prostor, přičemž je třeba mít na paměti, že stupeň propustnosti par ohřívače by měl být menší než u materiálu stěny.
 • Typy a účel ohřívačů?

  Velký počet ohřívačů je v současné době na stavebním trhu, ne všechny tyto požadavky bohužel splňují. Vyjmenujeme nejrozšířenější druhy materiálů, které budou co nejvíce k ohřívání stěn domu, bytu nebo bytu.koupele zevnitř:

  Desky z minerální vlny se často používají k izolaci stěn zevnitř

  .

  1. Minerální vlna. Tento materiál v mnoha variantách je dnes běžně používán pro izolaci zdí zevnitř. Ačkoli v uplynulých letech, od něj často odmítají využívat řezané potomstvo. Mezi regály kovového rámu jsou uloženy minuty a poté je celá konstrukce obvykle zašitá sádrokartonem. Tato metoda není zcela dobrá pro vnitřní izolaci stěn v místnostech s vysokou vlhkostí (vana nebo kuchyň), protože mintavata je schopna absorbovat vlhkost, která podporuje rozvoj bakterií. Nejčastějším ohřívačem lázně je však minerální vlna, izolovaná parou fólií.

  Zahřívání vnitřních stěn deskami z pěnového polystyrenu se provádí velmi snadno, a to i samostatně. Ale hlavní je předvážit všechny výhody a nevýhody

  .

  2. PSB a EPPS (pěnový polystyren a extrudovaná polystyrenová pěna). Má zanedbatelnou hmotnost a prochází studeným vzduchem, aniž by současně absorboval vlhkost. Pěnový polystyren (PSB) je méně trvanlivý než extrudovaný (EPPS). Tyto polyuretanové pěnové izolátory jsou instalovány pro dobrou izolaci spár. Existují desky s odraženým okrajem, pro které montáž nevyžaduje izolaci. Vzhledem k malé tloušťce desek ve srovnání s vatou je tento materiál namontován bez rámu, ihned na stěnu a upevněn hmoždinkami a lepidlem.

  Stěny areálu se v poslední době často zahřívajísprejovou pěnou s polyuretanem

  3. Polyuretanová pěna (PPU). Pro dnešek je to nejspolehlivější materiál pro ohřívání zdí bytu nebo domu zevnitř. Jedná se o tzv. Technologii stříkané tepelné izolace. Materiál se nanáší nástřikem dvoudílné směsi. Materiál se vznáší na povrchu stěny a velmi rychle zamrzne. V tomto případě absolutně nepotřebujete upevňovací materiál a pro jeho aplikaci zasuňte jakýkoliv, i nerovný povrch.

  Video?

  Co je důležité vědět o minivách

  Znepokojení konkurentů nás skutečně ohrožuje takovým nebezpečím z obecného uchopení výrobků z minerální vlny během výstavby, zatímco to zůstává nejasné. V posledních letech však bylo mnoho varování ohledně používání minivy. Myslím, že pravda, jako obvykle, je někde uprostřed. Není tedy nutné tyto informace absolutizovat, ale vědět a považovat je za užitečné. Podívejte se na video a myslíme si a vybíráme si sami.

  Pěnový polystyren

  O izolaci pěnového polystyrenu můžete slyšet mnoho pozitivních recenzí. Ale jsou tu i ti, kteří volají po myšlence. Ale nebojte se. S největší pravděpodobností, v tomto případě, věc není ve skutečnosti jako materiál, ale v rozporu s technologií. Pěnoplast, pěna, pěnový polystyren - osvědčené materiály a velmi vhodné aplikace. Nesplnění technologických požadavků však může způsobit nepříjemné pády. Jedná se o varování pro spotřebitele, které nám připomíná, že v takovém případě, jako izolace, neexistují žádné drobnosti. A zdánlivě první "maličkosti" se mohou následně otočitznačné problémy. Než začnete pracovat, můžete se poradit se specialisty.

  Pěnový polyuretan ve spreji

  Podívejte se na kognitivní video o moderní tepelně izolační technologii nástřikem polyuretanové pěny:

  Vlastnosti vnitřní izolace stěn?

  Je třeba mít na paměti: Izolace bytu nebo domu zevnitř se provádí pouze v případech, kdy jej nelze provádět externě.

  Před prováděním izolačních prací musí být povrch stěn ošetřen antiseptickými a antifungálními činidly. Tento postup by měl být také proveden pro lázeň.
  V každém ohřívači je vždy nutné odpařovat stěny. V místnostech s ohřívačem by mělo být pravidelně větrané nebo nucené větrání. Také je třeba mít na paměti, že na stěnách vany nebo bytu, kde je umístěna izolace, není možné umístit spínače a zásuvky.