Niche ze sádrokartonu s vlastními rukama

Poměrně běžným způsobem, aby se interiér vašeho pokoje stal modernějším a atraktivnějším, je zařízení prohloubené ve stěně výklenku sádrokartonu pro teleaparaturi. Můžete si to sami, pomocí sádrokartonu a kovových profilů.

V závislosti na tvaru a velikosti výklenku může být použito nejen jako stojan pro televizi, ale také jako místo pro umístění knih a jiných těžkých předmětů.

Jak udělat výklenek sádrokartonu vlastními rukama?

Chcete-li začít, musíte určit umístění výklenku. Je nutné vzít v úvahu místa zásuvek a televizních kabelů. Pro usnadnění všech následných prací je nejlepší udělat detailní výkres budoucího designu, s přihlédnutím k velikosti TV přijímače, umístění jeho umístění a požadované hloubce výklenku sádrokartonu. Vytvoření výkresu vám umožní určit přesné množství požadovaných materiálů a usnadnit budoucí instalaci.

Je třeba vzít v úvahu, že velikost výklenku by měla být o 10 cm větší než u televizoru. To je nezbytné pro cirkulaci vzduchu a pohodlí instalace a servisu zařízení.

Poté naneste na stěnu označení rámu budoucího výklenku. Značení by mělo být pevné kovové konstrukční profil, určený k vytvoření příček, bude dodávat rám potřebnou tuhost a spolehlivost.

Po kontrole výkresu jsme snížili požadovaný počet profilů.

První prvek rámu je připojen kstěny pomocí tekutých hřebíků, můžete použít hmoždinky a šrouby. Vše záleží na materiálu stěny. Také vytvoříme zrcadlový obraz profilu přilepeného nebo přišroubovaného ke stěně rámu. Pak pomocí rohu budovy shromáždíme všechny prvky dohromady. Pro připojení prvku používáme samořezné šrouby.

Mějte na paměti, že všechny rohy jsou rovny 90 stupňům. K tomu můžete použít úroveň budovy.

Po instalaci rámu seřízněte požadovaný počet listů sádrokartonu, požadované velikosti. Pomocí šroubováku a šroubováku opatrně skra- cujte kostru. Pokud se rozhodnete zaplnit výklenek osvětlením, nezapomeňte držet vedení.

Po úplném obložení rámu položte všechny sádrokartonové spoje s výztužnou páskou a ochraňte rohy rohem a stínem.

Při sušení tmelu můžete pokračovat v konečné úpravě. Vše záleží na vaší fantazii a chuti.

Můžete malovat v barvě místnosti, může být ozdobena dřevěnou dýhou nebo zrcadly. Tato volba vizuálně zvětší plochu a vytvoří svazek. Jedním slovem záleží na vaší fantazii.

Po dokončení zpracování nainstalujte a připojte hardware a vyhodnoťte výsledek své práce.

Chcete-li ušetřit trochu, můžete pro rám použít nejen profilové, ale i rovné dřevěné tyče. Hlavní věcPro zajištění potřebné pevnosti bude materiál samotného rámu pokryt suchým sádrokartonem. Moderní ploché televizory nevyžadují velkou hloubku výklenku, ale jeho zařízení zdůrazňuje moderní design a umožní vám spravovat interiérový prostor nejvíce racionálně, čímž se skryjí všechny kabely a vodiče.

Instalace osvětlení a přídavného osvětlení vytvoří zajímavější a krásnější způsob osvětlení. Instalace není složitá, lze ji snadno provést nezávisle bez zapojení specialistů. A použití zbývající po opravě materiálů bude mít významný vliv na rozpočet.