Písek stavební průměr - celá věda od extrakce po výpočetní techniku ​​+ video

Pro někoho to bude objev, ale ve výstavbě středně zrnitého písku - ne plemeno z první nejlepší kariéry, ale speciální průmyslový výrobek, který má své standardy a dokonce i obal! Chcete se dozvědět více?

Obsah

 • Stavební písek a jeho vlastnosti
 • Zásluhy středního říčního písku
 • Rozdíly v lomu písku a křemenném písku
 • Druhy hustoty a jejich rozdíly
 • Vypočítáme sypnou hustotu
 • Obsah
  1. 1 Stavební písek a jeho vlastnosti
  2. 2 Zásluhy středního říčního písku
  3. 3 Rozdíly v lomu písku a křemenném písku
  4. 4 Druhy hustoty a jejich rozdíly
  5. 5 Vypočítáme sypnou hustotu

  1 Stavební písek a jeho vlastnosti

  Klasifikace a vlastnosti písku použitého při výstavbě nebo výstavbě silnic jsou definovány v GOST 8736-93. Podle tohoto dokumentu (konkrétně odstavce 4.3) se písek rozděluje na tyto druhy podle velikosti:

  • Třída I - velmi velká (písek z prohlubní drcení), zvětšená velikost, velká, střední, malá;
  • Třída II - stejná jako ve třídě 1 a velmi malá, tenká, velmi tenká.

  Stavební písek

  \ t

  Třídy se mezi sebou liší v procentech nečistot a stupni heterogenity frakčního složení ve stejné velikosti. Nebudeme jít příliš daleko do tématu, kromě toho se zajímáme o všechny druhy různorodých a vícerozměrných nákupů.pouze jeden typ písku - průměr, tj. s modulem velikosti (mK) od 2 do 2,5 jednotek.

  Průměrný zlomkový materiál

  \ t

  Stavební písek střední frakce má poměrně široké uplatnění. Začněme tím, že žijete v domech, kde je vyrobena ze železobetonových desek, upevňovacích řešení, omítek. Jdete ven na ulici a spadají pod moc písku: odvodnění silnic, nábřeží, silniční obklady, krajinářský design ... Střední písek lze nazvat univerzální, jak se používá téměř všude, ale hlavní oblast jeho použití - základ pro beton. Další věc je, jak to dostal. Zvažte klasifikaci metodou extrakce.

  2 Zásluhy středního říčního písku

  Kvalitativní stavební materiál, který nemá zbytečné nečistoty ve formě částic jílu a kamenů. Je extrahován ze dna řek. Tento druh stavebního materiálu je nejvhodnější pro betonové práce. Průměrný písek má navíc zvláštní hodnotu: takový jev zcela vylučuje jako smrštění. To je důvod, proč zdivo z cihel, kde byl roztok aplikován na něj, nepraská a nerozpouští se v průběhu času, a sádra nespadne ze zdi, když to chce.

  Vysoce kvalitní říční písek

  \ t

  Kvalita písku střední velikosti s přírodními nádržemi je ceněna poměrně vysoká: je čistá a homogenní ve složení. Nejlepší řeka může být jen umělá. Ale náklady na takové potěšení budou odpovídajícím způsobem. Vysoce ceněný na trhu a mořském písku, ale až poté, co je z nějodstraněny nečistoty soli. S nimi mohou stavební materiály přispět k rozvoji koroze.

  3 Rozdíly v lomu a křemenném písku

  Nejběžnější formou je lomový písek. Vytěží se během zemních prací. Tady některé nečistoty ačkoli přidat! Hlína, malé kameny, atd. ... Zbavit se tak velkého množství cizího vnoření, opláchnutí se používá, a náš termín je přiřazen termín "alluvium" k našemu písku. Pokud má střední velikost, může být použita pro obložení základů, pro krajinářské práce, při čerpání pod potěrem z betonu, stejně jako pro omítky, konečnou úpravu, přípravu roztoku. Kvalita práce bude samozřejmě nepostřehnutelná, ale, jak se říká, v nepřítomnosti toho nejlepšího se sníží.

  Výroba stavebních materiálů pro lom

  \ t

  Křemenný písek - uměle připravený materiál. Stejně jako všechny vynálezy, i osoba je prakticky "sterilní", protože nemá žádné nečistoty ani v malých množstvích. Jeho cenná kvalita - odolnost vůči chemickým vlivům. Z tohoto důvodu se středně zrnitý křemenný písek přidává v suché směsi, ze které se připravují mlecí sloučeniny. Cihla a betonové bloky vyjdou docela dobře. A pokud potřebujete dokončení nebo omítky s "jiskry", pak tento stavební materiál bude tady na místě.

  4 Typy hustoty a jejich rozdíly

  Hustota písku střední velikosti je velmi významným faktorem, který naznačuje přítomnost vlhkosti a množství zrn v určité oblasti. Čím menší je "prázdné" místo ve struktuře sypkého materiálu, tím větší je hustota. Přítomnost dalších látek ovlivňujelpění roztoku písku, určování hranic oblastí, kde může být použito.

  Znalost hustoty průměrného stavebního písku vám umožňuje vypočítat jeho množství potřebné pro použití v těchto nebo jiných stavebních pracích. Stejně jako v každém vážném byznysu, i bez vzorců se tady nedaří dobře. Například objem, který může mít látka (V), se vypočítá poměrem jeho hmotnosti (M) k hustotě (p) a má následující formu: V = M /p. Proto hustota středně zrnitého písku závisí na poměru hmotnost /objem.

  Ten, kdo musel připravit betonovou směs, si pravděpodobně uvědomuje klíčový význam poměru množství písku k množství cementu, vody nebo jiných složek, které mohou být přidány. Nejmenší nejednotnost podílu - a katastrofa je nevyhnutelná. Navíc takové „spoření“ nemusí být okamžitě, ale po chvíli. Stejně jako všechny vlastnosti týkající se písku, hustota má také tři typy: true, bulk a medium. Každý z nich má své vlastní koeficienty, což je činí odlišnými.

  Příprava betonové směsi

  \ t

  Skutečná hustota je 2500 kg /m3. Tento parametr srovnává písek s pevnou nekovovou skálou a vytváří tak určitý standard, referenční bod pro výpočty.

  V praxi se používá jiný parametr - sypná hustota. Vypočítává se nejen objemem částic, které jsou součástí středně zrnitého písku, ale také bere v úvahu mezery mezi nimi, tj. Stav hmoty v normálním stavu. Je jasné, že tato hustota je menší než pravdivá,a jeho hodnota je v rozmezí 1300-1500 kg /m3.

  Stanovení sypné hustoty písku

  \ t

  Při dělení množství písku takové velikosti je třeba mít na paměti, že vzdálenost mezi zrny se může lišit v závislosti na procentním podílu vlhkosti v prostředí. Když roste, zlomky se začnou držet, prázdnota se zvyšuje, hustota klesá. To se stane až do limitu, kdy vlhkost dosáhne 10%. Tady tekutina začíná "ucpat" prázdnotu a hustota se zvyšuje. Takže, v jakékoliv stavební práce, jako nikdy předtím, skutečný princip "Sedmkrát měřit - jeden řez".

  Nyní pár slov o střední hustotě. Je určena strukturou zrn. Vše záleží na druhu písku. Například křemen, bez vlhkostních jednotek, bude mít hustotu 1500 kg /m3, a pokud projde silničním válcem, může růst na 1700 kg /m3. Obecně, aby nedošlo k omylu, je nejlepší studovat tabulky, které pro nás vědci vytvořili.

  5 Vypočítáme sypnou hustotu

  Chcete-li začít, přejděte do obchodu, kde budete muset zakoupit následující položky:

  • malé síto s velikostí buněk 5 mm;
  • odměrka nebo 1 litr skla;
  • vládce školy;
  • váhy pro domácnost.

  Přístroje pro výpočet hustoty materiálu

  \ t

  Poté vážicí nádobu na váze navažte a výsledek zapište tak, aby ve spěchu nezapomněla. Pak začněte z výšky asi 10 cm pomalu nalijte písek do téže pánve. Plná kapacitaS pravítkem, odstranit "skluzavka" tak, aby písek vezme loď na úroveň s hranami. Znovu navažte celou nádobu. Nyní přidejte vzorec do vzorce a získejte informace o hustotě:

  Ph = (M2 - M1) /V,

  kde M1 je hmotnost měřených misek bez písku, M2 je jeho hmotnost s pískem, V je objem měřicích misek.

  Je tedy čas odpovědět na otázku: "Kolik to stojí?" Vzhledem k ekonomickým otřesům se ceny písku zvýšily, i když ne tak moc. Průměrná cena na 500 m3 na trhu je následující:

  Řeka
  750 rub.
  Lom
  550 rub.
  Šedá
  900 rub.
  Prosévání
  800 rub.
  Promyté
  800 rub.
  Písek pro potěr
  850 rub.