Posuvné vnitřní dveře, dveřní kupé

V posledních letech, s cílem ušetřit místo, stále více začínají používat posuvné vnitřní dveře. Oni jsou také nazvaní dveřní kupé, zatímco oni jsou velmi podobní k posuvným dveřím v odděleníových vozech dálkových vlaků, kde oni byli nejprve používáni ve velkém měřítku.

Vnitřní posuvné dveře fotografie

Obsah
 1. Posuvné vnitřní dveře: kompletní sada a prvky
 2. Dokončení
 3. Vlastnosti

Vnitřní posuvné dveře: kompletní sada a funkce

Posuvné vnitřní dveře jsou dveřní tkaniny (od jedné do několika), které jsou při procesu otevírání přemístěny speciálními vodítky a jsou čištěny buď ve zdi, nebo umístěny podél stěny.

Použití takového systému umožňuje výrazně ušetřit místo, provést zonaci místnosti, například v malých, malých bytech.

Pokud má byt standardní dispozice, jsou tyto dveře obvykle instalovány jednou látkou. Dveřní tkanina může být vyrobena z následujících materiálů:

 • dřevotřískové desky;
 • plasty;
 • stromy;
 • sklo.

Celkové náklady na dveřní prostor jsou tvořeny na základě ceny dveřního křídla, krabic, dekorativních stropů a mechanismu, kterým se plátno pohybuje podél kolejnic. Důležité jsou také prvky dekorace a příslušenství (zámky, rukojeti a speciální zádržné prvky).


Interiéry posuvných dveří ze skla

\ t

Dokončení

BSada obsahuje:

 • dveřní křídla;
 • dveřní box;
 • otevírací mechanismus;
 • vodítka (kolejnice);
 • kování.

Dveřní kování se výrazně liší od příslušenství běžných markýz. Například kliky dveří by neměly přesahovat okraj křídla dveří.

Příslušenství pro ovládání dveří namontované na konci křídla dveří.

Pro zlepšení výkonu dveří doporučují odborníci montážní kazety namontované ve zdi. Toto zařízení významně usnadní provoz dveří, poskytne tichý, hladký skluz a uloží jej na dlouhou dobu.

Vlastnosti

Vzhledem k tomu, že látka je odebírána uvnitř zdi, zvyšuje se užitná plocha bytu. Při instalaci kazety je nutné zničit část stěny. Po dokončení stavebních prací je mezera pokryta deskami ze sádrokartonu, aby se obnovil estetický vzhled díry.

V posledních letech je pozitivní tendencí pokles cen posuvných vnitřních dveří v nižších cenových kategoriích. Proto je dnes možné zakoupit za poměrně demokratické ceny.

PS A na dezert Doporučuji sledovat video: Posuvné dveře, narážející do zdi