Přednosti vnějšího vybavení fasády domu umělým kamenem

V podstatě, dekorativní umělé kamenné dlaždice vypadá jako přírodní kámen. Napodobuje drsnou texturu rozbitého přírodního kamene nebo cihlové textury (tzv. Tenkostěnné obkladové cihly). Lze jej použít k opracování fasády budovy (zvenčí), stejně jako uvnitř místnosti při zdobení krbů, výzdobě dveří, stěn, pochodových žebříků a některých dalších prvků interiéru.

Dokončení fasády domu umělým kamenem

\ t

Tato tkanina je vyrobena z přírodních surovin - směsi jemného písku a cementu, které se jednoduše přidávají do některých plnidel a barviv. Proto je název "umělý kámen" spíše libovolný. V současné době existuje tendence používat jinou terminologii - "fasádní-soklová dlaždice" nebo "dekorativní obkladový kámen".

Dokončení fasády domu umělým kamenem

\ t

Navzdory tomu, že se na stavebním trhu objevil umělý kámen pouze před několika desítkami let, podařilo se mu získat popularitu a stal se hodnou náhradou přírodního kamene.

    Jeho hlavní výhodou je, že je technologicky efektivní, jinými slovy je snadnější a snazší s ním pracovat než s přírodním kamenem.
  • Náklady na dokončení fasády budovy umělým kamenem jsou několikrát nižší než při práci s přírodními materiály ze zřejmých důvodů. Tváří v tvář fasádě budovy s přírodním kamenem je velmi obtížné, pracné a jednoduše drahé. Potřebujete speciální trénink základny, každýkámen musí být pevné kotvy, nebo musíte vytvořit speciální konstrukce, použití drahých lepidel, atd. Kromě toho, že služby kvalifikovaného profesionálního stohovače nejsou levné.
  • S dekorativními obkladovými materiály je mnohem snazší pracovat. Protože však betonové a cihlové povrchy stěn nevyžadují dodatečné školení v pokládce, protože mají podobné fyzikální vlastnosti.
  • Umělý kámen, na rozdíl od přírodního, je snadnější zpracovat a řezat. A také v širokém sortimentu jsou zaoblené a rohové detaily, speciální různá konfigurace dílů nezbytných pro zpracování dveří, oblouků atd., Což značně usnadňuje práci při zpracování. Z přírodního kamene, aby se podobné položky dražší a těžší.
  • Je také třeba mít na paměti, že materiály jsou velmi podobné vnějšímu prostředí, ale suterén fasády váží asi jeden a půl krát menší, snadno se montuje, protože jeho zadní strana bude stejná a hrubá. A ukazuje se, že instalace umělého kamene je podobná pokládce keramických dlaždic.

Dokončení fasády budovy s lícovou cihlou

Spolu s umělým kamenem nabízí mnoho firem také tenkostěnné lícové cihly. Jak vyplývá z názvu materiálu, je tenčí než originál, což vám umožňuje šetřit místo v místnosti při zpracování stěn.

Je také důležité, aby tenkostěnná cihlová cihla mohla simulovat jak velmi staré zdivo, tak nové moderní cihlové zdivo.
Použití pro vnější povrchovou úpravufasády domu umělého kamene, jsme s malým nákladem a v krátké době si vlastní "kamenné" nebo "cihla" chata, postavený z betonových bloků, dřeva, pórobetonu a další, jiné, jiné. Fasáda bude mít originální a bohatý vzhled, vedle stěn bude bezpečně chráněna před teplotou, deštěm, sněhem, krupobitím.

PS A na dezert Doporučuji se podívat na video: Umělý kámen v Krasnodaru