Skleněné tvárnice a příčky ze skleněných tvárnic v interiéru bytu

Mnozí si dobře pamatují, jak skleněné bloky sovětské éry vypadaly: skromné ​​cihly tmavě zelené barvy, které byly spojeny s šedými místnostmi. Dnes se vše dramaticky změnilo. Skleněné "cihly" mají zcela jiný vzhled a mohou být různých barev, reliéf, vitráže, zajímavé vložky.

Skleněné tvárnice v interiéru koupelny

Skleněné tvárnice v interiéru se používají jako dekorační materiál, který mimochodem plní také praktické funkce: zónování prostoru, umožňuje uzavření některých částí místnosti, nikoliv poškození osvětlení.

Proč mohu použít skleněné tvárnice?

Tento materiál je vhodný pro různé interiéry a různé účely. Zde jsou některé možnosti, které můžete použít:

  • Stěny . Takové zdi jsou dobré, pokud chcete oddělit temnou chodbu nebo halu. Budou chybět trochu světla, které vám ušetří peníze na elektrické světlo během dne. V tomto případě, pokud použijete reliéf "cihly", oddíl nebude zobrazen skrz, a vše, co se děje v jiné místnosti, bude skryto před očima třetích stran. Pro velké stěny je lepší kombinovat studené sklo s jinými materiály.
  • Příčky . Příčky ze skleněných tvárnic v bytě jsou naprosto odlišné šířky a výšky a mají také různé formy. Často jsou příčky umístěny v koupelnách, toaletách, kuchyních, ale mohou být použity pro oddělení prostor obývacího pokoje, ložnice - vše závisí na struktuře a barvě materiálu.

oddíl sskleněné tvárnice

  • Okna . Taková okna mohou být samozřejmě jen těžko používána. Ačkoli takové varianty jsou nalezeny. Obvykle, pokud jde o takováto řešení interiéru, nejsou spojena se všemi místnostmi, ale pouze s vanou nebo toaletou. Skleněné tvárnice v interiéru koupelny lze použít pro okna, která jsou ve zdi, v blízkosti toalety, nebo jít ven na ulici.
  • Decor . Tento materiál lze použít jako hlavní nebo jako doplněk - jako ornament. Vypadá dobře, když jsou jednotlivé bloky vloženy do hlavní stěny z jiného materiálu. Přepážka ze skleněných tvárnic v koupelně může být zdobena stejnými prvky, ale různými barvami nebo použitím ozdobných vložek (lesklá, průsvitná).
  • Nábytek . Ukazuje se, že skleněné čtverce se používají pro různé prvky nábytku. Vypadá to jako poloprůhledný bar nebo konzola pod dřezem.

Barový pult skleněných tvárnic v kuchyni

Další možnosti designu

\ t

Vnitřní příčky ze skleněných tvárnic nebo oken jsou jednou z nejvýraznějších variant. Ale od méně tradičních může nabídnout design takových „cihlových“ podzemních schodů nebo různých pódií. Z tohoto materiálu je možné vyrobit dekorativní krb.

Vnitřní příčky ze skleněných tvárnic

\ t

Rozmanitost skleněných "cihel", stejně jako jejich vlastnosti, umožňují jejich použití v různých interiérech a prostorách. Vše záleží na představivosti mistrů anávrháři

PS A na dezert Doporučuji sledovat video: Skleněné tvárnice v interiéru