Spínač s podsvícením. Jak připojit spínač s podsvícením vlastníma rukama?

Není žádným tajemstvím, že mnozí z nás tváří čas s malým zásadní problém, kdy po návratu domů v noci, začnou dotýkat vyhledávání přepínač pro zapnutí ploché světlo.

Často se tato vyhledávání zdržují poměrně dlouhou dobu a jsou doprovázena pádem všeho, co se děje na cestě. Aby bylo možné přepínač najít rychle, stejně jako ušetřit čas a nervy, včas a byl navržen speciální spínač s podsvícením.

Ve vzhledu a designu se tento přepínač prakticky neliší od jednoduchého spínače. Jeho jediným rozdílem je přítomnost světelné signalizace, která bude v temné místnosti okamžitě viditelná.

Takové světlo spínače funguje pouze tehdy, když je světlo vypnuto a spotřebovává velmi málo elektřiny. Proto se nemusíte obávat, že se náklady na elektřinu zvýší, protože spínače světla spotřebovávají ve velmi malých množstvích.

Podrobněji bude podrobněji popsáno schéma zapojení klíčového spínače a jeho principu činnosti.

Nejčastěji se v osvětlovacích systémech jako zdroj světla používá světelná dioda s odporem nebo neonovou lampou, která je zapojena paralelně s kontakty spínače. Když je vypnutý, spínač osvětluje prvek žárovkou, nebo spíše jejím vláknem, které má velmi malý odpor.

Jak se spíná spínač spínače světla?

Někteří spotřebitelé se s tímto problémem potýkají- Proč se světelné zdroje nerozsvítí kvůli osvětlení? Odpověď na tuto otázku je velmi jednoduchá. Pro provoz neonové žárovky vyžaduje velmi málo proudu a napětí, ale aby světlo žárovky svítilo, takový proud a napětí nestačí.

Aby se snížilo napětí v osvětlovacím obvodu, použije se odpor omezující proud. Princip činnosti obvodu spínacího osvětlení je následující: s otevřenými kontakty spínače se proud z fáze nejprve přepne přes odpor, poté přes neonovou lampu a teprve potom přichází do žárovky.

Ve srovnání s podsvícením spínače je odpor žhavícího světla osvětlovací lampy mnohem menší, takže veškeré napětí je napájeno neonovou lampou a odporem, který je s ní konzistentně kombinován. Z tohoto důvodu svítí neonová lampa.

Pokud jsou kontakty spínače sepnuty, pak se vypne napájení neonové žárovky, což odpojí žárovku i odpor od obecné sítě. A světlo zhasne. Ze školních osnov ve fyzice je známo, že proud vždy jde podél okruhu s nejmenším odporem. V tomto případě je takový řetěz přívodním řetězcem svítící lampy, protože jeho odpor je prakticky nulový, zatímco obvod podsvícení má poměrně vysoký odpor. Napětí, které i nadále prochází osvětlovacím obvodem, je dostatečně malé, takže nestačí, aby se žárovka rozsvítila.

Pamatujte, že pokud žárovky v osvětlovacím schématu nebudou nebo nebudou fungovat, nebude světlo fungovat,jako v tomto případě bude elektrický obvod roztržen.

Aby bylo možné lépe pochopit fungování spínače světla, je nutné opakovat fyziku školního kurzu, včetně Ohmova zákona, který popisuje sériové a paralelní zapojení vodičů, jakož i všechny nuance s nimi spojené.

Nastavení spínače s osvětlením

Instalace a další připojení spínače s podsvícením je poměrně jednoduchá záležitost. Takový spínač může být nastaven na stejné místo, kde byl umístěn normální spínač, spojující vodiče, které přicházejí ze žárovky, spolu s elektrickými vedeními paralelně s kontakty spínače.

Když jste se rozhodli instalovat spínače s osvětlením ve vašem bytě, je nutné přesně určit, jaké typy lamp použijete, protože u některých svítidel je tento spínač špatně kombinován.

Například podsvícený vypínač dokonale pracuje s halogenovými žárovkami a žárovkami a nestojí za to používat LED nebo zářivky vybavené startéry, protože po vypnutí spínače tyto lampy buď svítí nebo bliknou .