Správné větrání v garáži

Mnoho majitelů aut mylně věří, že přítomnost větrání v garáži není nutná. A když se staví, snaží se zachránit, nevybavuje vůbec nebo ne, nedodržuje určitá pravidla a odsuzuje se k dalším finančním investicím v budoucnu. Brzy dříve nebo později, ale stále je zřejmé, žeje nezbytné správné větrání v garáži .

Obsah
 1. Proč potřebuji ventilaci?
 2. Požadují se stavební předpisy
 3. Typy ventilačních systémů
 4. Snadná instalace a spolehlivost
 5. Kombinované a nejefektivnější

Proč potřebuji ventilaci?

Navzdory skutečnosti, že se jedná o topnou garáž či nikoliv, měla by být přítomnost aktivní výměny vzduchu v ní povinná. Jinak je zde zajištěno předčasné stárnutí vozidla. Důvodem bude teplejší nebo uměle zahřátý vzduch během chladného období. Pokud v garáži není dostatečné větrání, je v ní vytvořena mikroklimas vysokou vlhkostí . To způsobí rychlé zničení skloviny, která pokrývá tělo, v oblastech poškrábání, třísek nebo tahů. V důsledku slabého větrání podporuje kondenzát korozi.

Kromě tohooxidace nátěru automobilumůže být způsobena odpařováním uloženým v každé garáži paliva, olejů, barev. A oxid uhelnatý uvolněný při provozu motoru automobilu se hromadí v nepřítomnosti výměny vzduchu a může představovat příméohrožení zdraví nebo dokonce života motoristy.

Řádné větrání v garáži umožňujenejen vytvářet pohodlné podmínky, ale slouží také jako spolehlivý preventivní způsob ochrany proti šíření plísní, hub, negativních účinků par toxických látek.

Jsou vyžadovány stavební předpisy

Při dotazování, jak správně větrat garáž, je třeba mít na paměti, že existují zvláštní pravidla, která určují optimální podmínky, které musí být dodrženy. Zde jsou některé z nich:

 • V zimě by měla být teplota udržována na + 5 ° C
 • .
 • nucené větrání musí být vybaveno
 • \ t
 • pro jedno vozidlo je norma výměny vzduchu 180 m3 /h
 • .

Někteří odborníci si všimnou, že správné větrání v garáži bude účinné pouze tehdy, když desetinásobek výměny vzduchu. Ale zřejmě je to maximální úroveň.

Typy ventilačních systémů

V současné době jsou tři nejčastěji používané:

 • přírodní
 • mechanické
 • kombinované

Snadná instalace a spolehlivost

Je uvažováno nejlevnější a nejjednoduššípřirozené větrání . Zařízení tohoto systému lze provádět nezávisle, bez zapojení specialistů. Skládá se ze žaluzií instalovaných na sání vzduchu ve stěně, která se nachází u brány 20 cm od podlahy. Dechový otvor by měl být dvakrát větší než úlovek. Předpokládá se, že se jedná o odsávací zařízení ve formě deflektoru namontovaného na střeše na koncivzduchového kanáluPřirozená ventilace pro plnou výměnu vzduchuv garáži nestačí, takže další systémy musí být dále vybaveny.

S mechanickou ventilací je přítok čerstvého vzduchu a jeho odstraňování z prostor způsoben provozem nezávislých zařízení, a to jak přílivových, tak výfukových. Při tomto typu větrání v chladném období je nasávaný vzduch čištěn filtrem a zahříván chladičem.

Kombinované a nejúčinnější

Výměna vzduchu s nejvyšší kvalitou je možná se správnou kombinací obou předchozích systémů.Kombinovaná variantaje nejsprávnější větrání sklepa v garáži a celého areálu. Díky kombinaci všech výhod jiných systémů bude garáž pohodlná a prodlouží životnost vozu.