Stavba rámu pódia v bytě nebo jak zvednout část podlahy

Výstavba rámu pódia v bytě nebo jak zvýšit část podlahy

Pódium je částí podlahy nad jejím hlavním povrchem. Tato technika se nejčastěji používá k vizualizaci funkčních prostor místnosti nebo k uvolnění užitečného prostoru v těsné místnosti (například když jsou postele umístěny v prostoru pod pódiem). Pódium není připraveno být připraveno - je vždy postaveno na místě, s přihlédnutím k podmínkám v areálu. Jeho konstrukce je jednoduchá a pokud je to žádoucí, provádí se sama.

Obsah
 1. Obsah
 2. Podium z betonu nebo dřeva: co si vybrat?
 3. Zařízení rámového pódia
 4. Montáž dřevěného rámu
 5. Opláštění rámu
 6. Dokončení zpracování pódia

Obsah

 • Podium z betonu nebo dřeva: co si vybrat?
 • Zařízení rámového pódia
  • Montáž dřevěného rámu
  • Opláštění rámu
  • \ t
  • Dokončení stupně vítězů

  Podium z betonu nebo dřeva: co si vybrat?

  Pódium může být vyrobeno z monolitického betonu nebo dřevěného rámu, pokrytého podlahovým listovým materiálem.

  V prvním případě se beton nalije do předem instalovaného bednění a opakuje tvar budoucího pódia. Po utěsnění betonu je jeho povrch vyrovnán s potěrem, pak je položena podlahová krytina. Může to být dlažba, parkety, laminát, koberec, linoleum atd.

  Betonové pódium je velmi trvanlivé a spolehlivé, neprochází vlhkostí, nehnije a udržujevelké zatížení Jediná věc, že ​​i velmi vysoké betonové pódium má velmi velkou váhu a vytváří obrovské zatížení na stropě. Závěrem: tato možnost je vhodná pouze pro soukromé domy (v přízemí), pro městské byty, může způsobit poškození mezipodlaží.

  Pódium na dřevěném rámu se často používá jako skříňka na prádlo se zásuvkami

  Pódium na základě dřevěných (občas kov) kostra, naopak velmi lehké, prakticky nezatěžuje strop a je skvělé pro byty městských výškových budov. Proto bude výstavba takové pódium s vlastními rukama, budeme zvážit v tomto článku.

  Zařízení rámového pódia

  Montáž dřevěného rámu

  Pódium, stejně jako zbytek podlahy, by mělo být stejné, protože bude muset jít a instalovat nábytek. Proto je nutné před stavbou uvést výšku rámu na stěnách. Aplikování laserové úrovně (to je v ideálním případě, i když je to možné a běžná konstrukce), utratí na stěnách, které se setkají s pódiem, rovné linii odpovídající její výšce a rozměrům.

  Systém rámce pro pódium, pod kterým se vznáší lůžko

  Rám se provádí z nosníku. V závislosti na velikosti a dostupnosti výklenku mohou být nosné rámové tyče připevněny ke stěně nebo k podlaze. Pro malé pódium postačí připevnit je ke stěnám vertikálně pomocí kotev. Čím menší je vzdálenost mezi těmito regálydesign bude silnější (doporučený krok 40 cm).

  Podepřete svislé regály pevně připevněné ke stěně

  Začněte sbírat horní část rámu a stohujte vodorovné tyče na regálech. Připojte tyče k sobě přesně v pravém úhlu, za tímto účelem použijte hřebíky nebo šrouby. No pevné klouby jsou kovové rohy, takže pokud je velké pódium, je žádoucí využít je.

  Pokud by plakát na pódiu neměl být rovný, ale ohnutý, pak musí takový rám udělat. Pro tento účel je tvar ohybu naznačen na podlaze a na tomto základě jsou svislé tyče upevněny na rámu. Vzdálenost mezi nimi závisí na zakřivení konce, obvykle ne více než 20-30 cm. Tyče jsou navíc vždy instalovány v místech, kde koncová čára mění směr.

  Vzdálenost mezi kolejnicemi rámu nesmí přesáhnout 40 cm

  .

  Pro zvukovou izolaci je žádoucí zaplnit vnitřní povrch (pokud není použit pro výklenky) minerální vlnou nebo pěnou. Taková akce sníží zvuk díry, která při chůzi na pódiu vydává prázdný vnitřní prostor a zároveň slouží jako dobrá tepelná izolace.

  Opláštění rámu

  \ t

  Jatečně upravená těla jsou postavena na pevném materiálu. Pro tento účel můžete použít běžné desky, desky USB nebo OSB, sádrokartonové desky nebo překližky. Listy vybraného materiálu zajistěte pomocí hřebíků nebo šroubů k tyčím rámu. Mezi sousedními listy se ujistěte, že ponecháte kompenzační švy (2-3 mm), které, pokud jsou oteklézabraňuje deformaci povrchu.

  Má-li být vnitřní prostor pódia použit a měl by zůstat volný, je rám také zakryt na vnitřní straně. V nepřítomnosti vnitřních výklenků, přední strana (konec) pódia je okamžitě orazítkován.

  Podium je pokryto pevným listovým materiálem, například překližkou tl. 10 mm

  .

  Dokončení stupně vítězů

  Dokončení zpracování pódia může být provedeno s použitím různých podlahových materiálů, téměř stejných jako obvyklá podlaha (pokud podlahy podlah nebudou na místě). Vyberte si, co se vám líbí: koberce, laminátové podlahy, parkety, linoleum, korek, keramická dlažba.

  Obvykle vyžaduje zvláštní přístup k zdobení čelní plochy pódia. Má-li rovnou hranici, je obložena stejným způsobem jako horní pódium. Pokud je hranice zvlněná, pak její opláštění vyžaduje pružný materiál, který se snadno ohýbá. Specialisté pro tyto účely používají pružnou překližku, kovové profily (mosaz nebo hliník), MDF panely, PVC lišty.

  Koberec na pódiu kontrastuje s laminátem ve zbytku místnosti

  Uzávěr s uzavřeným pódiem je často používán jako povrch pro instalaci bodových svítidel LED nebo světelných neonových pásků. Veškerá komunikace se zároveň schovává ve vnitřní části pódia, nejlépe s předvídatelným přístupem k nim.

  Nyní, po dokončení stavby na stupních vítězů, jděte po ní, odhadněte, zda existuje nějaké vychýlení, škrábance. Pokud je vše v pořádkupak si můžete nainstalovat nábytek a začít uspořádat "vznešený" roh bytu.