Stohovací linoleum na balkóně

Otázka o tom, jak se pokládka linolea na balkon nebo lodžii provádí, znepokojuje majitele bydlení v kamenné džungli nových budov a domů se zkušenostmi.

Volba podlahové krytiny pro balkón nebyla vždy jednoduchá. Výběr je komplikován obrovským seznamem materiálů dostupných v arzenálech stavebních obchodů.

K procesu výběru dekorativního nátěru je třeba přistupovat velmi zodpovědně, protože balkon na podlaze často ovlivňuje dešťovou vodu a další agresivní přírodní jevy.

Mnoho stavebních materiálů vhodných pro použití na balkóně a balkonu je popsáno v článku "Co dělat s podlahou na balkóně", ale nebudeme je brát v úvahu.

Pojďme se zabývat uzavřením jedné univerzální podlahové krytiny, která byla vynalezena před více než sto lety, ale stále je konkurenceschopná - podlahové krytiny z linolea na balkóně.

Obsah
 1. Linoleum pro balkón
 2. Příprava základny podlahy
 3. Jak laminovat linoleum
 4. Volné obložení a upevnění po obvodu lodžie nebo balkonu.
 5. Ukládání linolea na oboustrannou pásku v místnosti.
 6. Přímé lepení (stohování na lepidlo).

Linoleum pro balkón

Volba linolea je kromě vzhledu způsobena kvalitativními charakteristikami, které jsou rozděleny do tří kategorií odolnosti proti opotřebení:

 • komerční;
 • poloobchodní;
 • domácnost.

O každé kategorii zvlášť a o linoleu jako celku se dočtete zde. Jsme s vámizvážit postupný postup pokládání podlahové krytiny.

Příprava podlah

\ t

Má-li podlaha na balkóně nebo lodžii již dekorativní kryt, musí být demontována. Jakmile se dostanete na železobetonovou desku, vyčistěte ji od stavebního odpadu a prachu. Nejlepší je použít průmyslový vysavač pro sběr malého množství odpadků a prachu, ale v nepřítomnosti použijte metlu a lopatku.

Nyní se podívejte na povrch. Výrazné poškození a praskliny se skládaly ze směsi cementu a písku a uzavíraly mezery mezi stěnou a podlahou montážní pěnou.

Další fáze přípravy povrchu bude záviset na vaší touze mít na balkóně teplé nebo obyčejné "chladné" podlaží.

Je také nezbytné vzít v úvahu požadovanou úroveň nalezení budoucí podlahové krytiny. Existuje několik možností, jak zvednout podlahu se současným vyrovnáním a ohřevem:

 • tradiční pojivo z cementu a písku (CSP);
 • nivelace s překližkou na polenech;
 • ohřev pěnové krabice s následným vyrovnáním DPS a samonivelačních směsí;
 • hoblované desky na polenech;
 • přepážková podlaha.

Všechny možnosti mají své klady a zápory, výhody a nevýhody. Každá z těchto metod má svou vlastní cenu a není vždy malá. Výhodou bude jeden z nich na základě tloušťky vaší peněženky.

Podrobné pokyny pro tento druh práce naleznete na stránkách našeho webu.

Jak položit linoleum

Práce na pokládce linolea na úrovni aIzolační základna se vyrábí v několika fázích:

 • rozložte linoleum na podlahu a nechte se nalepit alespoň jeden den. Pokud se materiál na některých plochách nehodí na povrch, můžete jej zmáčknout velmi těžkým nákladem. Materiál se tedy rychleji narovná a stohování se nestane obtížným testem;
 • poté je nutné opatrně přeříznout přebytečný materiál po obvodu balkonu. Mezera mezi okrajem linolea a stěnou činí 5 mm;
 • nejvhodnějším nástrojem pro práci s linoleum jsou nůžky na kov. Před operací vám doporučuji, abyste se chovali velmi zodpovědně, protože je nemožné šít nebo držet jeden řez. Samozřejmě se můžete připojit, ale nebude to vypadat tak krásně jako celý kus podlahy;
 • Nyní je čas určit způsob skládání materiálu na základě. To lze provést třemi způsoby.

Volné obložení a upevnění po obvodu lodžie nebo balkonu.

Způsob stohování, který zahrnuje pouze upevnění materiálu na hranách, na oboustrannou lepicí pásku nebo základní instalaci základové desky po obvodu místnosti.

Nejdříve nalepte oboustrannou lepicí páskou kolem všech stěn, neponechávejte však spáry, abyste odstranili ochrannou pásku z lepicí pásky. Chcete-li začít upevnění, měla by být z jedné ze stěn, kde celá délka odstranit ochrannou vrstvu a aplikovat linoleum na pásku.

Poté opatrně vyrovnejte podlahovou krytinu s protější stěnou a zničte všechny možné záhyby. Odstraňte ochrannou fólii a upevněte ji. Pak to také udělejte dvěma stranami.

Stohování linolea na oboustrannou pásku v místnosti.

Pro pokládku podlahové krytiny tímto způsobem je možné lepit oboustrannou lepicí páskou po obvodu, v blízkosti stěn a po celé ploše základny podlahy, v intervalech 300-350 mm

.

Upevněte okraj linolea v blízkosti jedné ze stěn a pak jej vraťte do role směrem ke stěně, která je přilepena.

Nyní připravte další podlahovou plochu na balkóně, odstraňte ochrannou vrstvu z lepicí pásky a naneste na ni linoleum, rozbalte válec a pevně jej zatlačte na lepivou vrstvu.

Přímé lepení (stohování na lepidlo).

Zabalte materiál směrem k protější stěně a na podlahu naneste speciální lepidlo. Pro lepší práci s ozubenou špachtlí je pak lepidlo rovnoměrně rozloženo po celé ploše podlahy podlahy na balkoně.

Počkejte na další opatření přesně podle času, který doporučil výrobce na kapacitu balení. Během této doby dochází k částečné absorpci lepidla a tvorbě filmu na jeho povrchu.

Naneste linoleum na kompozici lepidla, pečlivě zarovnejte s vymizením viditelných bublin a záhybů. Zabalte materiál rolkou směrem k lepené ploše. Na druhou stranu postupujte podle těchto kroků.

Pokládka linolea vlastníma rukama je kompletní, stačí se starat o úhel podlahového spoje a základny soklu.

Podlaha na balkóně bude trvat dlouho, aniž by to vyžadovalo zvláštní péči.