Stohování dekorativní kámen na zdi - podrobnosti procesu + Video

Obsah
 1. Nezbytné nástroje
 2. 1 Dekorativní kámen - stylový design
 3. Doporučujeme vám přečíst
 4. 2 Výběr kámen a materiály pro jeho pokládání
 5. \ t
 6. 3 Montáž ozdobných cihel - jak na to?

Nezbytné nástroje

Houba

Tekuté nehty

Štětec

Bulgarca

Dřevovláknitá deska (organit)

Sádrokarton

\ t

Hermetické

Brusný brusný papír

Budova elektrických míchaček

\ t

Spatula

Sanders

Úroveň

Kladivo

Zobrazit vše

Pokládání ozdobného kamene do obytných prostor dává designu zvláštní originalitu. Tento dokončovací materiál je v současné době stále více využíván pro uspořádání neobvyklých interiérů domů a bytů.

Obsah

 • Dekorativní kámen - stylový design
 • Výběr kamene a materiálů pro jeho pokládku
 • Pokládání dekorativních cihel - jak na to?
 • 1 Dekorativní kámen - stylový design

  Nyní existuje mnoho způsobů, jak v obytných prostorách vytvořit působivé interiéry. Jeden z nich zahrnuje použití ozdobného kamene (cihla). Tento oblíbený materiál Vás potěší vynikajícím výkonem a vynikajícími estetickými vlastnostmi. Často, s jeho pomocí, zpracování povrchů stěn.

  Dekorační kámen v interiéru

  \ t

  Doporučujeme, abyste si přečetli

  • Jak prakticky a roztomilý šít štít dřevěného domu?
  • Oblouk vlastníma rukama, nebo jak zušlechťovat dveře
  • Rámová konstrukce lešení - do jaké výšky můžeme dosáhnout?

  Zajímáme se o kámen na zdi charakterizovaný následujícími výhodami:

  • Velký výběr barev. Snadno si vyberete materiál pro realizaci nejneobvyklejších konstrukčních rozhodnutí.
  • Čistota životního prostředí. Kámen má antifungální a antikorozní vlastnosti. Je ideální pro obytné oblasti.
  • Dlouhá životnost. Popsaný dokončovací materiál dlouhodobě nemění své vnější vlastnosti. Jeho krásný nedotčený vzhled vás potěší několik desetiletí.
  • Nízká hmotnost a relativní snadnost pokládky na zeď vlastními rukama.

  Za zmínku také stojí, že dekorativní kámen je snadno omyvatelný a nevyžaduje žádnou zvláštní péči. Popsaná cihla není žádoucí pro úpravu úzkých obytných místností. V tomto případě je vysoce pravděpodobné, že vnímání místnosti s ozdobným povrchem nebude nejlepší. Nejlepší je použít kámen pro výběr dveří a okenních otvorů se zaměřením na krby nebo jiné konstrukční prvky. Cihlová výzdoba v blízkosti míst instalace akvárií a rohů zelené přírody (pokojové rostliny) v domě vypadá skvěle.

  Pokud ozdobíte zeď v dekorativní cihlové místnosti,Nezapomeňte dobře označit místnost. Pokud to neuděláte, může se to zdát poněkud ponuré.

  2 Výběr kamene a materiálů pro jeho pokládku

  \ t

  Máme zájem o výrobky mohou být vyrobeny na bázi cementu nebo sádry. Sádrové cihly se obvykle používají v místnostech s nízkou vlhkostí (ložnice, obývací pokoje, chodby). Výrobky na bázi cementu mohou být instalovány ve všech prostorách. Včetně koupelen a kuchyní. Vysoká vlhkost nepoškozuje vzhled a výkon.

  Pokládání ozdobného kamene vlastními rukama lze provádět s výšivkou nebo bez ní. Kámen s břidlicovou strukturou je zpravidla upevněn bez narovnání. Výrobky, texturované pod cihlami, však musí být vyloženy výšivkou. Pokud je tato technologie použita, budete také muset koupit oblečení sami a speciální barvivo (kontrastní nebo vyzvednout pod stínu použitého kamene).

  Volby pro dekorativní cihly

  Budete také potřebovat:

 • Lepící směs - použité tekuté hřebíky nebo lepidlo pro keramické obklady. Tekuté hřebíky se nepoužívají k práci s kamenem vyrobeným na bázi cementu. Mohou být použity výhradně pro instalaci omítkových materiálů. A pak jen v těch případech, kdy se jejich pokládka provádí na dokonale stejné stěně malé plochy.
 • Barva (nebo spárovací hmota) pro švy. Výrobci jej dodávají s ozdobnými cihlami. Barva obvykle odpovídá barvě samotných kamenů.
 • Nástroje - pryžkladivo, ozubená stěrka, dřevorubec (pro sádrové výrobky) nebo kovářská pila je vybavena diamantovým kotoučem (pro cementový kámen), směšovačem pro míchání lepidla, úrovní budovy, brusným papírem (dláto, pilník).
 • Po zakoupení všech materiálů a nástrojů byste měli připravit zeď a samotný kámen. A pak proveďte montáž výrobků přímo. O tom, jak to udělat hned vedle.

  3 Stohování dekorativní cihly - jak na to?

  Stěna, na které má být kámen připevněn, musí být důkladně očištěna od starého krytu. Odstraňte zbytky barvy z povrchu, odstraňte tapetu. Poté stěnu odmastěte a jemně ji poškrábejte jakýmkoliv ručním nástrojem. To se provádí pro lepší lepení lepidla s kamenem. Pak pokračujte ke zpracování kamene. Pokud jste zakoupili výrobky na bázi cementu, měli byste odstranit pěnový podklad ze zadní plochy dekorativní cihly. Tato operace se nejsnadněji provádí kovovým kartáčkem. Poté musíte zarovnat okraje kamenů (použijte ruční mlýn na uhelné mlýny) a odfouknout na povrchu (pokud nějaké jsou).

  Samolepicí dekorativní kámen

  \ t

  Nyní nakreslete úroveň stěny. Je nezbytný pro pokládání první řady dekorativních výrobků. Dalším krokem je ošetření stěny základním prostředkem. Vezměte první vrstvu. Po jejím použití nezapomeňte několik hodin počkat. Když je základní nátěr suchý, začněte míchat lepidlo. Vše je zde elementární - přidejte určité množství vody v suchém stavu (uvedené na obalu)lepidlo) a míchat (mixér nebo speciální tryskou na vrtačku) do husté pasty. Připravené lepidlo by mělo být použito do 20-30 minut. Pak se stane nevhodným.

  Začněte bezprostředně před balením. Tento proces je doporučován od instalace rohových prvků. Nanášejte lepidlo na kámen pomocí zubové stěrky (tloušťka kompozice - max. 4 mm), na místo určené k montáži namontujte dekorativní výrobek. Učte se jako celá první řada. Druhá řada kamenů (stejně jako všechny následující) je instalována stejně jako u běžného zdiva s překrytím spojů (umístěných vertikálně) předchozí řady. Stohování mezi jednotlivými liniemi je stejné v tloušťce kusů dřevovláknitých desek nebo sádrokartonových desek.

  Díky tomu budete mít po celé délce řady bezproblémový šev. Po stohování dekoračních výrobků se jednoduše vyčistí kousky nivelačních materiálů. Odborníci nedoporučují, aby šev mezi řádky více než 1 sm. Pokládka bude vypadat nepřirozeně, pokud nebudete poslouchat toto doporučení. A některé typy kamenů jsou namontovány a zcela bezproblémové. Po dokončení pokládky ponechte stěnu 24 hodin. Poté, po kvalitativním uchopení léčby, začněte splétat švy (nebo je otřete). Použitý prostředek by měl být čištěn běžnou kuchyňskou houbou. Pokud tmel narazí na povrch kamene, okamžitě jej umyjte měkkým hadříkem.

  Je-li to žádoucí, může být pro dekorativní ošetření použit hydrofobní roztok. Zjednodušíproces péče o kámen, bude ji dále chránit před vlhkostí a učinit barvu výrobků výraznější. Poslední pravidlo - práce na pokládce kamene na bázi sádry nebo cementu by se měla provádět při teplotě v místnosti od +5 do + 25 °.