Tapety na plochu z ložnice. Pravidla výběru tapet. Foto

Hlavní věc v designu ložnice - vybavit místnost, která by byla co nejpohodlnější, pomohla relaxovat po náročném dni. V ložnici je vše důležité, aby vám pomohlo snadno a rychle usnout a probudit se v dopoledních hodinách s plnou silou, energií a energií na celý den a ještě více ... Současně se stává důležitým také vzhled místnosti. Kromě toho, poměrně často v ložnici je velmi málo místa, takže alespoň vizuálně, ale musíte rozšířit prostor.

Takže s úkoly rozhodnout - záležitost je jednoduchá. Ale jejich řešení není tak jednoduché. Je důležité správně odhadnout, které klíče stojí za to zvládnout zdi, které barvy a textury, vzory a mozaiky budou nejvhodnější. Barevná paleta ložnice je navíc ještě významnější než například na chodbě, v kuchyni nebo v hale. Celá věc při jmenování pokoje. Koneckonců, v ložnici je důležité relaxovat co nejvíce, což má vliv i na náladu v místnosti.

Před volbou ložnice tapety, musíte přistupovat metodicky a vážně. Článek bude diskutovat o tom, jak to udělat, stejně jako o tom, jak interiér doslova ožívá.

Obsah
 1. Jaké tapety si vybrat pro ložnici?
 2. Druhy tapet pro stěny
 3. Tapeta v ložnici
 4. Jaké barvy doporučují odborníci?
 5. Tapeta, která je vhodnější volit s opatrností?
 6. Spojené tapety pro ložnice. Kombinace tapety
 7. Vertikální kombinace
 8. Horizontální kombinace
 9. Vložky
 10. Důraz na výklenky
 11. Vyberte si tapetu pro malou ložnici
 12. Jak si vybrat tapetu pro ložnici? Pravidla výběru
 13. Pravidlo jedna
 14. Pravidlo dva
 15. Třetí pravidlo
 16. Pravidlo čtyři
 17. Pravidlo pět
 18. Jak opravit tapety v ložnici?

Jaké tapety si vybrat pro ložnici?

Volba tapet v ložnicích dnes není problém, protože trh představuje různorodou a elegantní řadu tapet na stěny a strop. To vše souvisí se skutečností, že moderní výroba umožňuje realizovat prakticky jakékoli fantazie. Současně není nedostatek materiálů nebo kapacit. Některé tapety mohou být dokonce hrdě nazývány vzácné exponáty, mistrovská díla stavebního umění, pokud chcete.

A tady přichází dilema. Zdá se, že volba je zarážející, můžete najít vše, co chcete. Na druhé straně, kvůli tomu všemu, oči vyběhnou. A přinejmenším rozhodnout o materiálu by bylo skutečné štěstí. Co je lepší, krásnější a praktičtější, papír nebo flizelin, vinyl nebo textil? Okamžitá odpověď je obtížná, protože všechno je relativní.

Druhy tapet pro stěny

Papírové tapetyjsou pro osobu bezpečné. Je pravda, že existuje dost nevýhod. Například všichni víme, že tento materiál není tak praktický a trvanlivý, jak bychom chtěli. I když existují výjimky - tapety pro ložnici s lesklým krytem, ​​chráněné vodoodpudivou vrstvou a to vše ve stejném duchu.

Vinylové tapetyprodukujíflizelin nebo papírový podklad. Ale vzhledem k tomu, že vinyl téměř neumožňuje přístup do vzduchu, je tento kryt vhodnější pro halu, obývací pokoj, ale ne pro ložnici. Koneckonců, v této místnosti je prostě důležitý pro dobrý spánek a odpočinek. Pro ty, kteří se rozhodli takovou tapetu koupit, je lepší věnovat pozornost perforovanému vinylu. Podle výrobce tento nátěr dodává vzduch.

Tapety z flizelinupod malbou mají spoustu zásluh. Ve srovnání s předchozím jsou schopny „dýchat“. Navíc je odolnost vůči mechanickým účinkům jedinečná. Vysoká pevnost a navíc mohou být opakovaně natřeny. Lesknout takový materiál je jednodušší než jednoduchý. Tapety jsou vysoce elastické a perfektně se hodí na zeď.

Textilní tapetyvypadají drahé, krásné, poněkud luxusní. Pro to všechno jsou vzdušné, trvanlivé, bezpečné a jak je zde již ukryté, originální. Jediný mínus je cena "kousání". Navíc, pokud žijete s domácím štěňátkem, drápovitou a hravou šelmou, pak tkanina nebude stát před tlačením svých drápů.

Tekuté tapetyjsou neuvěřitelně krásné a lehké. Práce s ním je potěšením. Mimochodem, odborníci říkají, že takové tapety - vynikající volba pro ložnici. Nenechte si ujít zvuky, nespalujte. Když zakryjete zeď, pak si všimnete švů. A pokud náhodou dojde k poškození plochy stěny, pak můžete vše v klidu upravit.

Tapety na ložnice, vyrobené z přírodních materiálů , jsou vždy přitahovány svýmišetrnosti k životnímu prostředí. Často se takové povlaky vyznačují netriviálními konstrukčními řešeními. Aby se interiéru dodal neobvyklý vzhled a pohodlí, obvykle se používají panely z korku nebo bambusu nebo tenké lamely ze dřeva. Zde je důležité dodržovat provozní pravidla a chránit je před vlhkostí a mechanickými vlivy, jinak krása netrvá dlouho.

Další nátěr na stěny tapety typu taprust. Tento dokončovací materiál je hustý substrát, ošetřený voskem, dřevěným prachem nebo moukou, kalafunou, křídou. Na povrchu materiálu naneste unikátní vzor.Tapety na tapetuvypadají elegantně a luxusně. Je pravda, že je budete muset po nalepení na stěny namalovat. Lincrust - nátěr je zcela trvanlivý a bezpečný a nevyžaduje zvláštní péči v péči. Jedinou podmínkou je, aby nedošlo k náhlému poklesu teploty.

Tapeta v ložnici

Vzhledem k tomu, že hlavní kvalitou, která je v ložnici ceněna, je pohodlí, je nutné zvolit tapetu s tímto výpočtem. To znamená, že by měly být takové barvy, aby pomáhaly zklidnit a relaxovat a usnout i po náročném dni.

Bez ohledu na to, jakou barvu si vyberete, můžete ji kombinovat s bílou, krémovou, bledou a jinou neutrální polotóny.

Jaké barvy doporučují odborníci?

Vynikající uklidňující a relaxační účinek odstínů modré a nebe. Barva hluboké temné nociVšechno ostatní dělá místnost tmavší, což pomáhá usnout rychleji.

Pokud vaše práce zahrnuje těžký duševní nebo psychický stres, zvolte tapetu se zeleným rámečkem. Takové zapadají do ložnice těch, kteří pracují s myslí: šéfů, pedagogů, pracovníků v lékařské sféře.

Neutrální barvy pro ložnici - šedé a bílé. I když se neuspokojují, nemají opačný účinek. Pokud okna místnosti jít na sever a v místnosti je v pohodě, pak, aby se "teplé", měli byste si vybrat krém a písek - teplé odstíny béžové. V "horké" ložnici musíte chladit teplo. Zrak bude místnost chladnější s šedými polotóny.

Tapeta v čokoládových tónech přinese do ložnice sladkou poznámku. Ty jsou doslova obalené teplem.

Poměrně odvážné a kontroverzní rozhodnutí - černé tapety, které mají své výhody a nevýhody. Ano, jsou více vyladěné pro relaxaci - to je nepopiratelný fakt. Je pravda, že trh je velmi těžké najít jen černé tapety, i když rozmanitost je obecně působivé. Zpravidla najdete černou a bílou, černou se šedými nebo zlatými prvky. Tam jsou také tmavé s stříbřitými materiály. Bez ohledu na ornament, budete moci vytvořit interiér "luxusní" interiéru. V závislosti na tom, jaký dekor si vyberete, ložnice přijde v luxusním, luxusním nebo s dramatickým zvukem.

Tapeta, která lépe odstínuje s opatrností?

Nechoď do ložnicečervená nebo rudá tapeta. V místnosti s takovými stěnami může být všechno nepříjemné a nervózní. Takové tapety se nehodí přesně, pokud má člověk poruchu spánku. Nejlepší alternativou k červené je růžová. Je pravda, že tento odstín je vhodnější pro dívku nebo ženskou ložnici. Pokud je místnost určena pro pár, neměli byste si tyto tapety vybírat.

Tapety jasných slunečných barev nejsou pro ložnici příliš dobré, protože tento odstín je osvěžující. Zároveň je vše zcela individuální. Pokud nemáte problémy se spánkem a ráno je obtížné vylézt, tyto tapety vám pomohou probudit se a vstát přímo z té nohy!

Lily odstíny jsou poměrně složité. Nejsou velmi vhodné pro ložnici, protože je velmi snadno konfigurovatelná. To platí pro velmi "tart" fialové tóny. Ale pokud se vám líbí jemné levandule nebo "voňavé" odstín bělené šeřík, pak proč ne?!

Tapety na Plochu Velká ložnice. Kombinace tapety

Neexistují žádná přísná a přísná pravidla, která by mohla vytvořit ideální, nádherný interiér. Jemná kombinace textur a polotónů může vytvořit požadovanou harmonii. Vaše fantazie mohou být nekonečné a výrobci tapet se snaží ztělesnit celou řadu nápadů. Kromě estetické stránky otázky je také důležitá role důležitá. Takže, s kombinací tapety můžete nejen rozdělit zónu, ale také kombinovat různé části místnosti. V ložnici není paleta pro světlé moderní tahyumělce Mělo by být klidné a útulné. To je důvod, proč je výhodou neutrální tapeta.

V kombinaci je mnoho možností pro lepení na stěnu:

 • vertikální uspořádání pláten;
 • horizontální;
 • vložka;
 • zdůrazňují výklenky.

Při výběru tapety různých tónů nezapomeňte dodržet texturu. Pak bude možné zachovat harmonii stylu, přechody nejsou tak ostré, ne roztřesené. Pravda, koneckonců existují výjimečné případy, kdy je třeba nechat Burlesku a vytvořit skutečně luxusní interiérovou ložnici. Pak můžete riskovat a spojit neoddělitelné, na první pohled texturu a barvu.

Neexistuje taková přísná potřeba rozdělit ložnici do rekreační oblasti, kde stojí postel, a vše ostatní. Koneckonců, každý může mít svou vlastní vizi prostoru. A kombinace tapety vám to pomůže ukázat.

Svislá kombinace

Současně je prostě nutné přidělit ložní plochu. To platí zejména v malých místnostech. To bude jediný způsob, jak změnit opravu. Ano, do této oblasti můžete vložit vertikální list jiného odstínu. Obvykle to dělají z hlavy. Šířka pásky by měla být stejná jako šířka hlavy. Někdy takový proužek prochází nejen na stěnách, ale i na stropě, jako by to byl zrcadlový obraz postele na zdi a stropu. Pás může jít na závěsnou lampu nebo na opačnou stěnu procházející celým stropem.

Pokud jde o barvudesign svislého pásu, pak i zde - volba je na vás. Stává se to monochromaticky, se vzorem, v proužku a dokonce i ve vestu. Zároveň je pro větší harmonii důležité, aby se jeho tón opakoval v interiérech a doplňcích. Obvykle ve stejném odstínu koupit ložní prádlo, polštáře, záclony. Žádný kus by neměl být odříznut. Tak můžu kombinovat to, co se zdá být neslučitelné.

Svislý pruh může procházet do panelu nebo do obrazu. A někdy se to dělá i na podlaze a vypadá to neuvěřitelně velkolepě.

Další pásy můžete vložit do několika různých zón místnosti. A ne vždy by měly být stejné barvy. Můžete dokonce mít tři různé odstíny s různou sytostí a hloubkou. Pokud si myslíte, že taková příliš přísná geometrie, můžete "zředit" svými vzory a neobvyklým vzorem. Současně je možné zachovat neutralitu atmosféry.

Horizontální kombinace

Horizontálně dělící stěny v ložnici - také není špatné. Za tímto účelem bude tapeta monochromatická nebo s květinovým ornamentem. Pokud horní část pokračuje na stropě, vyjde krásně a harmonicky. Ano, je možné na strop a horní polovina stěn může být monotónní, ale spodní část - pokrytá vzorem. Nemůžete ani koupit dekorační pásek mezi zónami, protože tento detail pouze odvrátí pozornost.

Kombinace tapet v ložnici horizontálně není vždy nutná pro každou stěnu. Můžete zvýraznit oblast v blízkosti skříně nebo komody. V řaděpřípadech je nutné tyto dvě zóny rozdělit a pak na stěně zvolit plochou bagetu. Připevňuje se ke křižovatce.

Horizontální pruhy uprostřed výšky jsou něco zvláštního. Mohou být podél celého prostoru nebo jen jedné části místnosti. Hloubka od podlahy by měla být asi metr a od stropu polovina. Díky ozdobě s vodorovnými čarami bude ložnice vizuálně širší, více světla se rozbije do místnosti, pokud dáváte přednost světelné tapetě. Popsaná recepce nejlépe zapadne do místnosti zařízené v moderním stylu, minimalismu nebo klasice.

Vložky

Tapetu nelze vložit jako celistvé plátno, ale jako jednotlivé vložky. V tomto případě se tvar může lišit: oválný, čtvercový nebo obdélníkový. Tyčinky mohou být zdůrazněny umístěním baget, ale to není nezbytně nutné. Vložky jsou obvykle vyráběny v oblasti lůžka nebo stolu. Někdy i tapeta může být přilepená s obrubníky nebo komody. To vám umožní vytvořit ucelený interiér.

Někdy je nástěnná vložka konvexní. Za tímto účelem se výstavba sádrokartonu. Formulář je předem promyšlen. Pak by měl být design omítnut a nalepen na plátno. Pokud je uvnitř opatřeno malým výklenkem, vyjde mini police. Druh výklenku To je obzvláště pravdivé, jako na vrcholu popularity - noční život. V takovýchto prohlubních je nejvhodnější montážní přípravek.

Akcent - na výklenky

Ložnice může mít jiné plánování. Někdy jsou tam i pokojevýklenky Nicméně, pokud váš byt nemá, nebojte se. Vždy to můžete udělat sami. Chcete-li to provést, oddělte zónu oddílem sadrokartonu. Obvykle je vhodný pro umístění nábytku. Použití v této oblasti kombinované tapety pro ložnici. Hlavní výhodou takového interiéru je, že již existuje konstruktivní rozdělení. Ukazuje se, že budete muset pouze zdůraznit výslednou chuť a diverzifikovat dekor pomocí různých odstínů.

V ložnici, kde se jako hlavní úprava stěn používají světlé barvy, je lepší vložit výklenek s černobílými nebo vzorovanými tapetami, ale je důležité, aby tyto odstíny byly méně intenzivní, lehce stínované.

Kombinace vždy zahrnuje použití různých barevných a stylových prvků. A to je důvod, proč ložnice ve venkovském stylu může být dále oživena s vložkou s dřevěnou reliéfní tapetou.

Vyberte si tapetu pro malou ložnici

Pokud potřebujete naskládat malou ložnici, je důležité přistupovat k této otázce s velkou opatrností. Koneckonců, volba tapety závisí na tom, zda ložnice vypadá elegantní, individuálně, jedinečně, nebo ne.

Někteří se domnívají, že ložnice by měla zapadnout do celkového interiéru bytu. A zároveň se mnozí snaží, aby se místnost stala zvláštním místem, kde bude žádoucí přijít brzy.

Pokud je místnost malá, neměly by být ve volbě žádné zvláštní problémy. Je důležité pamatovat na hlavní princip, že světelné tóny dělají z místnosti vizuálně prostornější,naplňte ho paprsky zářícího slunce a léčivého vzduchu. Důležitou roli hraje také obraz.

Jak si vybrat tapetu do ložnice? Pravidla výběru

Dnes je trh obrovskou rozmanitostí materiálů. V tomto ohledu je důležité, abychom nebyli zmateni, takže nabízíme několik pravidel. Tyto tipy vám pomohou najít nejlepší možnost pro ložnice tapety. Zároveň jsou doporučení relevantní i pro ostatní místnosti.

Pravidlo jedna

Tapeta by měla být vyzkoušena na zdi. Koneckonců, hlavním problémem je přesně si představit, jak se v místnosti bude dívat jeden nebo druhý obraz z role, která visí na okně. Je těžké to někdy udělat i pro profesionály. Pro usnadnění tohoto úkolu je zde několik tipů. Nejprve se podívejte na tapetu, která není v roli, ale ve vykreslené podobě.

Pokuste se připojit vzorek ke stěně, projděte se měřidlem a uvidíte, jak to vypadá ze strany. Za druhé, koupit zkušební role a připojit ke stěnám v domě. To vám pomůže pochopit, zda je barva správná.

Pravidlo dva

Koupit tapety z jedné sbírky. Není třeba znovu vynalézat kolo, protože návrháři společnosti už pracovali. V jedné kolekci nabídly tapety, které dokonale kombinují.

Třetí článek

Správně kombinujte odstíny a výkresy. Pokud nechcete vzít rolky z jednoho pravítka, můžete sledovat tipy, které nabízíme v tomto článku. Vyberte si kombinaci, která se vám líbí, a vejde se do ložnice. Takže si můžete vzít a kombinovat tapetujeden tón se vzorovanými, několik vzorovaných rolí a jen plátno různých tónů.

Pravidlo čtyři

Každý pokoj má vlastní dokonalou tapetu. Dlouho bylo všem jasné, že je lepší kupovat tapety "vzduch" v ložnici a děti. Eko-plátno se také vejde. Pokud jde o vinyly, můžete si je koupit, ale pouze na náplast jejich pokojů, kde nestrávíte spoustu času a často větříte.

Pravidlo pět

Jak číst certifikát. I když si koupíte vinyl tapety, ale byly certifikovány, znamená to, že splňují všechny hygienické normy. Tyto produkty jsou nabízeny pouze spolehlivými výrobci. A prodejci musí mít dokumenty. Pokud neexistuje žádný certifikát, je lepší nekupovat.

Jak opravit tapety v ložnici?

Nyní se dozvíte, kolik různých způsobů, jak tapetu v místnosti naskládat. Zde jsou nejdůležitější možnosti.

Vkládání ve dvou úrovních. V této situaci jsou pořízeny dva typy tapet, které jsou však harmonicky propojeny. Například z jedné kolekce. Horizontálně musíte rozdělit zeď na dvě úrovně a vložit různé látky. Obvykle na křižovatce udělejte křižovatku. Čím více syté a hluboké barvy, tím vyšší by měla být tapeta lepena. Dno musí být odděleno ohraničením v tónu. On nejlépe vymezuje vzory. Ale toto je jen doporučení. A způsob, jakým ukazujete svou představivost, závisí pouze na vašich preferencích. Snad můžete přijít s jedinečnou kombinacíUdělej si jedinečnou ložnici.

Mnoho návrhářů nabízí svým zákazníkům zaměření na lůžko a konkrétně na hlavu. Koneckonců, postel je hlavní věc v ložnici, takže je logické, pokud chcete zdůraznit. A díky možnostem tapetování a různým materiálům na trhu je to snadné a snadné. Bude to velmi zajímavé. Ten úsek stěny, který přechází z postele na podlahu na strop nebo dokonce jen část nad postelí, může být vložen kardinálně s jinou tapetou. Bylo by vhodné podívat se na materiál jakékoliv textury, vzorované a hluboké barvy. Tapetový prvek ve tvaru čtverce nebo obdélníku vypadá neuvěřitelně šokující. Někdy, v kontrastu, vzít jiné barvy, tapety, textilní varianty, dekorativní hejno. A někdy se zaměřuje na část stropu nad prostorem na spaní.

Pozdnější, japonský minimalismus je obzvláště populární. V městském shonu, tak dobře, když je místo, kde můžete přijít, odejít do důchodu a cítit blaženost harmonie. Když se v ložnici všechno dělá jednoduše a zároveň inteligentně, ale je to plné významu, v takové místnosti je hezké být. Zde vás nic neodvrátí od myšlenek o věčném a přechodném, můžete učinit mnoho objevů a najít smysl života. Obvykle se pro takovou náladu zvolí lehká tapeta, ale ne čistě bílá, ale perleťová nebo krémová. Textura může být lesklá, ale poněkud drsná - je to ještě lepší. Taková tapeta je dobře kombinovaná se světlou podlahouz přírodního dřeva. Celý interiér můžete postavit na kontrasty, pak bude podlaha tmavá. Ale to je jen bod a přinášejí tu harmonii, která je tak běžná v každodenním chaosu. Nicméně, takové útulné místo je nejvhodnější pro ty, kteří se snaží být sám se svými myšlenkami, kteří považují osamělost za něco pozitivního.

Tento článek vám dává mnoho doporučení, které můžete použít k výběru správných tapet pro ložnici, ve které sníte sladké sladké sny. I když je deska velmi, a bude muset vybrat dlouhou dobu, ale výsledek skutečně ospravedlňuje všechna očekávání. Samozřejmě, pokud to nikdy neuděláte, můžete požádat designéra, aby za vás všechno rozmyslel.