Vlnitá střešní krytina - typy a typy oceli pro střechu

Obsah článku

 • Výroba pozinkovaného plechu
 • \ t
 • Lakovaný pozinkovaný plech
 • Výhody profilovaného ocelového pozinkovaného plechu
 • V posledním desetiletí se na trhu stavebních materiálů objevilo velké množství nových moderních materiálů, a to jak pro výzdobu budov, tak pro instalaci nových a oprav starých střech. Pozinkovaná střešní krytina s bohatou historií však neztrácí svou pozici. Naopak díky novým technologiím se stala stále populárnější.

  Pokud by střechy pokryté pozinkovanou ocelí měly ve starých časech spíše nevídaný a identický vzhled, nyní je spotřebiteli nabídnut velký výběr barev a tvaru střešní krytiny.

  ?

  Obsah
  1. Výroba pozinkovaného plechu
  2. Lakovaný pozinkovaný plech
  3. Výhody profilovaného ocelového pozinkovaného plechu

  Pozinkovaná ocel se získává dvěma způsoby:

  • horké,
  • elektrolyt.

  V první metodě je ocelový plech ponořen do horké zinkové lázně, což vede k pevné a trvanlivé zinkové fólii na oceli.

  Druhou metodou je nanesení vrstvy zinkového povlaku působením elektrického proudu procházejícího roztokem zinku v době, kdy je ocelový plech v elektrolytické lázni.

  Střešní zinkovaný plech je zhotoven do tloušťky 1 mm, přičemž tloušťka zinkového povlaku je na obou stranách plechu rovna 0,02 mm.

  Vzhledová střecha se vyrábí:

  Hladký plech zinovaný

  • hladký,
  • profilované.

  Hladké plechy z pozinkované oceli bez dalšího zpracování polymery a pigmenty se v současné době používají jako střešní krytina méně často. To je způsobeno především monochromatickou šedou barvou listů a složitostí instalace.

  Obtížnost spočívá ve skládání pásů z pozinkované oceli. Jedná se o poměrně komplikovanou práci a ne každý ji zvládne. A složitost práce s sebou přináší zvýšené náklady. Proto se v poslední době staly tak populární profilové typy z pozinkované oceli, malované v různých barvách, které jsou nám známé jako kovové obklady a vlnité lepenky.

  Výhodou takové střešní krytiny před hladkou pozinkovanou ocelí je nízká cena, která pochází z menší tloušťky ocelového plechu - 0,5 mm

  .

  Přesto má profilová ocel všechny parametry pevnosti na úkor tuhosti žebra.

  Kromě toho jsou moderní typy galvanizované oceli spolehlivě chráněny před korozí a vyblednutím pod sluncem vícevrstvým povlakem z polymerních materiálů. Různé barvy pomáhají vytvářet střechy, perfektně zapadají do okolní krajiny.

  ?

  Lakovaný pozinkovaný plech

  Profilovaný plech zinkovaného plechu se úspěšně používá při montáži předmontovaných budov a konstrukcí, jako jsou hangáry, sklady, budovy pro domácnost, ploty a ploty.

  Malovaný profilovaný plech má ve své konstrukci několik vrstev:

  • Zinkování na obou stranách;
  • Povlak zinku je chráněn vrstvou pasivace;
  • Z horní strany se nachází základní vrstva a následně povlak polymerů.
  • Po vrstvě směsi se ze spodní strany nanese jedna vrstva nátěru.

  Konstrukce pozinkovaného plechu

  Povlaky z polymerů mají ochrannou funkci, která chrání ocel před korozí, což zvyšuje životnost střechy.

  K polymerům se navíc přidávají různé polymery, které poskytují atraktivní vzhled struktur z profilované pozinkované oceli.

  Použije se ochranný kryt:

  • polyester;
  • pural;
  • plastisol.

  Polyesterový povlak má lesklý vzhled, dobře snáší ultrafialové záření, aniž by ztratil svou původní barvu. Má odolnost vůči teplotním výkyvům okolního vzduchu a jeho agresivnímu prostředí. Nevýhodou tohoto nátěru je nízká mechanická pevnost, takže při práci s kovovými profily nebo hladkými plechy pokrytými polyesterem potřebujete zvláštní opatrnost a péči.

  Povlak vyrobený z PURALu na bázi polyuretanu v jeho kvalitě zaujímá střední polohu, protože jeho tloušťka je 50 mikrometrů, zatímco polyesterový povlak je pouze 25 mikronů a plastisol je 200 mikronů.

  Lze použít plechy z pozinkovaného plechu pokryté purulumv oblastech s vlhkým podnebím, protože kvalita ochranného nátěru zajišťuje spolehlivou ochranu proti korozi.

  Plastisol je polyvinylchloridový film se složkami ve formě různých změkčovadel. Tloušťka tohoto povlaku je 200 mikronů a je spolehlivou ochranou vrstvy zinku a oceli před mechanickým poškozením. Náklady na galvanizovanou střešní fólii s plastisolovým povlakem se výrazně liší od ostatních typů galvanického zinkování, ale také zaručuje trvanlivost střešní krytiny.

  ?

  Výhodou malovaného profilovaného střešního plechu je , jednoduchost montáže, snadnost samotného materiálu, což umožňuje výrobu střech silami dvou osob, bez nutnosti použití drahých zvedacích strojů.

  Kromě střech se profilovaný plech používá k montáži vertikálních plotů, příček, stěn, jako nedělící bednění při výrobě monolitických konstrukcí ze železobetonu a dalších materiálů.

  Náklady na pozinkovaný plech pro střechu jsou nízké a jsou přístupné téměř všem.

  Hladký plech potažený ochranným nátěrem se nejčastěji používá pro výrobu střešních prvků: vidlic, říms, čelních skel, drenážních systémů a dalších prvků střešní instalace. Široká škála barev vám umožní vybrat si příslušenství střechy v tónu hlavní střešní krytiny.

  Pro mnoho pozitivníchVlastnosti plechové pozinkované střešní oceli, má své vlastní nevýhody, stejně jako každý materiál. Závěry těchto nedostatků v nadměrné zvukové vodivosti. Hluk deště, větru a ještě méně, zvuky krupobití z kovové střechy budou jasně slyšet i se zavřenými okny a dveřmi.

  Kromě toho, v horkém počasí roku pod střechou oceli bude velmi teplé a dusno, av zimě je zima.Proto je při instalaci střechy z plechu z pozinkované plechové krytiny nutné vyrobit ohřívač, parotěsnou zábranu a hydroizolaci, pokud je obytný prostor plánován v půdním prostoru.

  Hladké pozinkované plechy jsou k dispozici ve velikostech: šířka 710-1800mm, délka do 2500mm. Profilové plechy lze dle přání zákazníka zkrátit na 12 metrů.

  Pozinkované, hladké plechy s ochranným povlakem by měly mít před montáží ochranný polyethylenový film.

  Skladování a přeprava pozinkovaných plechů, hladkých i profilovaných, se vyrábí pouze na dřevěných paletách. Na vrcholu hromady kovu z dřevěných tyčí zatížených kovovou stuhou.