Vše, co jste chtěli vědět o protokolech pro podlahu a technologii podlah na zpožděních

Vše, co jste chtěli vědět o protokolech pro podlahu a technologii podlah opožděním

I přes relativně malou životnost vícevrstvých dřevěných konstrukcí jejich přesvědčivost ovlivňuje jejich nízká hmotnost, priority v oblasti životního prostředí a nákladová efektivita. Pokud se v oblasti výstavby stěn s přírodními organickými hmotami stále argumentují pěnového betonu, cihel, plyn-silikátových bloků, pak v oblasti podlahových zařízení jsou stále vedoucí řezivo. V podstatě pro zařízení vícevrstvých dřevěných konstrukcí se používají polena pro podlahu, vyrobená ze silných polymerních spojů nebo ze stromu.

Obsah
 1. Obsah
 2. Konstrukční a technické vlastnosti
 3. Co může být zpožděno?
 4. Správný výběr oddílu
 5. Instalační krok zpoždění
 6. Geometrické orientační body pro stohování
 7. Spojovací materiál
 8. Sled prací na půdních podlahách
 9. Systém regulace zařízení
 10. Video případová studie

Obsah

 • Konstrukční a technické vlastnosti
  • Co může být zpožděno?
  • Správný výběr oddílu
  • Krok instalace zpoždění
  • Geometrické orientační body pro stohování
  • Způsoby montáže
 • Sled prací na půdních podlahách
 • \ t
 • Systém regulace zařízení
 • Video případová studie

Co přitahuje majitele podlahy podivným vzdušným prostorempolštáře tvořené stohováním polymerních nebo dřevěných tyčí? Seznam výhod zahrnuje důležité položky jako:

 • vynikající izolační vlastnosti;
 • cenová dostupnost řeziva;
 • vytvoření minimálního zatížení základu, nosníků nebo betonových desek překrytí;
 • schopnost zvednout podlahovou rovinu na libovolnou úroveň;
 • snížení nákladů na stavební materiály;
 • rychlost konstrukce dřevěné podlahy nezpůsobí, že se upevnění upevňovacího prostředku čeká;
 • dostupnost vhodného technologického komunikačního prostoru;
 • zajištění optimálního mikroklima uvnitř budov nebo místností;
 • možnost stohování dřevěných podlah pouze pomocí lagů.

Zařízení podlahy na zpoždění - operativně, ekonomicky, spolehlivě

Kromě toho dobře provedené zařízení na podlaze zpožděním vyloučí poměrně nákladný proces vyrovnání, protože plně plní svou funkci. Přítomnost větracích dutin v konstrukci podlahy rozšíří provozní podmínky používané pro uspořádání řeziva, které je stále doporučeno ošetřit antiseptiky, prostředky stárnutí dřeva a vystavením ohni. Levné hostitelé místo antiseptika mohou používat asfalt.

Konstrukční a technické vlastnosti

\ t

Podlahy se zpožděním mohou být položeny na podkladech a na stropech vyrobených z dřevěných trámů silných nebo železobetonových desek. Bez ohledu na typ stavební základnypro podlahy se používají identické materiály.

Co může být zpožděno?

Lags se nazývají příčné nosníky podlahy, na které je položen povrch. Extrémně zřídka se používá jako lags kovové a železobetonové nosníky, často dřevěné tyče nebo progresivní výrobky z polymeru. Dřevěné tyče jsou vybírány hlavně z důvodu jejich levné, polymerní vzhledem k rychlosti konstrukce a snadnosti instalace.

Lags - příčné nosníky, nejčastěji ze dřeva nebo polymeru

Věnujte pozornost. Namísto baru, který z nějakého důvodu nemohl být zakoupen, lze použít vybraný v souladu s velikostí sekce desky paprsku, vzájemně se spárovat. Přípustná velikost sekce. V takových případech se provádí montáž hrany na podlahu z ušitých desek na hraně.

Stavitelé nasekaných domů stále používají místo kulatiny roviny, oříznuté na třech stranách kulatiny s podobným průměrem. V režimu úsporných opatření mohou protokoly zcela nahradit paprsek. Jediná podmínka: měli by ležet před položením asi rok v suché místnosti.

Správný výběr oddílu

Průsečík prutů vybraných pro podlahy lages se podobá obdélníku o výšce 2, šířce násobku 1,5 (poměr stran v sekci 2? 1,5). Pokud je podlaha uspořádána na dřevěných nosnících stropu, pak velikost průřezů ovlivní velikost rozpětí mezi prvky, na kterých se budou spoléhat.

překročením zpožděnízávisí na tloušťce a pevnosti podlahy

Věnujte pozornost těm, kteří plánují vybavit podlahovou konstrukci tepelně izolační vrstvou. Mezi spodním povrchem povrchové úpravy a ohřívačem, uzavřeným mezi poleny, by měla být větrací mezera nejméně 2 cm (s výhodou 3 až 4 cm). Bar musí být zakoupen s ohledem na velikost větrací mezery. Pokud bude konstrukce podlahy založena na zemi, budete muset vzít v úvahu také tloušťku válcování, položenou na klikovou tyč připojenou k polenům.

Doporučuje se, aby podlaha zpožděna s "zásobou" ve velikosti průřezu. Při konstrukci podlahy nad zemní plošinou, aby se nepoužíval příliš drahý nosník velkého průřezu, je velikost rozpětí omezena instalací cihlových sloupů. Mezilehlá vzdálenost mezi podpěrami je 1,2 m. Jsou vyrobeny z červeného cihly M100, silikát aplikován pouze v případě, že úroveň výskytu vodonosné vrstvy je menší než dva metry.

Plán pokládky podlah na zpožděních s důrazem na cihlové sloupy

Správné položení podlah na polena s cihlovými sloupy předpokládá rovnost vzdáleností mezi řadami podpěr a mezi prvky nosníku. Před výstavbou cihlové věže, nalijte základ 40 až 40 cm pod každou z nich. Nadace může být také nalita ve formě pásky pro řadu cihlových sloupů. V každé řadě ložiskového sloupu na dvou cihlách závisí výška podpěry na úrovni prvků, které budou vycházet z nosníku (tyč spodního vázání, razverk betonu).

Výškasloupec cihly určuje výšku prvku, na kterém bude nosník založen

Instalační krok zpoždění

Krok mezi zpožděním je důležitým parametrem, na jehož základě jsou prováděny výpočty nákladů na materiál. Můžete vyrazit z plánu místností a přesně vypočítat, kolik dřeva a cihel s cementem potřebují, pokud podlaha není položena na podlahu. Toto je hodnota mezi osami umístěnými paralelně k sobě navzájem. Velikost kroku je ovlivněna výkonem povrchové úpravy a jejími vlastnostmi. To znamená, že při pokládání povlaku, který vydrží velké zatížení, se má zvětšit vzdálenost mezi polenami podlahy.

Před podlahou z tenkých materiálů bude nutné často instalovat laguny (0,3-0,4 m pro pokládku desek do tloušťky 24 mm). U desek o síle 50 mm může být vzdálenost mezi osami zpoždění 1 m. V zásadě se pro domácí vylepšení používá deska o rozměru 40 milimetrů, přičemž osy jsou umístěny ve vzdálenosti 70 cm mezi osami. Snížení kroku mezi prvky, stejně jako zvýšení průřezu, zvýší životnost konstrukce, ale zvýší náklady. Pouze majitel rozhoduje, co je pro něj důležitější.

Stohování kulatiny vlastníma rukama by mělo mít na paměti, že ústup z krajní stěny prvku by neměl překročit velikost kroku mezi zpožděními. Obvykle od zdi ustoupit 20-30 cm

\ t

Geometrická orientace pro stohování

Orientace v prostoru je významnou součástí správného podlahového zařízení. Ti, kdo chtějí vědět, jak správně ležet na podlaze, je třeba dodržovat následující stavební pravidla.

 • Podlahy desek v odpočívárnách a obývacím pokoji se provádějí ve směru toku přirozeného světla. Lago jsou umístěny "cross" ve směru desek.
 • Ve vestibulech, vestibulích a jiných místnostech s intenzitou desky jsou pokládány podle směru pohybu, přirozeně se pohybují ve směru kolmém ke směru prvků podlahové krytiny.

Lags položil "křížové" podlahové desky

Věnujte pozornost. Pokud je zesílení konstrukce podlahy provedeno instalací dvou vrstev nosníku, horní vrstva vede "kříž" předchozí.

Způsob montáže

V minulosti, na betonovou desku nebo trámy, byly zpoždění upevněny jednoduše hřebíky. Není to nejlepší a ne dlouhodobá metoda změnila fixaci pomocí kovových zinkových rohů. Instrukce, jak „opravit dna podlahy“ říká:

 • Upevnění rohů se provádí šrouby.
 • Jeden z rohů letadla je připevněn k nosníku.
 • Hloubka průniku šroubu do nosníku 3-5 sm.
 • V dolní části lišty je roh připevněn podobně.
 • K cihlovému podkladu nebo betonovému razverku, který musí být pokryt vrstvou hydroizolace, se upevnění provádí hmoždinkami.

Namísto rohu lze použít držák ve tvaru písmene P.

Zařízení ve tvaru písmene P používané k upevnění nosníku

Často se stává, že standardní délka tyče nestačí. Existují dva způsoby, jak určit prvky:

 • je blízko u sebe;
 • řezáním,který byl jmenován “půl stromu”.

Pozor! Spojovací body musí být zesíleny šitím hřebíků na jednu a nejlépe na dvě strany řeziva o délce 1 m.

Metody spojování kulatiny "v přízemí"

Při montáži nosníku v záběhu mezi spojovacími body nosníku by mělo být nejméně 50 cm.

Sled prací na půdních podlahách

\ t

Praktický demokratický podlahový koláč na dřevěných polenech může být uspořádán před konstrukcí nosných stěn, například rámového domu, nebo během období vnitřního vybavení. Po všech omítacích a malířských operacích se doporučuje provádět čistou povrchovou úpravu podlahy.

V případě vícevrstvého dortového zařízení nad zemí se práce provádí v následujícím pořadí:

 • Půda je kompaktní s vibrátorem nebo končí jednoduchým logem.
 • Utěsněný drcený kámen položte do vrstvy o délce 5 cm, bude plnit funkci neslučitelného povrchu.
 • Naplňte bednění speciálně vyrobené pro každou podpěru nebo pro řadu podpěr, cement.
 • Podpěry z cihly (mezi základnou pro podpěry a cihly by měla být vrstva hydroizolace).
 • Nad nosníkem se nachází další vrstva hydroizolačních a zvukově izolačních těsnění.
 • Vytvořit a opravit protokoly.
 • Pak dal lebeční bar a uspořádal palubu levné dřevo.
 • V bodě obratu opět položte další vrstvu hydroizolace.
 • Ohřívač je umístěn mezi zpožděními.
 • Horní rovina celého instalovaného nosníku je vyrovnánaklesající přebytek, přítomnost odchylek odhaluje úbytek hmotnosti.
 • Zajistěte, aby mezi podlahovými deskami a tepelně izolační vrstvou zůstala ventilační mezera.
 • Závěrem lze říci, že pokládka podlahových desek se zářezem ze všech stěn po obvodu 2 cm se provádí. Tato mezera je nutná pro kompenzaci pohybu dřeva, ke kterému dochází vlivem vlhkosti, teploty. Po jízdě na kole a dokončení cílové čáry (o provedení těchto prací je třeba si přečíst příslušné články), tato mezera je uzavřena soklovou lištou.

Schéma zařízení podlahy se zpožděním na hliněné zemi

Vyrovnání nosníku před pokládkou nátěru

Při pokládání podlahy nad podlahou se proces zkracuje, protože kulatiny jsou upevněny přímo na nosník nebo železobetonovou desku.

Systém regulace zařízení

Komfortní inovační schéma - instalace regulovaných plastových systémů, vydrží přibližně 5 tun nákladu na m2. Ve vývoji pro provozní jednotky jsou podlahové protokoly opatřeny závitovými zařízeními pro nastavení úrovně podlahy. Lags jsou pevně připevněny k hrubému betonovému povrchu hmoždinkami, na vrutech ze dřeva. Nadměrné délky jsou jednoduše odříznuty.

Nastavitelné zpoždění pro podlahu

Video příklad provádění prací

Není příliš snadné postavit vícevrstvý dort z dřevěných polen, ale je to on, kdo dramaticky snižuje rozpočet na výstavbu nebo opravu. Kromě minimalizace nákladů na materiál atempo výroby konečných úprav roste. Důkladné sledování technologie uspořádání tohoto systému podlahové konstrukce a dodržování doporučení zaručuje dlouhodobý provoz a estetický vzhled.