Vše o stromech a křovinách pro živé ploty

Co si myslíte, jakou roli v designu stránek mohou hrát stromy a keře? Tradiční možností je použít je jako samostatné rostliny, které produkují ovoce nebo plní dekorativní funkci. Použití živých plantáží však není tímto způsobem omezeno. Spojením fantazie můžete vytvořit neobvyklou aktuální postavu z těchto rostlin, stejně jako analoga plotů - živých plotů.

Obsah
 1. Obsah
 2. Keře pro konopí
 3. Bariéra žijící bariéry
 4. Živý plot z hawthorn
 5. Živý bukový plot
 6. Šípkový květ
 7. Zelené stěny stromů
 8. Živé ploty z jedle
 9. Živá vestibul vrby

Obsah

 • Pouzdra pouzder
 • Překážka bariéry
 • Zelené stěny stromů

Rozhodnete-li se vytvořit pozemek na pozemku, narazíte na problém výběru správných rostlin. Bohužel ne každý keř, který se vám líbil vaše listy nebo květiny, bude vypadat slušně jako zelený plot. Pouze ty exempláře, které se vyznačují odolností vůči klimatickým podmínkám určité oblasti, snadno snášejí ostříhat, rychle rostou a jsou schopny pěstovat nové výhonky ze starých větví, zejména v dolní části plotu.

Abychom vás zbavili únavného myšlení a analýzy vlastností různých rostlin, níže je seznam keřů a stromů, které určitě ozdobí váš pozemek ve formě živých plotů.

Vřesová pouzdra

Nejčastěji majitelé zahradních lokalit raději vytvořit živé ploty, asi 2 m vysoké, a pro tyto účely, je snazší vyzvednout nenáročné keře. Podívejme se na některé z nich.

Pouzdrová pouzdra

Bariéra žijící bariéry

Dřišťál je pichlavý keř v rozsahu rostlin na zelené ploty. Umístěním takového plotu budete moci zapomenout na časté návštěvy sousedních psů a koček ve vaší oblasti a škůdci se dvěma hlavami budou několikrát přemýšlet, zda byste měli projít ostrými trny vašeho plotu.

Existuje mnoho odrůd dřišťál, takže pokud chcete z této rostliny, můžete vytvořit jak vysoké zelené zdi, tak i malý obrubník. Například Berberis thunbergii dřišťál odrůdy s bordó, zelené nebo žluté listy jsou nízké, takže jsou vhodné pouze pro vytvoření plotu nepřesahujícího 1,2 m na výšku.Pokud váš sen je obrovská zelená zeď, pak Ottawa dřišťál bude dobrou volbou (Berberis ottawensis) s fialovými listy, z nichž některé mohou růst až do 4 m.

Překážka bariéry

Žijící dutý plot

Jako ostnatá rostlina pro živý plot si můžete také vybrat hezký hloh, jehož zeď bude v důsledku vysoké hustoty větví skutečně neprůchodná. Jedná se o poměrně vysoký keř, některé odrůdy, které mohou dosáhnout 8 m. Když zasadíte plot z hlohu, můžete zapomenout na potřebu jeho obnovy, protože tato rostlina se vyznačuje mimořádnou životností. Například, v Anglii až dosud existují zelené plantáže hloh, který není starší než 400 let!

Lilie dokonale toleruje prořezávání a jakékoliv výlisky až po plexus větví, aby se zvýšila hustota živého plotu. Dekorativní rostliny mají husté zelené listy a jasně červené nebo oranžovo-černé shluky bobulí. Když si vybrali tyto rostliny pro svůj zelený plot, je žádoucí nezastavit pouze na jednom typu hloh. Rostlina několik odrůd v jedné skupině - budou žít skvěle spolu, kromě toho, různé bobule a tvary listů bude přidávat zelené ploty s jedinečnou barvu a kouzlo.

Žijící dutý plot

\ t

Ploty pro hospodářská zvířata

\ t

Rovněž budou moci ozdobit keřové oblasti šeříků, jejichž ježek na jaře potěší nejen zelené listy, ale i luxusní květenství s ohromujícím aroma. Tato rostlina se ideálně hodí pro vytvoření neformovatelného, ​​volně rostoucího plotu. Šeřík je považován spíše za nenáročný keř, náročný pouze v půdě. Není vhodné umístit takový plot, pokud je vaše oblast jílovitá, písčitá nebo kyselá.

Velkolepé odrůdy šeříku bohužel nezapadají do živého plotu. Navzdory tomu, že takový šeřík má kompaktní, hustou korunu, s věkem se spodní část stárne a vystaví. Je lepší věnovat pozornost divokým druhům, které rychle rostou a vytvářejí hustou a hustou zelenou hmotu, která není tak nápadně stárnoucí a odolná proti napadení škůdci. Mezi nejvhodnější druhy patří larvy Amur (Syringa amurensis), maďarská (Syringa josikaea), Syringa villosa, Perská (Syringa persica) a obecná (Syringa vulgaris).

Ploty pro hospodářská zvířata

\ t

Květináč šípkový

\ t

Pro zelený plot můžete také zvolit tlusté houštiny kyčlí se zakřivenými tvrdými hroty. Kromě toho, že takový plot je prakticky neprůchodný, je také velmi dekorativní. Během kvetení jsou křoví šípů pokryty mnoha růžovými voňavými květy, které jsou nahrazeny neméně atraktivním tmavě červeným ovocem. Nejoblíbenější fazole zimolezu obvyklého (Rosa canina), vrásky (Rosa rugosa), skořice (Rosa cinnamomea).

Šípky

Zelené stěny stromů

\ t

Pokud chcete vytvořit vysoký plot - tzv. Zelenou stěnu - pak byste měli zvolit výsadbu jehličnatých nebo listnatých stromů.

Stromy pro živé ploty

\ t

Živé ploty z jedle

\ t

Obrovské živé zdi do 5 - 6 m lze vytvořit pomocí palebných plantáží. Strom dokonale reaguje na účes, rychle zvyšuje mladé výhonky. Je však třeba mít na paměti, že sucho a nízká vlhkost jsou škodlivé pro jedle obecné. Pro suché oblasti zvolte severoamerický smrk, který je zcela nenáročný a schopný normálního růstu na všech půdách.

Živé ploty z jedle

\ t

Šerm z jedle vyžaduje pravidelný střih. Bohužel, pokud se dostanete do opuštěného areálu se smrkovými plantážemi, bude obtížné napravit chyby předchozích majitelů. Faktem je, že řezání dřeva jedle, které je starší než tři roky, může vést ke smrti celého stromu.

Živá vestibul vrby

Živá vestibul vrby

Velký materiál pro zelené stěny je také vrba. Všechny typy této rostliny jsou mrazuvzdorné, snadno se nesou ostříhané vlasy, které jsou schopny růst i na nadměrně vlhkých půdách, předpokládejme, že jsou v blízkosti vody. Kromě toho vrbový plot rychle roste, po několika letech dosáhl poměrně slušných velikostí. Nejlepším typem pro vytvoření zelených plotů jsou: Salix acutifolia, kapr obecný, kapradina obecná (Salix purpurea).

Viz články pro podobná témata:

 • Obojživelné rostliny do zahrady - luxus vertikálního zahradnictví
 • Vytvořte mixborder vlastníma rukama - vše o detailech
 • Ovocné stromy a keře: přehled plemen a metody ořezávání
 • Žijící plot v zemi - vytváříme zelenou obrazovku
 • Formy korun - různé zahradní geometrie
 • Dekorativní zahradní vinice - druhy rostlin