Výběr a montáž bednění pro pancéřové pásy vlastníma rukama

Železobetonový pás je postaven podél obvodu budovy. Základem je rám, sestavený z výztuže. Nalije se tekutým roztokem betonu. A že se betonová směs neroztahuje, bednění bude pod armopoyas. Pojďme pochopit, jak správně shromáždit tento design.

Obsah
 1. Proč stavět armopoyas
 2. Typy bednění pro pancéřové pásy
 3. Nehybný
 4. Odnímatelný
 5. Montáž bednění
 6. Demontáž bednění

Proč stavět armopoyas

V jakých případech je pancéřové zařízení nezbytné? Účelem tohoto návrhu - posílení budov postavených z plynového nebo pěnového betonu, cihel a jiných materiálů, které neposkytují dostatečně vysokou tuhost konstrukce. Konstrukce zařízení je nutná v následujících případech:

 • je-li dům postaven na mělkém suterénu;
 • při výstavbě budov v oblastech s významným svahem;
 • je-li malá vzdálenost od objektu ve výstavbě řeka nebo dvůr;
 • s určitými vlastnostmi půdy na staveništi;
 • během výstavby v seismicky aktivních oblastech.

Technologie stavebních bloků blokových materiálů zahrnuje konstrukci několika pancéřových pásů, a to:

 • velmi spodní výztužný pás se nalije do výkopu, kopí pod základ. Armopoyas je uspořádán podél obvodu a v místě nosných stěn;
 • další výztužná konstrukce se nachází v základně budovy, jejíhlavní funkce - rozložení zátěže;

 • Další výztužný pás je instalován na úrovni podlahy mezi prvním a druhým patrem. Jeho funkcemi jsou obklady stěn a redistribuce zatížení přes okenní a dveřní dutiny;
 • horní pás je namontován na úrovni stropu horního patra pro redistribuci zátěže, kterou poskytuje střecha.

Pro stavbu pancéřových pásů vlastníma rukama musíte nejprve postavit bednění. Zvažte, jak je tento design namontován.

Typy bednění pro pancéřové řemeny

\ t

Bednění pro pancéřované končetiny lze montovat různými způsoby. Hlavní možnosti designu jsou odnímatelné a neodstranitelné. Kromě toho mohou být pro plnění formulářů použity různé materiály.

Nehybný

Nejjednodušší instalační možností je instalace nedemontovatelného bednění. Nevýhodou tohoto způsobu je zvýšení nákladů, protože použité formy se používají jednou a zůstávají v konstrukci pásu navždy. Pro instalaci používaly již hotové bloky z pěnového polystyrenu, majitelé je mohou správně nainstalovat.

Jsem rád! Použití pěnových polystyrénových bloků je dodatečnou izolací domu, protože holé betonové konstrukce jsou mosty chladu.

Bloky jsou k dispozici v široké škále velikostí, takže je snadné zakoupit materiál pro konstrukci bednění pro pancéřové pásy jakékoliv velikosti. Montáž bloků je co nejjednodušší, protože mají upevňovací prvky a jsou spojenynavzájem na principu "drážkování".

Odnímatelný

Není-li nákup hotových bloků pro montáž bednění plánován, je možné demontovat odnímatelné systémy pomocí desek. Jedná se o odnímatelnou variantu, smontované bednění se smontuje po usazení roztoku a přemístí se na jiné místo.

Použití pružných konstrukcí umožňuje šetřit na materiálech. Tato možnost je časově náročnější, protože budete muset formuláře připojit sami. Realizace této práce vyžaduje péči a přesnost.

Montáž bednění

Podívejme se, jak vytvořit bednění pro armopois. Budeme zvažovat možnost konstrukce odnímatelného bednění z desek. Montáž bednění pro pancéřové řemeny se provádí takto:

 • pro použití desek používaných v šířce 20 mm;
 • výška pásu by měla být 30 cm;
 • šířka musí být rovna šířce hlavní konstrukce, tj. Šířce základu nebo šířce stěny;
 • první bednicí deska je přišroubována po obvodu výztužného dílu. Následující desky jsou instalovány nahoře, blízko u sebe, mezera mezi deskami by neměla být minimální. Desky jsou sraženy do štítů s brusky. Upevněte design lépe na šrouby, ale můžete použít hřebíky;
 • pro tvar požadované tuhosti, tyče na vnější straně vyplňují každých 0,7 metru. Tyče jsou uspořádány svisle;
 • pro dodatečné vyztužení konstrukce namontujte šrouby z vodiče mezi paralelní štíty. Vazby je nutné založit v kroku 0,8-1,0 metrů;

 • Poslední etapou je zkoušení kvality zařízení. Je nutné se ujistit, že stěny bednění jsou přísně vertikální a samotný design je dostatečně silný, aby vydržel tlak betonové směsi;
 • Kromě toho je třeba se ujistit, že nejsou žádné praskliny, jinak bude roztok protékat. Široké štěrbiny jsou ucpány horními kolejnicemi, úzkými - zbytky.

Demontáž bednění

\ t

Před demontáží dřevěných tvarů by se mělo postupovat po vytvrzení betonu. Není třeba čekat, až beton dosáhne plné síly. Tvar můžete odpojit, jakmile řešení zůstane nahoře.

Demontáž nepředstavuje zvláštní složitost. Nejdříve sejměte šrouby z drátu, pak rozdělte konstrukci na části. Po čištění a sušení lze desky z desek použít pro sběr bednění v jiné oblasti.

V některých případech je tedy instalace pancéřových pásů povinná. To posiluje konstrukci, což zvyšuje spolehlivost budovy. Pro jeho konstrukci je nutné bednění nejprve smontovat. To může být rychle shromážděno z hotových polystyrénových bloků nebo self-srazil z desek a dřevěných tyčí.