Vyberte lepidlo pro dlaždici: vyberte kompozici, spočítejte náklady

Pokládka obkladů byla vždy otázkou odborníků. Tento typ stavebních prací byl právem považován za jeden z nejsložitějších a nejpřísnějších. Ale s příchodem trhu speciálních adhezivních směsí všechny práce na pokládce obkladů z oceli řádově jednodušší. To umožnilo vykonat závěr na jejich vlastní, mít jen základní dovednosti a schopnosti. Potřebovali jsme schopnost zvládnout nástroj, pečlivost a přesnost práce. Hlavní kritéria, která musí být vedena pokládkou dlaždice, mají své provozní vlastnosti a správný výběr lepidla pro dlaždice. Záleží na posledním kritériu, jak dlouho a pevně bude dlaždice zachována. Proto se před balením musíte seznámit s různými typy směsí a určit, které lepidlo je lepší v závislosti na typu povrchu a provozních podmínkách.

Obsah
 1. Obsah
 2. Jak lze vkládat dlaždice? ?
 3. Lepidlo pro dlaždice: jak si vybrat?
 4. Teplota nanášení lepidla?
 5. Proč pružnost? ?
 6. Způsobilost a doba přizpůsobení?
 7. Přilnavost - síla přilnavosti?
 8. Přibližná spotřeba lepidla?
 9. Průvodci odborníků: videa?

Obsah

 • Jak lze lepit dlaždice?
 • Lepidlo pro dlaždice: jak si vybrat
  • Teplota nanášení lepidla
  • Proč potřebujete pružnost?
  • Období způsobilosti a úpravy
  • Přilnavost - pevnost spojky
 • Přibližná spotřeba lepidla
 • Průvodce od profesionálů: video

Jak lze dlaždice vkládat? ?

Druhy lepidel na dlaždice se liší složením a vlastnostmi

.

Dnes můžete najít několik různých typů lepidel. Každý z nich má své vlastní složení, které závisí na výkonu směsi.

Existují tyto typy lepidel:

Lepidla na bázi cementu. Jedná se o nejoblíbenější druh lepidel. Voda je potřebná pro jeho přípravu a samotný proces netrvá dlouho. Pružnost směsi může být různá a závisí na množství přidané vody. S jeho pomocí je možné pokládat dlaždice na beton, cihly nebo omítky. Také, provádět vnitřní a vnější dokončovací práce. Cena tohoto lepidla je poměrně nízká.

Epoxidová lepidla. Představují hotovou lepkavou směs bez rozpouštědel, prodávanou ve formě pasty. Zvláštností takových lepidel je možnost jejich použití pro podšívkové stropy. Kromě toho mohou být použity jako upevňovací, nivelační a adhezivní materiál pro beton, dřevo, keramiku, kov nebo pro opravy a plnění trhlin a otvorů.

Disperzní lepidla. Stejně jako epoxidová lepidla je disperze směs bez pasty bez rozpouštědel. Tento druh lepidla je ideální pro pokládku dlaždic s velkou velikostí a hmotností. Lze jej použít na povrchy jako jsou dřevotřískové desky a sádrokartonové desky. Kromě toho je toto lepidlo skvělé pro upevnění různých tepelně izolačních materiálů.

Polyuretanová lepidla. Toto lepidlo má vysokou elasticitu a vynikajícíVhodné pro základny s vysokým stupněm deformace. Taková lepidla se používají pro dlažby a dlažby, stejně jako pro dřevěné základy.

Lepidlo na dlaždice: jak si vybrat?

Na trhu najdete univerzální i vysoce specializované směsi lepidel, z nichž každá má své vlastní silné stránky. Proto je nutné určit povrch, který bude položen a podmínky jeho provozu. Chcete-li najít správné lepidlo, musíte vzít v úvahu určité vlastnosti. Všechny jsou uvedeny na zadní straně sáčků se směsí. A už na jejich základě si vyberete jednu nebo jinou lepkavou směs. Měli byste věnovat pozornost následujícím parametrům:

Teplota nanášení lepidla?

Vzhledem k tomu, že dlážděný dům může být uvnitř i vně, existují zvláštní typy lepidel. Fasády a špatně vytápěné místnosti vyžadují vysokou adhezivní směs s vysokou odolností vůči různým teplotním režimům a schopnost udržet si lepivost při změně. Pro vnitřní ošetření můžete použít lepidla s normálním teplotním režimem. Výrobci uvádějí minimální a maximální teplotu použití lepidla.

Obecně se lepidla používají při teplotách od + 5 ° C do + 30 ° C.

Důležité! Pokud se plánuje položit dlaždice na povrch systémem "teplé podlahy", měli byste zvolit lepidla, která vydrží teplotní výkyvy.

Proč pružnost? ?

Tento parametr je velmi důležitý, zejména v případě pokládky dlaždic na povrch s vysokým stupněm deformace. Elastické lepidlo budeaby se zachovala adheze dlaždice s povrchem, čímž se nenarušuje pevnost celého povlaku. Lepidla s vysokým indexem pružnosti jsou ideální pro dřevěné nebo sádrokartonové základny.

Doba použitelnosti a úpravy?

Tyto dva parametry uvádějí, jak rychle je nutné umístit dlaždici a kolik času trvá na její opravu. Vhodnost směsi lepidla může být od 10 do 40 minut. Protože někdy i kvalifikovaní řemeslníci dělají chyby, nebo je třeba mírně vyladit jen dlaždice, musíte vědět, jak dlouho to lepidlo umožňuje. Obvykle lze provádět úpravy po dobu 10 minut, ale je zde speciální lepidlo s možností nastavení polohy dlaždice během 20 - 30 minut.

Přilnavost - pevnost spojky?

Nejdůležitější parametr při výběru lepidla. Udává, jak pevně se bude lepit dlaždice. Tento parametr je indikován v mPa a čím vyšší je, tím silnější bude spojka. Přilnavost je důležitá pro místnosti s vysokou vlhkostí a pro fasády budov.

Přibližná spotřeba lepidla?

Spotřeba lepidla je také uvedena na zadní straně obalu. Na něm můžete vidět, kolik potřebujete kilogram směsi pro doporučenou vrstvu lepidla na 1 m2 povrchu.

Po výpočtu plochy obložení a s přibližným průtokem získáme požadované množství lepidla.

Správné nanesení lepidla na dlaždice na povrch poskytne požadovanou tloušťku vrstvy a požadovaný tok lepidla

Důležité! Chcete-li lepené dlaždice držettvrdé a dlouhé mají být použity vrstva nutná kleyu.Dlya každý typ desky má své vlastní. Proto při výpočtu požadované množství lepidla směsi, to je důležité vědět, jak silná vrstva lepidla je. Pro získání požadované tloušťky vrstvy lepidla, pomocí zubové lišty se zuby určité délky.

Důležitými faktory, které mají vliv na tok adhezivní směsi je druh dlaždice a jeho schopnost absorbovat vlhkost. Údaje o spotřebě lepidla je uveden v tabulce na příkladu adhezivní směsi ceresit:

Tabulka №1. Lepidlo spotřeba v závislosti na typu desky

Vedení specialistů: video?

Výběr a nákup lepidlo by měli pečlivě přečíst návod k jeho přípravy a použití. To je do značné míry usnadňuje veškeré práce a vytvoří silného a spolehlivého dlaždice povrch s rukama nad hlavou. A snížit náklady, je třeba provést předchozí práce na vyrovnání povrchu. Po položení dlažby by měla poskytnout lepidlo zaschnout asi dva dny, a teprve pak pokračovat do zálivky spár a montáž nábytku.