Vyberte si kuklu do kuchyně: vzhled, design, velikost, nuance (PHOTOS a VIDEO)

Obsah

 • Princip moderních extraktorů
 • Hlavní typy odsavačů par
 • \ t
 • Typy zařízení v moderních východech
 • Hlavní charakteristika extraktoru - výkon
 • Konstrukce a vlastnosti konstrukce
 • \ t
 • Metody řízení - základní technická řešení
 • Jak správně zvolit rozměry zařízení
 • Další nuance: přívod vzduchu, osvětlení, ceny

Každá moderní kuchyně vyžaduje extraktor. To je vysvětleno jednoduše - kuchyňský vzduch je považován za jeden z nejvíce znečištěných (pára z vaření, tuk, detergenty, prach), zatímco lidé se nejčastěji nacházejí v kuchyni. Pro pohodlí hostesky a bezpečnost mikroklima v domě a kuchyňské digestoře jsou potřeba.

Obsah
 1. Zásada činnosti moderních výtažků
 2. Hlavní typy digestoří
 3. Typy zařízení v moderních doplňcích
 4. Hlavní charakteristika extraktoru - výkon
 5. Konstrukční a konstrukční znaky
 6. Metody řízení - základní technická řešení
 7. Jak správně vybrat rozměry zařízení
 8. Další nuance: přívod vzduchu, osvětlení, ceny

Princip používání moderních extraktorů

Než se rozhodnete, jak si vybrat kuklu do kuchyně, musíte se rozhodnout o principu tohoto zařízení. Každý model tedy pracuje na principu nuceného větrání, odstraňování spalin, odpařování a nepříjemných pachů.

Odstranění zbytečných částic, které znečišťují vzduch v kuchyni,se provádí díky filtračnímu systému. Filtry pro odsavače par a ventilátory jsou umístěny ve zvláštním případě, kde jsou ovládací tlačítka umístěna na předním panelu.

Existují různé typy zařízení - měli byste vědět, jaké jsou kuchyňské digestoře (jsou klasifikovány podle několika funkcí).

Hlavní typy odsavačů par

\ t

Než zvednete kapotu vhodnou pro vaši kuchyni, je třeba zvážit zařazení těchto zařízení:

 • Prostřednictvím čištění vzduchu se dělí na recirkulační a průtokové. První očistí vzduch pomocí spolehlivých filtrů a opět ho uvolní do místnosti a druhý vyčistí vzduch a pomocí systému vnějšího větrání ho vyhodí ven. Recirkulační filtry pro digestoře jsou dobře chráněny před sazemi, ale téměř nedrží zápach. Tavidla jsou dražší a složitější při instalaci, protože je nutné konstruovat vzduchové kanály;
 • Upevnění - vestavěné, stropní, stěnové;
 • Design může být také odlišný: nejlepší kryt je ten, který plně odpovídá vnitřnímu konceptu kuchyně.
 • Technické vlastnosti (výkon), typ ventilátorů a filtrů, rozměry (minimálně - 50x60 cm) se mohou měnit. Chcete-li pochopit, jak si vybrat správnou kapotu, musíte vyhodnotit všechny tyto faktory v komplexu.

  Typy zařízení v moderních digestořích

  \ t

  Recirkulační digestoře zajišťují čištění vzduchu dvoufázovým filtračním systémem. Některé filtry jsou potřebaodstranit cizí pachy, zatímco jiné zachycují částice tuku a sazí. Komponenty filtru mohou být jedno nebo více:

  • jednorázové filtry pro sběr olejových částic jsou variabilní kazety z plastu se syntetickým nebo flizelinem;
  • tuky pro zpětné použití, vyrobené z hliníku a oceli;
  • neutralizaci nepříjemných pachů zajišťují jednorázové uhelné filtry.

  Stojí za to vyzvednout takový kryt, jehož design bude vhodný pro kuchyňský nábytek, rozměry budou odpovídat pracovnímu prostoru (ne méně než 50x60 cm) a filtry odstraní nejméně 96% ve vzduchu, přičemž doba čištění nepřesáhne 10 minut.

  Při rozhodování, jak si vybrat kuchyňskou digestoř pro kuchyň, nelze přehlížet takové otázky, jako je počet a výkon ventilátorů. Můžete si vybrat fanoušky, kteří běží na 2 nebo 4 rychlosti.

  Důležité! Některé modely jsou vybaveny několika ventilátory, což umožňuje výrazně zvýšit výkon, ale zvyšuje hladinu hluku.

  Hlavní charakteristika extraktoru - výkon

  \ t

  Jedním z hlavních pravidel pro volbu odsavače par je definice správného výkonu. Vestavěné digestoře, vybavené v souladu se všemi požadavky, poskytující 6 nebo 10-násobnou výměnu kuchyně za hodinu.

  Jsem rád! Výkon ventilátoru, který je uveden v technické dokumentaci, je určen pro instalaci odsávače do 65-85 cm od pracovního povrchu. Ve vzdálenosti 50-60 cm není instalována žádná kapucenepříjemné Pokud je zabudovaný nebo stacionární systém umístěn ve vzdálenosti větší než 85 cm, měli byste zvolit techniku ​​s vysokým výkonem.

  Produktivita (v metrech krychlových za hodinu) se určuje v závislosti na objemu vzduchu v místnosti. Za tímto účelem se plocha místnosti násobí výškou stropu a výsledným objemem - podle rychlosti výměny vzduchu (od 6 do 12).

  Bez ohledu na to, zda vestavěná kapota, nebo ne, protože její celková velikost odpovídá standardu (50x60 cm), existuje jeden vzor - pokud si chcete vybrat velmi silný výfukový systém, pak se připravte na to, že hladina hluku takového zařízení bude vysoká. Ideálně design s možností plynule nastavit výkon nebo s krokovou regulací (2-5 rychlostí). Mimochodem, pokud extraktor nebude fungovat na plný výkon, pak jeho životnost bude mnohem delší.

  Konstrukce a vlastnosti konstrukce

  Před výběrem správné varianty musíte také zhodnotit interiér, protože je obtížné zavolat zařízení, které je neviditelné (s výjimkou vestavěných digestoří pouze pro kuchyňku), a proto jeho design může být základem obecného řešení.

  Při určování konstrukce kuchyně s větracím boxem je třeba vzít v úvahu všechny rozměry a rozměry místnosti, jakož i typ nábytku, který se zde nachází. Není nutné, aby design kuchyně s ventilačním boxem odpovídal stylu podkroví nebo high-tech - i pro elegantní klasické kuchyně si můžete vybrat vhodné řešení.

  Základní konstrukční typy extraktorů:

  • vestavěný (s posuvným spodním panelem);
  • kupole;
  • závěsy;
  • ostrovy.

  Otázka, jak si vybrat kuklu do kuchyně, je v tomto případě vyřešena zcela jednoduše - je třeba zhodnotit dostupný nábytek a určit umístění kanálu.

  Závěsná zařízení, která jsou nejdostupnější a nejdostupnější, se nejčastěji provádějí v recirkulačním typu a jsou vybavena více filtry. Kachle (nebo kameny) jsou upevněny nad kamny ve vzdálenosti 50-60 cm a mohou pracovat v režimu recirkulace nebo větrání. Toto zařízení je připojeno vzduchovým potrubím ke stávajícímu výfukovému systému místnosti.

  Vestavěná kapuce vypadá velmi harmonicky s moderním nábytkem. Vestavěný model může být velmi kompaktní díky spodnímu posunu panelu a nebere více než 50x60 cm.

  Je-li prostor povolen a kamna se nachází uprostřed místnosti, používá se ostrovní konstrukce. Hlavní věc v tomto případě je vyřešit problém umístění potrubí (krabice).

  Metody řízení - základní technická řešení

  Jak vybrat typ řídicího krytu? Zde je třeba vzít v úvahu nejen pohodlí varianty, ale i celkový design. Management může být:

  • tlačítko;
  • dotek.

  Na přední straně ovládacího panelu jsou spínače rychlosti, spínače světel a elektrický ventilátor. Nejnovější modely jsou vybaveny automatickým přepínačem - tyto kuchyňské spotřebiče jsou spuštěnyAutomaticky zvyšuje produktivitu v případě, že sporák spaluje potraviny. Tento senzor je schopen rozpoznat typ odpařování nad sporákem a určit jejich hustotu.

  U zařízení vytvořených nejmodernější technologií se používá také aerodynamický efekt - pro tento účel je instalován další ventilátor, který přesměruje průtok vzduchu z pracovního prostoru směrem k potrubí.

  Zajímavým řešením bude vestavěná digestoř s intervalovým režimem - tato možnost bude lepší, pokud chcete zajistit stálý průtok vzduchu do kuchyňského prostoru, protože se nezávisle zapíná jednou za hodinu a běží na nízký výkon, což zabraňuje stagnaci vzduchu.

  Jak správně zvolit rozměry zařízení

  Při rozhodování o výběru odsavače par v kuchyni nelze otázku geometrických velikostí obejít - které parametry by měly být v samotném zařízení (postačují minimální rozměry 50x60 cm) a jak by měl přístroj (což je vzdálenost od desky) správně zapadnout.

  Co je to správně vybavená kuchyňská digestoř? Je lepší, když jsou jeho rozměry plně v souladu s rozměry desky. Ve většině případů nebude velikost 50x60 cm dostačující - standardní šířka varných ploch je 60-90 a ne 50 cm. Je proto nepravděpodobné, že by takový miniaturní výrobek byl schopen kvalitativně čistit vzduch v pracovním prostoru (bez ohledu na velikost vzduchového kanálu). I když máte miniaturní sporák, jehož šířka je 50-60 cm, vyberte si velkou výfukovou trubku - to umožní "recyklovat" veškerý vzduch v pracovní oblasti. Ano, pokudrozměry desky - 90 cm, šířka zachycuje části kapoty - 120-130 cm.

  Je třeba poznamenat, že konstrukce takových zařízení nebude vypadat těžkopádně - zde jsou kompaktní čističe vzduchu. Vestavěný model je také lepší tím, že kanál také nebude viditelný.

  Montážní výška nástroje se také projevuje v jeho výkonu. Pokud umístíte zařízení ve výšce 50-60 cm, pak bude velmi nepříjemné pracovat. Kromě toho může konstantní přehřátí zařízení vyvolat nebezpečí požáru. Minimální vzdálenost, ve které se instalace provádí, je 65 cm nebo více.

  Další nuance: přívod vzduchu, osvětlení, ceny

  Pro volbu odsavače par musíte vzít v úvahu hlavní nuance spojení.

  Důležité! Doporučuje se mít v blízkosti místa připojení elektrickou zásuvku. Pokud nebylo původně předpokládáno, mělo by být instalováno a další drát uzavřen. Kukly jsou zpravidla vybaveny krátkým elektrickým kabelem.

  Zvláštní pozornost je třeba věnovat také větracím boxům. Vzduchové potrubí by mělo být vedeno ze zařízení do větracího otvoru v přímém směru, s minimálním počtem pravých úhlů - pokud je k dispozici, ohyb snižuje účinnost zařízení o 5%. Nerovnoměrné krabice navíc mohou zkazit jakýkoliv jedinečný design místnosti. Je lepší používat vzduchové kanály s hladkými stěnami - výběr vlnitých vzduchovodů je ve většině případů neodůvodněný: snadněji se instalují, ale zhoršují práci strojů.

  Pokud nechcete, aby byl návrh poškozen,ale není připraven vzdát se high-tech zařízení, pak vaše volba je vestavěná kapuce. Je lepší, aby vzduchové kanály i skříň zařízení byly v nábytku. Výjimkou je půdní styl (průmyslový) - tento design naopak vyžaduje otevřené trubky a technické prvky.

  Rozhodnutí o výběru odsavače par nelze ignorovat a zabudovat do osvětlovacího zařízení. Vestavěný model nebo ne, bude vybaven žárovkami na pracovní ploše. Aby design kuchyně zachoval svou přirozenost, a výrobky jsou chutné, je lepší použít halogenové žárovky, protože nenarušují barvy na rozdíl od fluorescenčních barev.

  Pokud jde o ceny, je lepší nekupovat vědomě velmi levné přístroje. Aby nedošlo k chybám při výběru, musíte pochopit, jak náklady ovlivňují design a produktivitu:

  • levná kuchyňská digestoř (navíc pokud je vestavěný model) téměř nikdy nebude dobrou volbou, protože je vyrobena z plastu pouze s některými kovovými prvky a jejich velikosti často nepřesahují 50x60 cm; tyto modely jsou ovládány posuvníky nebo tlačítky, což činí design ne přitažlivým a jejich výkon ve většině případů nepřesahuje 450 metrů krychlových za hodinu; pro osvětlení - žárovky;
  • modely ve středním cenovém rozpětí mají různé provedení a jsou vyrobeny z tvrzeného skla, hliníku nebo nerezové oceli; halogenové žárovky a dotykový ovládací panel; produktivita - až 650 metrů krychlových;
  • drahé modelyVýfuky - to je jedinečný design a vynikající technické vlastnosti (produktivita až 1300 m3 /h); Jsou ovládány dálkovým ovládáním, vybaveným řadou senzorů.