Vyberte si květiny a jiné rostliny pro alpské kopce

Výběr rostlin na skalku - okupace je docela fascinující, i když bouřlivý. Samozřejmě je nejjednodušší používat hotová schémata, která se spoléhají na internet nebo tisková média. Je však mnohem efektivnější studovat zvláštnosti pěstování běžných skalních zahradníků, aby pochopili, zda to bude přímo na vašem kopci. Koneckonců, kdo kromě vás, tak přesně zná mikroklima vašeho místa a složení půdy na něm. Horolezectví - to není obyčejný záhon, který v případě potřeby můžete přejít na jiné místo nebo zcela změnit celé složení plantáží. Proto by měly být rostliny pro skluzavky vybrány pečlivě s plným vědomím případu. V opačném případě se budete sotva schopni vyhnout jejich smrtím a následně mnoha pracovně náročným změnám.

Obsah
 1. Obsah
 2. Sluneční vrchol vysokohorského kopce
 3. Střední vrstvy skalky
 4. Noha skalky

Obsah

 • Sluneční vrchol vysokohorského kopce
 • Střední vrstvy skalky
 • \ t
 • Noha skalky

Nejlepšími rostlinami pro skalku jsou nízko rostoucí dřeviny a trvalky pokrývající půdu, které tvoří malebné "polštáře" mezi kameny. Můžete si vybrat jak kvetoucí, tak dekorativní a listnaté druhy.

Vysazování vedle různých rostlin je nezbytné zajistit, aby byly kombinovány nejen ve vzhledu, ale také v podobnosti podmínek, které jsou nezbytné pro jejich růst a rozvoj. Rozhodneme se, které rostliny se budou na různých místech skalnatého kopce cítit dobře.

Sluneční vrcholAlpský kopec

Vrcholem je zpravidla více částí kopce vystavených slunečnímu záření. Proto se zde vysazují pouze sluneční rostliny, které vydrží suché podmínky.

Iberis je jehličnatý strom (Iberis sempervirens), který se svými nádhernými bílými květenstvími, jako malé mraky, obrátí vaši hořkost s cennou výzdobou vrcholku skalní zahrady. Za zmínku stojí krásná odrůda Weisser Zwerg, která má obrovskou hodnotu - neuvěřitelně nízký růst, který vytváří "polštáře" až 10 cm.

Iberis evergreen Weisser Zwerg

Bude skvělé cítit se na otevřeném slunci a jalovci. Pro alpské skluzavky jsou vybrány pouze nízko postavené, trpasličí odrůdy: Modrý koberec, Modrý čip, Zlatý koberec. Malé křoví jalovce vypadají jako tlusté stálezelené rohože, neztratí se po celý rok.

Želé Blue Chip

Nízce rostoucí druhy jedlí, které mohou být díky své nenáročnosti vysazeny v oblastech s jakoukoliv lehkostí, jsou velmi oblíbené jako stálezelené ornamenty skalní zahrady. Mezi takzvanými "modrými" druhy je věnována zvláštní pozornost sférickému smrku Sias (Glauca Globosa), který dosahuje výšky 1 metru a rozšiřuje se na šířku 1,5 metru. v skalky, dosahovat výšky 1.2-1.8 metry v dospělosti

\ t

Smrk Glauca Globosa

Různé vytrvalé karafiáty jsou, jako by byly speciálně určeny pro skalku, protože jejich přirozeným místem růstu jsou hory. Mezi všemiRozmanitost může poskytnout krátký stopkami karafiát (Dianthus subacaulis), syzu karafiát (Dianthus gratianopolitanus), hřebíček, travyanku (hvozdík kropenatý), které tvoří kompaktní polštář keře, kvetoucí po celé léto krásné malé květy s kořeněnou vůní.

Long-růžové Dianthus subacaulis

Je těžké si představit, aniž by nádherných alpských květin - protěž (Leontopodium alpinum), který je kontraindikován i světlého odstínu. Tato rostlina je obtížné vyčistit, takže její pěstování je nutné provést speciální půdy mix.

Tradiční barvy pro alpské dráze - protěž

svěží skoků rohože fialové mateřídouška úzkolistá (Thymus serpyllum) čerpat jejich zápach včel a motýlů, které budou další dekorace z alpských kopců.

, mateřídouška úzkolistá

Průměr patra skalka

V polovině životních podmínek jsou ostatní - je méně světla, ale více vlhkosti, takže poněkud odlišný rozsah rostlin.

Na jižní straně střední vrstvě najít jejich útočištěm různých rozchodník - light-milující, nemůže tolerovat nadměrné vlhkosti a zcela nenáročné na péči o rostliny. Mezi množstvím bereme na vědomí, Evers rozchodník (Sedum ewersii), který na jaře házet kameny mezi jeho šedo-modré malé keře a letní květinové závoj zcela pokryt barvou brusinek. Mezi nejlepších typů pro alpské skluzavky lze přičíst ohnutá rozchodník (Sedum reflexum), které potěší její neobvyklývinutí výhonky s malými listy-jehly, které jsou pokryty v pozdním létě s hvězdičkami zlaté žluté barvy.

Ventil Evers

Zvláštní kouzlo jižního svahu je schopno vyhodit obvyklé (Pulsatilla vulgaris). Jeho stylové stříbrné listy listů, stejně jako velké fialové zvony vás potěší od dubna - Střelba odkazuje na květy pupalky. Tyto květy pro alpský kopec jsou špatně přesazeny, takže by měly být ihned vysazeny na trvalé místo.

Záběry obyčejné

Světlé šťavnaté barvy přinesou na alpský kopec keřů Aster alpinus kvetoucí s velkými „sedmikráskami“ nejrůznějších odstínů.

Alpské Asturie

Východní a západní svahy, osvětlené mnohem horší než jižní, zdobí dekorativní listy geicheri (Heuchera). Tam je velké množství odrůd této rostliny a které z nich jsou zasazeny na trochu - otázka vašeho vkusu a výhod. Hlavní důstojnost geekhers je její neobvyklá krása v listech, a květiny jen přidají kouzlo a bez toho luxusního vzhledu.

Geichera

Pokud chcete bojovat s obtížemi, pak umístěte na západní nebo východní svahy skalnatých skalek (Gentiana). Rostoucí velkolepá rostlina bude muset vyzkoušet, v případě úspěšné spolupráce, "Tyrilli vám dá úžasnou krásu jejich tmavě modrých květů."

Krásná rostlina - Tyrrhy

Není tak rozmarná, jako je toTyrrhy, karpatský zvon (Campanula carpatica), ale je poměrně agresivní a může rychle zaujmout větší plochu. Je lepší ji zasadit na západní svahy, kde se projevuje méně „agresivní“ povahy.

Agresivní zvon Karpat

Nezapomeňte na prvosenka prvosenka (Primula vulgaris), která má zcela odlišné barvy v závislosti na odrůdě a druhu. Nejlepší je identifikovat prvosenka na severovýchodní straně skalní zahrady. Květiny pro alpský kopec, fotografie, které vidíte níže, jsou premoly.

Jarní květy pro skluzavky - prvosenka

\ t

Rostlina hlíznatá cyklaminová (Cyclamen) je také vysazena v určitém odstínu, zejména ve stínu keřů. Pro skalku jsou vybírány pouze ty nejdelší druhy, například cyklámen pliuschlistny (Cyclamen hederifolium), který na podzim kvete.

Cyclamen mezi kameny

\ t

Na severní straně hory je stálý stín, takže výběr rostlin, které takové podmínky nesou, je podstatně omezen.

Přidej světlo na stínové straně rhujh alpine (Arabis alpina), kaviáru bělohlavého (Arabis caucasica), jasně bílých květů, které mezi kameny září již v dubnu. No, a v květnu budou rozpouštět nádherné bílé, růžové nebo světle perlové květenství Hullerova háje (Corydalis halleri). Tato rostlina je okrasná po celou sezónu, protože i po rozkvětu tvoří zeleno-zelený list jemnou houštinu, která vytváří efekt lehkosti.

Rukh Alpine

Dno skalní zahrady

Tato část alpského kopcese liší od svahů a vrcholů s vysokou vlhkostí. Proto jsou rostliny na úpatí vysazeny pouze ty, kteří potřebují vlhkou a úrodnou půdu.

Krásný barevný přízvuk na úpatí jižního svahu bude Liatris spicata (Liatris spicata). Tato travnatá rostlina, kvetoucí v červenci s jasnými chlupatými hroty, se nepochybně stane pravým centrem pozornosti.

Lyatris kolofonie

Ze severní strany úpatí skluzavky můžete zasadit indiánskou slečnu (Potentilla indica), která nejen kvete půvabnými žlutými květy, ale také váže mnoho bobulí, které jsou externě podobné jahodám.

Indický káčátko

Univerzální rostlina z hlediska lehkosti je špína, kterou lze zasadit kdekoli v noze. Čisté stříbřité keře tvoří lak sopky (Saxifraga paniculata), která v červnu na dlouhých stoncích kvete světle růžovými květy. Tyrkysový modřín (Saxifraga umbrosa) zdobí hořké zelené husté závěsy, které jsou pokryty na jaře husté mraky bílé nebo růžové květy.

Nerušené chyby

V našem malém článku nejsou uvedeny všechny rostliny na alpském kopci. Tento seznam však můžete vzít jako základ a na základě svých vlastních preferencí přidat nové „alpské obyvatele“. Jen tak můžete vytvořit svůj vlastní úžasný skalnatý svět - krásný alpský kopec!

Viz články pro podobná témata:

 • Vytvořte mixborder s vlastnímipraktické informace v detailu
 • "Zelená" střecha - alternativa zahradnictví
 • Maurský trávník - vytvořit kvetoucí trávník
 • Obojživelné rostliny do zahrady - luxus vertikálního zahradnictví
 • Květiny pro květináče - výběr a výsadba mobilních zahradnických rostlin
 • Vše o stromech a křovinách pro živé ploty