Výroba stavebních bloků bez použití cementu, za použití tekutého skla

Výroba stavebních bloků bez použití cementu, za použití tekutého skla\ t

Dat.vydání: 15-01-2014, 21:28

Cement a hlinka nejsou vždy používány pro výrobu stavebních bloků, jako pojivo, tekuté sklo je naprosto vhodné. Tento materiál je široce používán v každodenním životě jako silikátové lepidlo. Je také pozoruhodné, že v případě potřeby může být získána v jakémkoliv množství. Proto sám Bůh nařídil, aby pomohl učinit alespoň pilotní pár bloků.

Pro výrobu písku, tekutého skla, křídy, páleného vápna a kaolinu bude zapotřebí. Přesněji řečeno, je to jen mělký říční písek, který je třeba prosévat a smíchat s mletou křídou. Ve výsledné směsi je pak nutné přidat drcené vápno a uhlíky. A na konci směsi musíte přidat tekuté sklo. Samozřejmě, že v každé fázi musí být směs důkladně promíchána tak, aby výsledkem byla homogenní hmota.

Další fází je tvorba bloků. Musíte o tom předem přemýšlet a udělat určitý počet formulářů. Rozměry mohou být různé, ale lépe standardní (360х260х125). Mimochodem, pro výrobu forem můžete použít různé materiály, i když je vhodnější než běžné dřevo, je k dispozici a snadno se zpracovává a používá. V každém případě, před položením směsi na tvary, by měly být jejich vnitřní stěny navlhčeny, zejména pokud jsou vyrobeny ze dřeva.

V případě potřeby můžete vytvořit barevné bloky přidáním práškového prášku získaného jako výsledek mletí.barevné cihly nebo barevné křídy.

Výsledkem jsou vynikající bloky s vynikajícími pevnostními vlastnostmi a mnoha dalšími vlastnostmi. Je-li to žádoucí, je možné do směsi přidat piliny, strusku, expandovanou hlinku a mnoho dalších plniv.