Zahřívání podlahy prvního patra: jak izolovat dřevěné a betonové základy

Zahřívání podlahy prvního patra: jak izolovat dřevěné a betonové základy

Jak účinně provádět izolaci podlahy v prvním patře venkovského domu, umístěného nad studeným podzemím nebo suterénem, ​​znepokojuje každý majitel. Pokud k vyřešení této otázky přistupovat k nedbalosti a neplnit řadu povinných prací na překrytí izolace, pak je možné zapomenout na pohodlné bydlení. Studené podlahy zkazí celý obraz, což rodinným příslušníkům přináší spoustu nepříjemností. Samozřejmostí jsou technologie, které slouží k vytápění podlahy prvního patra v již postavených domech. Je však lepší se o to postarat ve fázi výstavby domu. Je to mnohem výhodnější a dočasnější a na úkor peněz. Můžete použít různé způsoby ohřevu, aniž byste se dívali na výšku stropů a na potřebu velkého objemu "mokré" práce. V tomto článku se budeme zabývat hlavními možnostmi provádění tepelně izolačních prací na izolaci dřevěné nebo betonové podlahy v prvním patře.

Obsah
 1. Obsah
 2. Zahřívání podlahy prvního patra dřevěného domu
 3. Izolace betonového základu v bytě
 4. Podlahové vytápění na půdním základě
 5. Izolace podlahy nad suterénem bez topení

Obsah

 • Zahřívání podlahy prvního patra dřevěného domu
 • Izolace betonového základu v bytě
 • Podlahové vytápění na půdním základě
 • \ t
 • Podlahové vytápění nad suterénem bez topení

Oteplování podlahy v prvním patře dřevěného domu

V dřevěných domech jsou tepelně izolační práce řízeny technologií dvojitého povrchu. V tomto případě je podlahová krytina hrubé podlahy ošetřena antiseptiky. Pak je v prostoru mezi zpožděními zvolen tepelný izolátor a je pokryt vrstvou parotěsného materiálu. Pak začněte instalovat dokončovací podlahovou krytinu. Jak vidíte, způsoby izolace přízemí v dřevěných domech se liší pouze volbou materiálu pro pokládku jedné nebo více vrstev tepelné izolace. V jiném, design "koláč" zůstává beze změny po mnoho let ve výstavbě obytných budov.

Důležité! Při izolaci dřevěné podlahy je výhoda měkkých a elastických izolačních materiálů, které mají nízkou hustotu a nízkou hmotnost. Jako takový tepelně izolační materiál může sloužit desky z minerální vlny nebo pinplex.

Zde je tedy seznam fází prací:

 • Demontujte dokončovací podlahu.
 • Na hrubé podlaze naneste vrstvu střešní krytiny, která působí jako hydroizolace. Ruberoid chrání tepelný izolátor před vlhkostí, který může absorbovat z dřevěného podkladu. V izolátoru vlhké izolace se mění vlastnosti tepelné vodivosti, což ovlivňuje zhoršení tepelně izolačních vlastností materiálu.
 • Vrstva písku je potažena ruberoidem, který je vyrovnán s hrábě nebo jinými ručními nástroji.
 • Dále je vrstva písku pokryta několika vrstvamihustý polyethylenový film. Připevněte okraje fólie pomocí sešívačky na stavbu. Pásku používejte k lepení pásů, i když byly nahoře.
 • Pak položte pěnový box - moderní tepelně izolační materiál, který má vynikající tepelně izolační vlastnosti a dokonale absorbuje zvuky. Finoplex je nehořlavý, chemicky inertní, bezpečný pro člověka, pokud jde o ekologii, a snadno se dá obléct.
 • Poté naneste dřevěné hobliny ve dvou vrstvách, které budou sloužit jako falešná podlaha, přičemž nezapomeňte ustoupit ze stěn o 15 mm po obvodu místnosti.
 • Na hotový povrch podlahové desky naneste zvolenou podlahovou krytinu.

Taková podlaha bude jistě teplá. Hlavní věcí je splnění všech požadavků technologie a nákup kvalitních stavebních materiálů.

Izolace betonového základu v bytě

Proces izolace podlah z betonu, v bytech, které se nacházejí v prvním patře bytových domů, se výrazně liší od tepelně izolačních prací v venkovském domě. V bytech je dostatečné využití vyrovnávacích betonových potěrů nebo samonivelačních podlahových podlah, které se pak provádí pokládkou rolovacích tepelně izolačních materiálů, na které jsou umístěny podlahové krytiny. Pokud se v zemi domu, kterým se betonové podlahy jsou prováděny na půdě, pak zvážit otázku izolace i při míchání betonu řešení, nahrazení drceného kamene expandované jílu nebo přidání do cementu-písku směsi pilin.

Izolace betonové podlahy

\ t

Podlahy z opilokobetony se nalijí do dvou vrstev, z nichž každá obsahuje jiný počet pilin. Pro naplnění první vrstvy se hnízdí roztok skládající se z jedné části cementu, dvou částí stavebního písku a šesti částí pilin. Tloušťka první vrstvy by měla být nejméně 80 mm. Druhá, více tenká vrstva se nalije do roztoku, ve kterém se objem pilin sníží na polovinu, přičemž zůstane poměr cementu a písku. Po konečném vytvrzení betonové podlahy se provádí podlaha. Tento způsob izolace je považován za nízkonákladový a šetrný k životnímu prostředí.

Podlahové vytápění na zemi

\ t

V tomto případě je nezbytné provést tyto operace:

 • pro zhutnění povrchu půdy;
 • nastříkat vrstvu velkého rozdrceného kamene, jehož tloušťka by měla být 10 cm, a opatrně ji zastrčit;
 • pak nalijte 10 cm vrstvu písku s následným utěsněním;
 • provedení pokládky desek fooplex - účinného ohřívače, má uzavřenou buněčnou strukturu;
 • následuje vodotěsná vrstva, která může být vyrobena z tlustého polyethylenového filmu uzavřeného ve dvou vrstvách nebo speciální vodotěsné membrány;
 • poté, co začnete nalévat vyztužený cement-pískový spoj, jehož minimální tloušťka je 50 mm;
 • dokončovací práce na instalaci zateplené podlahové instalace návrhu dokončovací podlahové krytiny.

Schémata tepelné izolaceprvní patro země a podlahová deska

Důležité! Tento způsob izolace funguje i v budovách postavených v oblastech s extrémními provozními podmínkami: blízký výskyt podzemních vod, nízké teploty, zvýšené mechanické zatížení.

Podlahové vytápění nad suterénem bez topení

Zahřívání podlahy z betonových desek, zaměstnanců se překrývá, odděluje nevyhřívaný suterén od prostor v prvním patře a provádí se podle následujícího schématu:

 • Ploché pěnové desky jsou zarovnány na rovném povrchu se základovou betonovou podlahou.
 • Pak se položí polyethylenová fólie.
 • Dále můžete jít několika způsoby a vybrat si jako vrstvu, která distribuuje bodová zatížení, jednu z možností: cementový potěr nebo sádrovec-vláknité listy, které se montují ve dvou vrstvách.
 • Na konci práce se pokládka podlahových krytin provádí podle doporučení výrobce.

Moderní tepelně izolační materiály, vyrobené podle nejnovějších technologií, zjednodušují proces izolace podlah v prvním patře domů a bytů. Vždy si můžete vybrat vhodné topení a způsob tepelné izolace a navždy zapomenout na problémy studené podlahy.