Zařízení dřevěné střechy - proces budování vlastních rukou, jak kreslit a počítat střechu domu, detailní fotografie a videa

Obsah článku:

1. Výběr střešních krytin

2. Popis montáže dřevěné střechy

3. Vlastnosti střešní krytiny tresky a šindele

4. Vlastnosti střešní krytiny

Pozitivní vliv dřeva si lidé vždy uvědomovali, takže je stále pozorováno použití tohoto materiálu, jak pro stavbu zdí, tak pro konstrukci střešních konstrukcí. Dřevěné domy jsou krásné, praktické a pohodlné. Poslední etapa montáže každého domu je střecha, takže byste měli věnovat pozornost tomu, jak je dřevěná střecha vytvořena vlastníma rukama a kolik bude sloužit.

Dřevo, které je prvním materiálem používaným při stavbě obytných budov, je také oblíbené u moderních řemeslníků. Před několika desítkami let byly náklady na takovou střechu nejnižší a instalace - nejjednodušší. Nyní je vše jiné: materiál je velmi drahý a pokládka vyžaduje spoustu technických školení a zkušeností. Stejně jako předtím vám dřevěná střecha se všemi pravidly umožní získat exkluzivní designový design, který bude trvat mnoho let.

Obsah
  1. Výběr střešních krytin
  2. Popis montáže dřevěné střechy
  3. Vlastnosti střešní krytiny tresky a šindele
  4. Vlastnosti střešní tašky

Výběr střešních krytin

\ t

Střecha může být:

  • speciální desky pro tvrdé spoje, ve kterých jsou drážky a trny;
  • vřeteno - malé nasekané deskyve formě dřevěné dlaždice neobvyklého tvaru;
  • Lemeh - připomínající Shindel, ale ve tvaru lopatkového nebo pyramidového tvaru;
  • tass - ořezová deska z jehličnatého dřeva, někdy se vzorkem na okraji;
  • šindele - prkna, řezaná z olše, smrku nebo osiky, nekalibrovaná a velmi tenká;
  • treska - analogová šindele, zkrácená na délku.

Je třeba připomenout, že zařízení střechy dřevěného domu je povoleno pouze ve formě stropní konstrukce se sklonem 18-90 stupňů (viz: "Zařízení šikmé střechy - typy provedení"). V přítomnosti velkého zkreslení materiálu spotřebovává mnohem více, což výrazně prodlužuje chod podlah.

Popis montáže dřevěné střechy

V závislosti na vybraných materiálech je určena technologie montáže a střešní krokve.

S největší pravděpodobností bude obtížné pracovat se šroubem. Pokud se stavitel nemá zkušenosti s podobnou prací, pak dřevěná střecha s vlastními rukama v tomto případě může způsobit nějaké potíže, nebo vůbec ne. Vnější materiál je tvořen malými prkny (šířka - 10-15 cm, délka - 40-70 cm), které jsou ručně řezány nebo oholeny. Vzhledem k drsnosti vzniklé na rotaci bude absorbovat vlhkost, takže vysoká hodnota materiálu je zajištěna díky přítomnosti přírodních vláken.

Na jedné podélné straně je deska zavěšena, dokud tloušťka nedosáhne 3-5 mm, na druhé straně je vyvrtána klínovitá drážka.hloubka 10-12 mm, jako na fotografii. Lov je z jehličnatých stromů, osiky a dubu. Základem pro pokládku nátěru je dekorace (nosník nebo tyče v sekci 40

).