Zimní zahrada vlastními rukama - snadnější, než se zdá!

Je hezké mít koutek divoké zvěře ve vašem okolí, ale ve vašem vlastním domě držet zimní zahradu vlastníma rukama, pravděpodobně každý chce. Z níže uvedeného článku se dozvíte, jak to nejlépe udělat, jaké modely zimní zahrady existují a které rostliny budou úspěšně a dlouhodobě přežít.

POŽADOVANÉ NÁSTROJE A MATERIÁLY

\ t


Kotva

Hermetika

Vrták )
Lak

Kovový roh

Kladivo

Nůž

Pěnoplast

Profil

Samořezné šrouby

Termopistoly

Šroubováky

Rozbalit

ObsahVýstavba zimní zahrady Typy zimních zahradVariace designu zimní zahrady

Obsah
 1. Výstavba zimní zahrady
 2. Druhy zimních zahrad
 3. Možnosti provedení zimní zahrady

Výstavba zimní zahrady

\ t

Mnozí, zejména ti, kteří žijí ve městě, si alespoň jednou mysleli, že se ve svých domovech hodí k přírodě. To nejen vytvoří nevyjímatelnou atmosféru, ideální pro klid, ale také rozšíří celkový životní prostor. Možná jste takové budovy viděli ze skla a kovu více než jednou, vypadali jako skleníky. Nicméně, aby se vaši zelení přátelé cítili pohodlně v zimní zahradě, potřebují pro to vytvořit nezbytné podmínky. Ačkoli design zimní zahrady není tak složitý, zahrnuje znalost některých jemností, nebere v úvahu to, co -prostředky k odsouzení projektu na neúspěch.

Chcete-li vybudovat zimní zahradu, musíte udělat spoustu úsilí a představivosti. Její formy jsou velmi rozmanité a na vnější straně se zdá, že jednoduchý design často vyžaduje spoustu znalostí. Zejména v případě, že zahrada je plánována velká, s nosným profilem více než 5-6 metrů, pak také třeba rám, hliník nebo dokonce ocel, takže rafty nedeformují pod vlivem gravitace samotného designu, srážky na něm, poryvy větru. V každém případě by taková zahrada měla být bezpečná a útulná za každého počasí, ať žijete kdekoli.

(75 )

Místo

Kde začíná stavba? Z myšlenky Za prvé, musíte určit, kde se bude nacházet zahrada - která místnost a od které strany domu, kde rostliny v každém ročním období obdrží více světla a tepla. Pro uspořádání je nejvhodnější místnost nebo lodžie z kterékoli strany budovy, s výjimkou jižní, protože zimní zahrada, která se nachází na jižní straně domu, způsobí, že budete trpět vyčerpáním tepla v létě. Doporučuje se zamyslet se nad zimní zahradou ještě před stavbou domu, aby bylo možné jej předem připravit na nejvhodnější místo.

Nejlepší příklad místnosti bude prosklená veranda - prostorný pokoj s velkým vybavením nejen pro umístění rostlin, ale také pro další vybavení, které vám umožní mít dobrý odpočinek. Pokud se chystáte uspořádat zahradu na balkóně nebo lodžii, je nutné provádět práci na izolaci před povětrnostními vlivya je zima. Pokud je vaše lodžie již přizpůsobena pro bydlení, s největší pravděpodobností tyto práce již dlouho strávil.

Druhy zimních zahrad

\ t
 • Studená (subtropická). V zimě by se vzduch neměl zahřívat až na 10 stupňů Celsia. Nejlepší je uspořádat takovou zahradu v apartmánech, kde žijete trvale, například při návštěvě v zimě, nemůžete neustále sledovat vysokou úroveň vytápění. Možná budete překvapeni, ale takové podmínky jsou skvělé pro kapradiny, azalky, myrty, oleandry, stejně jako feijoa a fíky.
 • Střední. Navzdory logickému spojení s chladnějším podnebím, „umírněný“ zde znamená „uprostřed v řadě“, protože často vyžaduje další umělé oteplování. Při teplotách 18 stupňů Celsia si můžete vychutnat rostliny společnosti, jako je jasná kvetoucí Bougainville, stejně jako plodný duet kávovníku s banánem.
 • Tropical. Teplotní režim by zde měl být spíše horký, který je umístěn na vysokou vlhkost tropů - ne nižší než 25 stupňů. Ale budou moci pěstovat rostliny, jako jsou: orchideje, diphenbachia, marranta, agloname.

Nejoblíbenější rostliny pro zimní zahradu, podrobněji rozebereme ve druhé části článku.

Možnosti provedení zimní zahrady


Video projekt zimní zahrady na střeše

Z mnoha variant je nejméně osm nejoblíbenějších:

 • Jednoduchédesign. Pevnost mu dává šikmou střechu a spolehlivost je jednoduchost uzlů a ohybů. Stavbu je možné sestavit bez zbytečných nákladů na složité díly nebo služby specialisty ve strojírenství.
 • Nastavitelný skleník. V tomto případě hlavní řada budov s malým vnějším prodloužením spojuje průhlednou část, která se pohybuje do střechy domu. Pro zajištění odvodnění by tato část měla být mírně zvednuta nad střechu budovy.
 • Skleník s komplexní střechou. Propracovaná, ale obtížná volba. Boční části střechy se rozpadají ve dvou rovinách.
 • Zahrada s polygonální střechou. Připomínky diamantového řezu z vnějšku, a proto jsou zde řešení potřebná nestandardní, za účasti vlastních dílů. Bez pomoci odborníků bude tento projekt schopen realizovat trochu. Důraz je kladen na estetiku vnějšího skleníku v interiéru.
 • Zimní zahrada na střeše, nebo protiletadlová svítilna. Ideální pro podkroví, v případě zasklení významnou část (zasklení, mansardová okna atd.). Svislé oblasti lucerny budou praktičtější pro výměnu paprsku, a pokud to bude možné, bude levnější. S malou velikostí bude skleníkový paprsek hrát plnou nosnou roli. Každý krok šikmých vedení by měl být připevněn k systému střešního nosiče. Toto vyrovnání prvků posílí celou konstrukci.
 • Postaven ve vnitřním rohu domu. Navzdory vizuální složitosti je nejobtížnější variantou v této verzikompetentní připojení stojanu a krokví v rohu rohu.
 • Přes vnější roh. V závislosti na tom, zda chcete v létě přeměnit domácí skleník na otevřenou terasu, je střecha založena na menším nebo větším počtu regálů. Transformace může být jednoduchá, například při použití výplní dveří. Pokud bude zimní zahrada trvale zavřená, bude lepší a spolehlivější (ale zároveň dražší) instalovat design na 3 regály na rohy a uspořádat rám nesoucí roli, která bude nést podélné nosníky. Jednodušší je použití pravidelných podpěr, jednoho pro střešní let.
 • Upraveno na vnějším rohu v podmínkách rozbití stěny. Konstrukce je velmi podobná předchozí, ale s několika odlišnostmi - schopnost vytvořit dveře místo zlomeniny stěny a potřebu věnovat zvláštní pozornost zařízení sousedícím uzlům umístěným na vrcholech trojúhelníku odpovídajícího sektoru střechy. I když stavba nebude velmi levná, můžete ušetřit zastavením výběru na jednoduché zahradě nebo zmenšením plochy zasklení. Dalším způsobem je zkombinovat okno (na vnějším obrysu) se systémem přední strany (šikmý prostor).
 • V chladném podnebí se nedoporučuje varianta s rampou, přiléhající k budově ve vnitřním rohu, v důsledku čehož se může hromadit sníh a může dojít k úniku.

  Teď pojďme rovnou k pokynům pro stavbu.

  )

  Nadace


  Pozemek pro instalaci zimní zahrady

  Domácí skleník sám o sobě je spíše lehký design, a proto zpravidla nevyžaduje pracovně náročnou práci na organizaci samostatného základu od nuly. Stačí umístit zahradu na přední stranu vyztužených základových desek pro vyztužené střešní tašky na terasy.

  Pokud mají tyto desky tloušťku menší než 200 mm nebo je příloha velká a těžká, může být nezbytné vyztužit základnu pomocí pilot, které spadají do hloubky 1,5-2 metry pod úroveň mrazu půdy. Stejné piloty mohou sloužit jako základ nadace, vytvořené speciálně pro skleník, zatímco posilují základ páskového typu řeziva nebo cihel.

  Nejběžnějším způsobem je instalace konstrukce na podstavci zvednuté nad zemí. Ten vám umožní, bez zbytečných obav, instalovat radiátory, parapety a zasněžené dny.

  V každém případě je třeba mít na paměti, že každá nadace potřebuje teplo a hydroizolaci. Pro první je nejjednodušší použít 10-centimetrovou vrstvu pěny, pro hydroizolaci - ruberoid nebo film.

  Profil ložiska

  Toto je nejdůležitější prvek návrhu zimní zahrady, který slouží jako základ pro rám. Profily jsou v podstatě tři typy.

  • Hliník.

  Nejoblíbenější díky lehkosti, životnosti, nepřilnavosti k erozi, snadné instalaci. První z nich - univerzální, vhodné proKaždý povrch přílohy tvoří fasádní profily s průřezem 50 * 30 - 180 * 60. Jsou obeznámeni s projekty mnoha výškových budov se skleněnými fasádami, které jsou široce využívány. Konstrukce těchto profilů umožňuje fasádám realizovat hydrotermní izolační funkci, kdy lze mezi rám a okna s dvojitým zasklením umístit vhodné skříně.

  Obecně platí, že systémy fasád jsou dobré systémy, které obvykle nevyžadují dodatečnou výztuž, ale nemohou se pochlubit různými obrysy. Konstrukce, sestavené ze specializovaných dílů, jsou méně objemné, ale slouží jako plastová vložka tepelného izolátoru, oddělující vedení a překrytí.

  Hliníkové profily jsou natřeny eloxováním (elektrostatická metoda), práškovými barvami (méně spolehlivě než prvními), ošetřenými dřevem nebo PVC.

  Pokud má příloha významnou velikost, je hliník nahrazen ocelí, zpracovává se. Je však třeba mít na paměti, že jejich přímý kontakt způsobuje korozi, takže všechny upevňovací prvky by měly být vyrobeny z plastu nebo pozinkovány.

  • Kov-plast.

  V zásadě jsou stejné hliníkové profily na obou stranách pokryté plastovými vrstvami často duté uvnitř, což znamená, že mají stále lepší teplo. Plastový rám je tedy 58-70 mm. Fasády těchto rámů jsou vyztuženy pozinkovanou ocelí a samotné rámy jsou spojeny stejnými vyztuženými dokovacími stojany. Hluchý a otevřený snímek je žádoucí, aby se střídal. Závěsy oken specializovaných plastových dílů by neměly přesahovat 80 cm na šířku, jinak zatížení naskupina smyček ji může deformovat. Thyssen Polymer se osvědčil.

  V žádném případě není nutné montovat kovové a plastové konstrukce pod svahem - během několika let se mohou deformovat a začít proudit, pokud z nich uspořádáte desku nebo střechu. Jsou to bezpodmínečné mínus před hliníkovými konstrukcemi.

  • Dřevěné.

  Mají vysokou expresivitu, obrovský potenciál konstrukčních řešení, přenos tepla a pohodlí přírodních materiálů do prostoru vaší zimní zahrady. Jatečně upravená kostra je sestavena podle známého principu "trnovité drážky", mezi použitými dřevinami - smrk, dub, borovice a dokonce i meerteny.

  Jsou-li k dispozici oblouky, musejí být namontovány z několika vrstev pásů o menší šířce. V tomto případě se profil zesílí, vypadá masivněji, světlo proniká méně než jen vizuálně, a proto se doporučuje pro větší nástavce s možností nastavení poměrně širokého kroku mezi oblouky. Další případy pro výrobu zakřivených prolamovaných konstrukcí zahrnují použití polykarbonátů, plexiskla atd., Ale to se provádí pomocí speciálního vybavení, nikoli však ručně.

  Dřevěný rám samozřejmě vyžaduje spolehlivou ochranu před vlivy prostředí pomocí laků nebo jiných podobných nátěrů. Posilovat a chránit strom jako hliníkové lišty nebo rohy venku, mimo zorné pole jsou v mezích obyvatel nebo hostů.

  ​​ (190 )

  Doporučení pro montáž profilu ložiska

  Vzhledem k tomu, že je velmi obtížné vyrobit všechny potřebné díly vlastníma rukama bez speciálního vybavení a dovedností, obvykle se k vám mohou dostat již v hotové instalaci od výrobců.

  Nosné nosníky, na kterých je namontován systém krokví, jsou upevněny přes přední část konstrukce. Detaily střechy (polykarbonátové desky nebo okna s dvojitým zasklením) k krokvím jsou upevněny pomocí upínacích nosníků vybavených těsnicími materiály. Optimální krok mezi krokvemi se pohybuje od 55 do 75 cm a závisí na tom, co je střecha vyrobena, a na stupni napětí ve formě sněhu a větru, který se bude cítit nucen cítit.

  Sklon střechy může být různý, od 7 do 45 stupňů, v závislosti na výrobci systému a typu konstrukce. Lepší - od 30 stupňů poskytuje včasné přirozené čištění střechy a maximální vystavení slunečnímu záření v zimě. Pro uspořádání střechy zimní zahrady mohou sloužit jako brusle, půlkruhy nebo gangsteři. Specializované systémy získají před čelem možnost připevnit k podpěrným nosníkům okapů pro vypouštění vody. V tomto případě je nutné do takových žlabů instalovat speciální kabely, které zabraňují vzniku pólu, což výrazně zvyšuje zatížení konstrukce. Jsou umístěny podél kabelů.

  Na stěnu budovy je zahradní konstrukce upevněna pomocí šroubů, kotev a startovacích profilů, pevně připevněna k základně a poté pomocí těsnicích materiálů, například silikonem, utěsní mezery mezi stěnou.a profily, přičemž zvláštní pozornost je věnována místu stěny a výchozím krokví. K tomuto účelu se předem nanese vrstva izolátoru na zeď v předem vytvořené délce. Poté vezměte vlnitou pásku (olovo, měď nebo hliník), nebo hliníkový plech, a jednu hranu naviňte do objímky a druhý kryt profilu shora. Pásku můžete také vytvořit v profilu uspořádáním odvodňovacího kanálu pro odvod vody ze střechy.

  Není žádoucí, aby střecha vašeho domu visela nad zimní zahradou, ale pokud ano, je žádoucí instalovat na první systém na odklízení sněhu, aby se zabránilo zbytečnému zatížení konstrukce v zimě.

  Pokud je k již postavenému domu připojena zimní zahrada, může být problém rozdílu v suterénu pod domem a přílohou. Nejčastěji se vyskytuje v dřevěných domech, které se několik let podstatně usadily. V tomto případě se před montáží profilů zhotoví a vloží do speciální skříňové skříně se známou mezerou podél obvodu přilehlé budovy. K boxu jsou již připojeny profily.

  Je důležité nezapomínat na nutnost zapečetění celé struktury, přičemž zvláštní pozornost je třeba věnovat:

  • spoje spojů profilů s příčníky pro vnější těsnicí hmoty;
  • místa, ke kterým přilehlé zdi domu (jsou zpevněny cínovými podložkami);
  • oblasti přilehlé k celé konstrukci k základu, na kterém stojí. Základ by neměl dostat vodu, takže izolační vrstva by měla zcela pokrýt oblast pod nía dešťová voda by měla odtok přes cínový odtok.

  Lepidlo


  Videa o bezrámovém zasklení zimní zahrady

  Teprve po kompletní montáži celého rámu. Sklo pro naši zimní zahradu je převážně jedno a dvojitá okna (32-44 mm). První typ - pro střechy, druhý - pro stěny přílohy. Sklo v takových obalech je speciální, energeticky úsporné a odolné. V tomto případě jsou vlastnosti vnějšího a vnitřního skla rozdílné - vnější tvrzené, když jsou poškozené, rozptýlené do kusů, a vnitřní vyztužené, s poškozením, naproti tomu poklesy, neohrožující se na obyvatelích. Pokud glazujete střechu, budete potřebovat triplex na bázi skla nebo polykarbonát, budou odolné a při poškození poškozené.

  Listy hezčího polykarbonátu (25 mm) - druhého nejoblíbenějšího kandidáta na zasklení. Jsou levnější a lehčí než okna s dvojitým zasklením, je ještě lepší izolovat teplo a umožnit vám ušetřit dvakrát, pokud chcete vybudovat skleník značné velikosti, aniž byste utráceli za vytvoření zpevňujícího rámu. Mezi další výhody patří značná pevnost, tažnost a silná ochrana proti UV a IR záření. Zde byste měli být opatrní při výběru materiálu, protože ne každý takový list je vždy vyroben s UV ochranou, která rychle zatáhne slunce.

  Tyto plechy mohou být bílé, zbarvené bronzem nebo matné. Ale možná nebudou více populární dvojitá okna, protože jsou neprůhledné, aJe nemožné obdivovat vnější povahu skrze ně (v tomto případě je lepší použít triplex). Nicméně, stejně jako nečistoty, které se shromažďují na střeše, protože PC je nejlepší použít právě pro své zasklení. Je důležité vědět, že materiál při zahřátí mění objem, a proto není možné jej pevně upevnit k vodítkům, je nutné použít speciální plastové upevňovací prvky.

  Aby bylo možné v létě využít sítě proti hmyzu v škodlivém hmyzu, jsou okna nejlépe umístěna uvnitř. Pokud je vaše zimní zahrada malá, je nejlepší namontovat prvky pouze na střechu. Pro stejný účel je možné instalovat neotevřené, ale posuvné dveře v japonském stylu nebo „dveřní harmoniky“. A chránit se před zbytečnými výhledy na sousedy nebo jen z příliš horkého letního slunce - doplňte vnitřní žaluzie.

  Organizace vytápění

  Bez ohledu na design, většina zimních zahrad vyžaduje neustálé ohřívání vzduchu, a některé - a země. Ohřev vzduchu může být voda, vzduch nebo kombinovaná, mezi nimi první - nejčastější.

  Ohřev vody, rovnoměrně rozděluje teplo v místnosti, organizuje nejlepší podmínky pro život rostlin. Za tímto účelem jsou trubky umístěny v několika úrovních - pod střechou zahrady, v blízkosti vnějších zdí a na úrovni terénu ve vázách. Úprava každé úrovně se provádí samostatně. Vzduch se používá zřídka, častěji - jako pomocná látka pro vodu, a doporučuje se ve sklenících, kde může vzduchchladné pod 20 stupňů.

  Ohřev půdy je nezbytný, pokud rostliny ve skleníku nejsou v květináčích, ale přímo v půdě. Je nutné sledovat, zda teplota půdy neklesne nad 40 stupňů, jinak může kořenový systém rostlin vyschnout. Půda se zahřívá jednou topnou vrstvou, ale neměla by ležet hlouběji než 40 cm a nenahrazuje úroveň ohřevu vody.

  Nestačí však jednoduše zahřívat v zimní zahradě, je třeba ji ještě dávkovat a za tímto účelem neustále monitorovat tok tepla pomocí dvou termostatů (na povrchu půdy a přímo pod střechou) a vnějších teplotních čidel, s nimiž můžete proces automatizovat. rovnoměrné topení

  Jednoduchý topný systém nemusí být dostačující, pokud žijete ve studeném pásmu. Jako pomocné systémy jsou používány elektrické podlahové vytápění, podlahové radiátory po obvodu přílohy a nádrže. Podávají se v nich horká voda, která uvolňuje páru, což zvyšuje vlhkost vzduchu, což je příznivé pro rostliny, které žijí v takovém prostředí. Z dodatečného pasivního způsobu uchování tepla v zimní zahradě stojí za povšimnutí vnější obrysy těsnicích pásů z gumy nebo vrstev pěnové polyuretanové pěny.

  Větrání a osvětlení

  Skládá se z kanálů přívodu vzduchu a jeho krytů. Pro dlaždice je poměrně jednoduché otevřít okna v předním rámu. Odsavač je organizován pomocí speciálních malých poklopů podúroveň střechy. Poklopy samozřejmě nenechávají trvale otevřené, jsou periodicky otevírány mechanicky, pólem nebo pomocí elektrických pohonů. Tam, kde nelze instalovat poklopy, se otevře okno ve skleněných oknech pěny.

  Existují také systémy pasivního stálého větrání, které nabízejí některé společnosti. V tomto případě na úrovni podlahy a střechy jsou neustále foukané konvekční cesty ventily, s hodinou ve vzduchu ve skleníku je aktualizován na 4 krát. Takový ventilační systém může být také silně blokován. Takové větrání je doporučeno, aby poskytlo co nejpohodlnější mikroklima. To je obzvláště důležité, pokud se chystáte uspořádat krytý bazén v zimní zahradě.

  Hlavní věc, kterou byste měli vědět při uspořádání osvětlení - spektrum světla z běžných žárovek nebude pro vaše zelené žáky dostačující. Kromě toho mohou okolní rostliny hořet. Využití zářivek tyto problémy nejen vyřeší, ale také zajistí značné úspory energie.

  Domácí skleníkové rostliny


  Pozemky pro rostliny pro zimní zahradu

  V naší době můžete nabídnout rostliny z celého světa. Ale vybrat si je třeba předem důkladně promyslet. Existují kategorie závodů, které by měly být korelovány s vašimi přáními a druhem mikroklima, které plánujete udržovat v zimní zahradě.

  Technicky je nejvhodnější klasifikovat rostlinypro mikroklima pro skleník. Každá skupina má své vlastní požadavky týkající se úrovně osvětlení a vlhkosti, teploty vzduchu, péče, takže je tak důležité nejprve vybrat výhody a pak zařídit zimní zahradu. Možnost s výsadbou v zahradě rostlin z různých skupin, i když je to možné, ale velmi levné, vyžaduje mnohem více prostoru a zdrojů.

  Skleníkové rostliny jsou rozděleny do tří skupin na základě požadavků na mikroklima:

  • Tropické rostliny, jako jsou: palmy, begony, příšery, orchideje. Aktivně rostou v podmínkách hojného zalévání, vlhkosti vzduchu od 80% a jeho teplota není nižší než 18 stupňů (a lépe - od 25).
  • Pouště, jako jsou: agáve, kaktus, aloe. Zalévání vyžaduje jen občas, na vlhkost je velmi nenáročný, ale sotva vydrží teploty pod 12 stupňů. Stejná kategorie zahrnuje stálezelené obyvatele Japonska, Nového Zélandu a Číny.
  • Život v mírném pásmu: myrta, vavřín a mnoho citrusových plodů. Dost 70% vlhkosti, ale je třeba poznamenat, že v zimě tyto rostliny milují chlad a dobře rostou, pokud teplota nepřekročí 12 stupňů tepla.

  Níže je uveden podrobnější seznam rostlin podle zeměpisných oblastí, ve kterých rostou:

  • Africké a asijské tropické rostliny: chřest růžový, begonia goegskaya, davallia disected, alokaziya, drazena sander, tinktura nádherných květin, ficus lividu, dlouhý pepř, zelené pelleys a také populární v mini-stakes cyprerus lindenlike.
  • Obyvatelé AmerikyRainforest: filodendron, Anthurium krystal, bilberhiya krásný peperomiya stříbro, Anthurium grand, Calathea pruhované i dekorované, kalliziya elegantní, vriyeziya lesklý eshinantus krásné, Dieffenbachia všiml, kolumneya slavnou, Dieffenbachia sehuin, brovalliya krásný Begonia manzhetnaya, Anthurium stoupání a také zaururus svěšené, vypadá dobře v mini-rybníky.
  • netropycheskye asijských a afrických rostlin: bemeryya stříbro, fíkus hora, Sprenger chřest, Royal Strelitz, Hoya masité, cypřiš Kashmir, Dracaena voňavé, aukuba Himalayan, chřest medeolovydnыy, Aglaonema proměnlivé, Pteris longifolia, Hedera helix, pestrobarevný Dieffenbachia, královský begónie, kurkuliho ohnutý a arabský kávovník.
  • Obyvatel subtropické Nového Zélandu, Čína a Japonsko: japonský Euonymus, Livistona Chinese, nepatrný fíkus, azalky, červené maso, reynekyya hryzelshshya pobřežní, myulenbekyya zmatený opice raznolystnaya, Eugene myrtolyetnaya, lyhodyum japonský, japonský rodeo, Asplenioum tsybulenosnyy , Schefflera luchelystnaya, aspidistra vysoké plektrantus jih, ofiopohon japonské, japonské kamélie, vzduch obilovin, aukuba japonštině, ibišek, zimolez, japonštinu vudvardyya ukorenyayuschayasya, nandyna doma, fatsiya Japanese, pelleya rotundifolia, atd yanella modrá, kordylyna jižní a huttuynyya pro sazenice ve tvaru srdce mini-rybník.
  • a afroameričtí obyvatelé pouště: Marlota aloe, Euphorbia krupnorohiy, aloe viychaste, oskulyaryyadeltoid, saguaro peruánský, Yucca skvělý, mammyllyaryya bokasanskaya, эheveriya elegantní, rozchodník dotvarování, dikyya korotkolystnaya, agáve zpoždění přenosu celer, tolstyanka lycopsids, opuncie belovolosaya, milkweed kulovitý, myrtyllokaktus zeměměřičství, aporokaktus pletevydnыy, Agapanthus deštník, Kalanchoe beharskoe, эheveriya ahavovydnaya, gastritida bradavice, neprůhledná gustolistnost, americká agáve, obruba Morgana, štíhlá mummyllarie a africké porutlararia.

  A konečně další klasifikuje distribuci zařízení pro vnější označení a ekonomické využití:

  • Podzemní rostliny - název mluví sám za sebe. Trvá na povrchu japonské kanceláře a japonského břečťanu.
  • Krásné kvetoucí rostliny. Obvykle se nacházejí v zimní zahradě pouze v období kvetení - podkopivaya nebo v květináčích, ale v tomto období významně mění své barvy po celé zahradě. Tyto rostliny patří: vánoční hvězda, popínavé rostliny, wollot purpura, dvoubarevný draslík, růžový čínský, cyoderma rebarbory ​​a krynum Moore.
  • Liana a ampelaceous (kudrnaté) rostliny: syngonium, filodendron, zlatý scintillate.
  • Velké rostliny se nazývají brambory: filodendron (obyčejný), rafidophora, pandanus, streptokoky, chamadorea, ficus, diphenbakhia strakatý, anthurium, banán, alocazia a araucaria.

  Ve stejné zimní zahradě můžete zasadit rostliny z téměř všech skupin nejnovější klasifikace najednou, jsou dobrékoexistují vedle sebe a snadno přenášejí formaci (účes).

  Existuje několik důležitých obecná pravidla pro péči o rostliny ve skleníku:

  • Je-li rostliny ve vaší zahradě různých velikostí, dát do popředí ty menší, zatímco světlo stačit na všechno. Ve stínu by měly být ty, kteří nemohou tolerovat nadměrné vystavení přímému slunečnímu záření.
  • Pokud se některé barvy vyžadují časté přesazování, Nespokojte je do hrnce s méně náročná.

  výběru správných rostlin a různé skupiny podle potřeby v péči o ně, dostanete skutečnou domácí zahradu, která vás a vaše hosty potěší.

  Po součásti svého výrobce, pozor na radu odborníků, a základní znalost bilance rostliny a péče o ně bude výsledky svých prací velmi prospěšný věc - Po dokončení více než jeden rok, budete užívat plodů.