Zvukotěsné podlahy: zbavit se nadměrného hluku a úzkosti vlastníma rukama

Zvukotěsné podlahy: zbavit se nadměrného hluku a úzkosti vlastními rukama

Zvuková izolace podlah, stěn a dokonce i stropů je relevantní pro osoby, které trpí nesnesitelně hlučnými nebo hudebně nadanými sousedy. Ano, a když se v domě narodí dítě, aby si nevytvářeli problémy a nepříjemnosti sami, obyvatelé dolní části musejí dělat zvukovou izolaci podlahy ve svém vlastním domě. V některých případech problém nepříjemných zvuků nevzniká z důvodu lidského faktoru: prostě podlahy jsou fyzicky opotřebované a dokonce i jednoduchá chůze vytváří v celém bytě hluk. Správně zakrytá podlaha absorbuje nejen zvuky zvenčí, ale i ty, které jsou vytvořeny přímo v bytě nebo soukromém domě.

Obsah
 1. Obsah
 2. Pořadí a vlastnosti provedení práce
 3. Jaký materiál je lepší použít zvukovou izolaci?
 4. Pár slov na konci + video příklad stohování

Obsah

 • Pořadí a vlastnosti provedení práce
 • Z jakého materiálu je lepší vzít zvukovou izolaci?
 • Pár slov na konci + stohování video příkladů

Pořadí a vlastnosti provádění prací

Takzvaná technologie "plovoucích podlahových krytin" se nejčastěji používá k řešení problémů spojených s "hlasitým sexem". Toto jméno dostala díky konstrukčním prvkům: potěr, parkety nebo laminát nenarazily na stěny. Pokud tato podmínka není splněna, pak mezi podlahovou krytinou a stěnou budou mosty,přenášet zvuk V současné době se pro zvukovou izolaci podlahy používají materiály různé kvality, složení a účinnosti, ale nejčastěji se používá speciální ostění. V závislosti na typu podlahy je uzavřena ve vrstvě o tloušťce do 20 mm.

Vnitřní struktura podlahového koláče s utěsněnou zvukovou izolací

Pozor! Takový substrát snižuje hladinu hluku vzduchu a rázu a jeho koeficient akustické izolace je -21 dB. K dosažení maximálního efektu, často zvukotěsné stěny a stropy, ale pojďme mluvit o tom jinak.

Zvuková izolace podlahy je v některých případech založena na použití speciálních podzemních desek, jejichž pokládka je nezbytná k vytvoření vzduchové mezery mezi stěnou a okrajem dlaždice 10 mm. Pro vytvoření potřebné mezery je možné použít zbytky sexuálních desek, které jsou po instalaci a upevnění bezpečně odstraněny bez porušení konstrukce. Mezi deskami také vyžaduje mezeru až 2 mm a upevnění desek samotných k základně podlahy probíhá pomocí speciálního lepidla nebo sponek /hřebíků.

Zvuková izolace se někdy provádí i při instalaci systému "teplé podlahy"

.

Zvuková izolace podlahy v panelovém domě netrpí chybami, protože jakákoli chyba významně snižuje účinnost zvukotěsné vrstvy. V procesu práce NENÍ požadováno:

 • k vytvoření těsného usazení základní desky k podlaze (pouze ke stěně);
 • klepání hřebíků do nosníků přes podlahové desky;
 • porušují závěr procesusubstrát;
 • umožňující lakování zvukotěsného materiálu.

Důležité! Pokládání podkladu se provádí pod úhlem 45 ° vzhledem ke spojům podlahové krytiny. Tím se eliminuje shoda spojů laminátu (parkety) a zvukotěsného materiálu.

Z jakého materiálu je lepší vzít zvukovou izolaci?

V ideálním případě zvuková izolace podlahy zahrnuje kombinaci pevných materiálů odrážejících zvukovou vlnu a materiály s vysokým koeficientem absorpce zvuku (minerální vlna).

Ale i zde se to neděje bez minusů: díky použití kombinovaného substrátu se výška podlahy zvýší o 50 mm, což je pro malé byty více než znatelné.

Věnujte pozornost! Tam je "přírodní" zvuk-izolační alternativa k podkladu - zvuková izolace jehličnatého dřeva. Je mnohem tenčí než kombinované substráty, ale účinek je několikrát lepší.

Akustický zvukový izolátor má všechny nezbytné vlastnosti a navíc je šetrný k životnímu prostředí

.

Taková podšívka je vyrobena z béžové jakosti, a proto je výrobek šetrný k životnímu prostředí. Jeho hlavní parametry:

 • vysoká mechanická pevnost;
 • odolnost proti protahování a stlačování;
 • pružnost;
 • nízká tepelná vodivost;
 • trvanlivost.

Mimochodem! Tam je také mnoho jiných umělých náhrad, založený na pěněné pěně. Takové substráty jsou mnohem levnější než analogy dřeva, ale s jejich "povinnostmi" nejsou vůbec horší. Dodatečnou izolaci zajišťuje speciálnífólie podšívka, odrážejí teplo.

Pár slov na konci + video příklad stohování

Než provedete zvukovou izolaci podlahy, musíte změřit plochu místnosti, ve které bude práce provedena. To pomůže vyhnout se nadměrnému času strávenému na substrátu. Není nutné položit základ v několika vrstvách, protože se zvýší nejen zvuková, ale i tepelná izolace. Při výběru podkladu je nutné se spoléhat na kvalitu základů a typů budoucí podlahové krytiny. Porucha parametrů může vést k nízké účinnosti izolační vrstvy a ve skutečnosti k neúčinnosti všech provedených prací. Klíčem k úspěchu je klidná a měřená práce a mimochodem vždy bude pomoc pár dalších rukou.