Co pokrýt podlahu v garáži: volba optimální varianty

Podle statistik vlastní každá ruská rodina alespoň jedno auto, což znamená, že musí každý den čelit otázce udržování svého čtyřkolového přítele. Existuje několik možností pro řešení problému: parkování, garáž, podzemní parkoviště nebo jen pod oknem domu.

Betonová podlaha v garáži

Každý z nich má své výhody i nevýhody. Ale souhlasíte s tím, že parkování je drahé, parkování není příliš spolehlivé, místo v domě nezaručuje, že vaše auto uvidíte ráno, nebo v krajním případě, že bude stát na kolech av kompletní konfiguraci. Je těžké najít nejlepší místo pro auto než v garáži. Hlavní je, že je v bezprostřední blízkosti domu. V opačném případě budou všechny výhody s ním spojené sníženy na nulu, zejména pokud se k ní musíte dostat veřejnou dopravou.

V nejúspěšnějším postavení jsou majitelé venkovských domů s garáží nebo uvnitř garáže. Jejich vozy jsou spolehlivě chráněny před nepříznivými povětrnostními podmínkami a riziko únosu nebo poškození je prakticky vyloučeno. Kromě toho, v moderní garáži, můžete umístit sklad pro skladování náhradních dílů, sezónních pneumatik nebo dokonce dílnu pro zámečníky a truhlářství. To vše klade určité požadavky na prostory. Mělo by být prostorné, teplé, suché a pohodlné. Vzhledem k multifunkčnosti by podlaha v garáži měla mít větší mez pevnosti a spolehlivosti, schopnost odolávat teplotním výkyvům, odolávatvliv vlhkosti, ropných produktů a agresivních látek.

K dnešnímu dni existuje několik typů podlahových krytin vhodných pro garáže. Každý z nich má své výhody a nevýhody, v souvislosti s nimiž se neustále dohadovali spory majitelů automobilů kolem nich. Pro výběr nejoptimálnější varianty je v každém případě nutné vycházet z provozních podmínek garáže, jakož i vlastností nátěru, který umožňuje instalaci bez jakýchkoliv komplikací a zajišťuje její trvanlivost. Snadné stohování je obzvláště důležité v případech, kdy se rozhodnete pokrýt podlahu vlastníma rukama. Podívejme se na nejběžnější typy podlahových krytin v garáži a jak jsou naskládány.

Obsah
 1. Betonová podlaha v garáži
 2. Technika pokládky betonových podlah v garáži
 3. Hydroizolace podlahy garáže
 4. Posílení podlahy: vyztužení a lití betonu
 5. Izolace betonové krytiny podlahy garáže
 6. Hotový podlahový potěr v garáži
 7. Keramická dlažba
 8. \ t
 9. Technologie pokládání keramických obkladaček
 10. Plnění podlahy v garáži
 11. Technologie práce s nivelačními roztoky
 12. Dřevěná podlaha v garáži
 13. Technologie dřevěných podlah
 14. Závěr

Betonová podlaha v garáži

\ t

Betonové podlahy se osvědčily jako trvanlivé, levné a dobře udržované pro aktivní provoz. Ale má jednu významnou nevýhodu: slabost horní vrstvy. InVýsledkem je, že se tato podlaha rychle vymazala a zakryla vše kolem šedého květu, chemikálie a nečistoty nemilosrdně požívaly a udržovaly po dlouhou dobu nepříjemné pachy.

Je kladeno mnoho otázek týkajících se použití betonu pro podlahové krytiny v garáži vůbec nebo lepšího využití jiných materiálů? Odpověď je překvapivě jednoduchá: samozřejmě to stojí za to. Hlavní věc je, že práce je prováděna v přesném souladu s technologickým procesem, jinak se povrch rychle praskne a stane se vaší stálou "bolestí hlavy". Navíc, dnes existuje mnoho způsobů, jak posílit povrchovou vrstvu betonu. Patří mezi ně všechny druhy nátěrů a impregnace.

V ideálním případě je nutné na něj položit pevný podklad před zakrytím podlahy betonem. Pro tento účel se obvykle používá železobetonová deska, která spočívá na základně budovy. Jeho instalace však není možná bez zapojení zařízení pro zvedání nákladu a brigády pracovníků. To samozřejmě zvyšuje konečné náklady na výstavbu, takže většina majitelů automobilů je složitější, ale méně nákladná.

Koneckonců zakrytí podlahy betonem může být jednoduše na zemi. Bude se však muset vzdát vysoké hladiny podzemních vod, pravděpodobnosti zaplavení garáže a silného svahu lokality. V takových případech neexistují alternativy překrytí jejich železobetonové desky.

Při pokládání na zem v centrální části garáže se uvolňuje z volné půdy. V tomto místě bude v budoucnu vyrobena vícevrstvá"Lůžkoviny", je v přísně definovaném pořadí: první štěrk, na to - písek, pak "hrubé podlahy" z vyztužené vrstvy betonu, pokryté vodotěsným materiálem, izolace, fólie a, aby to vše - zesílené dokončovací potěr.

Technika pokládky betonových podlah v garáži

Začátek práce na vyrovnání a skládání dna jámy. Pro hydroizolaci je povrch opláchnut tekutým jílem, po kterém padne štěrková vrstva 50 až 80 sm. I když vše záleží na kvalitě půdy a za příznivých podmínek je to dost 45 sm. Aby nedošlo k omylu s výškou štěrkového polštáře, podél stěn k zemi v intervalu 1 metru, jsou postaveny dřevěné sloupy, které označují výšku výplně. Po dosažení potřebné značky, štěrkového lisu, odstranění velmi velkých a ostrých skal. Nahoře se nalije 10 centimetrová vrstva písku a také tampóny. Výsledná filtrační vrstva je zarovnána tak, aby maximální horizontální odchylka nepřesáhla ± 20 mm.

Hydroizolace podlahy garáže

Před nalitím betonu je výsledný podklad hydroizolační. Dobrá a levná varianta je polyethylenová fólie o tloušťce 250-300 mikronů. To je uloženo překrytí a lepené polyvinylchloridovou páskou. Pak je film úhledně hladký a v rozích - tvoří. Aby však splnil svůj účel, měly by jeho okraje vycházet na stěnách a být nad úrovní budoucího podlaží. Trh stavebních materiálů je však natolik široký, že umožňuje použití polyethylenujiné moderní hydroizolační materiály, například membrány.

Zesílení podlahy: vyztužení a lití betonu

Pro zlepšení stability betonového nátěru je celý povrch místa pokryt kovovým pletivem 100x100 mm s průměrem tyče 5 mm. Betonování se provádí pruhy. K tomu se nastavují jedno-, dvoumetrové dřevěné kolejnice s intervalem 1 metr a výškou odpovídající úrovni „hrubého kabátu“ - cca 10 cm.

Poté, v intervalech mezi nimi, nalijte připravenou vrstvu roztoku trochu nad kolejnice. Směs se narovná. Po vytvrzení se kolejnice odstraní a zbývající trhliny se naplní roztokem.

Nezbytná pevnost "hrubé" podlahy se zvyšuje pouze v důsledku řádného vytvrzení. Aby se dosáhlo požadovaného výsledku po vylití betonu, je celá plocha pokryta filmem a ponechána po dobu čtyř týdnů. V této době se podlaha neustále hydratuje. Na konci semestru můžete přistoupit k dokončovací úpravě - izolaci a potěru.

Izolace betonové podlahové krytiny garáže

Pokud vaše plány zahrnují zahřívání podlahy, pak další vrstva před šroubem bude tepelným izolátorem. Obvykle se používá pěnový polystyren o tloušťce 5-10 cm Při nákupu materiálu mějte na paměti, že je vyroben ve formě listů (například PSB-C-35) a ve formě rolí (isok). Horní část ohřívače je potažena filmem.

Hotový podlahový potěr v garáži

Vyrovnání podlahy

Při dokončení povrchové úpravy je povrch podlahy opět zesílen. Pak na nivylévá beton a pomocí shrnovačů jsou pravidla sladěna a barbarizována. Vyhlazení povrchu se provádí ocelovým železem. Tímto způsobem celá plocha garáže pokrývá lešení. Na základě praktických úvah je podlaha vyrobena s mírným vychýlením směrem k východu, což vytváří podmínky pro nerušený odvod vody.

Při neexistenci ohřívače bude upevňovací složkou mezi dokončovací a "hrubou" podlahou cementové "mléko", vyrobené z vody, cementu a změkčovadla. Postupně se rozmazávají v celém pracovním prostoru místnosti. V důsledku toho by podlaha měla dosahovat tloušťky 130 až 150 mm, se základnou 100 mm a konečnou vazbou od 30 do 50 mm.

Jak však víte, povrch betonu je náchylný ke zničení se všemi silami. Funkci služby můžete prodloužit několika způsoby. Například zakryjte podlahu barvou. Trh představuje širokou škálu speciálních barev pro beton: akryl, epoxid, polyuretan. Umožňují vám, aby byla vrchní vrstva odolnější, bez prachu a nečistot. Slabost nátěrové hmoty však vyžaduje pravidelné opakování postupu každých šest měsíců. Další možností může být nanesení zpevňující složky otřením do dokončovacího potěru ve fázi neúplného vytvrzení.

Keramická dlažba

\ t

Keramická dlažba je nepromokavý materiál, který se vyznačuje vysokou životností a trvanlivostí. Při hledání alternativních řešení, myslím: možná stojí za to pokrýt podlahu v garáži dlažbou? Hlavní věc je, aby se při nákupu apřestat vybírat odrůdy odolné proti opotřebení, například na keramické žule.

Technologie pokládání keramických obkladaček

\ t

Dlaždici položte na rovný a hladký povrch. Ideálním základem je betonová podlaha. Aby se ušetřilo lepidlo a lépe se upevnily povrchy předmletých podlah a nechaly se uschnout. Poté se na povrch nanese roztok lepidla roztokem lepidla. Stohování se provádí v řadách, které řídí úroveň vodorovného povrchu. Rovnoměrnost švu se dosahuje pomocí plastových kříží. Dva až tři dny po stohování se mohou otřít a po dvou týdnech je podlaha připravena k použití.

Plnění podlahy v garáži

Ať už je dobrá dlaždice jakákoli, její přítomnost znamená přítomnost švů. Jsou to slabá místa pokrytí a technické charakteristiky jsou podstatně horší než „základ“. Ve většině případů švy a vedou ke zničení povlaku.

Podlahy v garáži

Tento problém lze vyřešit zakrytím podlahy cementovými nebo polymerními roztoky. Vytvoření integrální plochy, tato metoda byla volána "hromadné podlahy". Nivelační roztoky jsou superponovány v tloušťce 25-80 mm. Jejich vlastnosti umožňují jen pár hodin dostat se do garáže dokonale hladký povlak.

Nejpřístupnější kategorií jsou podlahy na bázi cementu. Tloušťka krytu 25-30 m úspěšně nahrazuje dokončovací potěr. Drahé možnosti zahrnují podlahy na polymerní bázi. Vlastní jiantistatické vlastnosti, odolnost proti oděru, vibracím a chemickým vlivům. Kromě toho jsou odolné vůči chladu a požáru. V podmínkách garáže osvědčené polyuretanové a epoxidové průmyslové podlahy. Výrobci zaručují, že doba trvání takového pokrytí není kratší než 45 let.

Technologie práce s nivelačními řešeními

Jako základ pro cementové podlahy lze použít betonový nátěr očištěný od prachu a nečistot. V některých případech může být vyžadováno předběžné broušení betonového povlaku. Přibližně den před začátkem práce na povrchu nanesené dvojité vrstvy základního nátěru. Podlaha se nalije metodou louže. Aby se z roztoku odstranily vzduchové bubliny, vytvořte vyrovnání povrchu ozubeným válečkem. Po dvou týdnech se podlahové materiály ztvrdnou a mohou být uvedeny do provozu.

Dřevěná podlaha v garáži

Ukazuje se, že můžete pokrýt podlahu v garáži stromem. Jedná se o poměrně levnou, ale ne velmi trvanlivou variantu. I při všech možných opatřeních pro hydroizolaci jeho životnost málokdy přesahuje 5 let.

Trvalý kontakt s chemickými sloučeninami a pneumatikami s hroty vede k předčasnému opotřebení a poškození integrity podlahy. Nicméně v tomto nenákladném způsobu je spousta příznivců.

Technologie dřevěných podlah

\ t

Především dřevěné desky vyžadují pevný základ, který vydrží hmotnost podlahové desky a stroje. Nejčastěji proVyužívá cihlové sloupy nebo betonové podlahy. Vzhledem k obtížnosti instalace cihlových sloupů na stejné úrovni je však tato metoda méně běžná.

Povlak dřeva může být jednovrstvý nebo dvouvrstvý. Pokud je to nutné, pro izolaci podlahy potřebujete dvouvrstvou konstrukci s drsnou podlahou a tepelnou izolací mezi ní a chráněnou izolací vodou a párou.

Nejčastěji se však používá úspornější jednovrstvá verze. Za tímto účelem se laky ošetřují antisepticky, důkladně suší a pokládají na vrstvu hydroizolace v intervalu 40 cm. Ovládáním správného nastavení hladiny se upevňují kolíky každých 50 cm. Po pokládce mezilehlých podpěr a upevnění rámu se začnou montovat desky, vzájemně se upevňují hřebíky nebo šrouby.

Závěr

Rozhodujícím faktorem při výběru podlahové krytiny pro garáž je rozpočet majitele vozidla. Čím silnější a odolnější krytí, tím vyšší jsou jeho náklady. Nepochybně, nejdelší životnost má polymerní výplň podlahy, ale jeho cenové rozpětí začíná na 65 dolarů za metr čtvereční. Podlaha výplně na bázi cementu stojí téměř dvakrát levněji, což v podstatě dává pevnostním charakteristikám. V nepřítomnosti finančních prostředků, můžete udělat jednoduché betonové podlahy, čas od času obarvení to. V krajním případě před lepším časem položte dřevěnou krytku.