Dekorace fasád s kamenem - vlastnosti a varianty obložení, ceny, fotografie

Výrobci vyrábějí velké množství umělých materiálů pro výzdobu budov, ale přírodní kámen nepřestává být v poptávce. Je velmi trvanlivý a odolný, s vysokými vlastnostmi, vydrží po dlouhou dobu, bez nutnosti oprav a složité péče.

Obsah:

 • Charakteristika kamene
 • Pravidla pro fasádu
 • Cena a ceny
 • Tipy před nákupem
 • Trvalý a nenáročný přírodní prvek krásně zdůrazňuje hlavní linie budovy a dodává jí individuální vlastnosti. Dokonale se kombinuje s jinými materiály a obohacuje je svou přirozenou jednoduchostí. Přírodní materiál je bohatý na přírodní, jedinečné barvy a odstíny, nereaguje s jinými dekorativními a stavebními materiály a není náchylný k ničení.

  Ekologie této složky je velmi vysoká, protože byla vytvořena přírodou, aniž by do ní byly vloženy umělé chemické složky. Různé typy výrobků mají svou pevnost, barvu a tvar, které mohou být jak přirozené, tak zpracované výrobci.

  Kamenné výrobky mohou být velmi rozmanité, používají se nejen pro montáž fasád a soklů, ale také pro výzdobu nádrží, bazénů a jiných předmětů.

  Pískovec je díky svým chemickým a fyzikálním vlastnostem krásně chráněn v létě před sluncem, na podzim před vlhkým sněhem a deštěm.

  Tento přírodní materiál šetrný k životnímu prostředí vytvoří dobré prostředí v domě a zachová si pocit jednotypovahy. V přírodě, tam je mnoho odstínů pískovce: zelená, šedá, hnědá, žlutá a červená, zatímco tepelné zpracování se ukáže být růžové barvy. Při stavbě můžete použít několik odstínů najednou - to dodá fasádě původní design.

  Populární výzdoba fasády přírodního i umělého kamene

  Textura pískovce může být také odlišná, je řezaná, roztržená, piliny s bochníkem, listovým, vlasovým nebo umělecky zpracovaným. Umožňuje také experimentovat s kombinací faktur. Vzory a rozvody na tomto přírodním prvku mají jedinečný vzor.

  Jak zpracovat

  Při dekoraci bude přirozený prvek potřebovat stojan, metr, úroveň konstrukce, šrouby a hřebíky, kladivo, bulharský disk a vrták. Prvky jsou připevněny dvěma způsoby: mokré a beskleevym. Pro mokrou montáž používáte maltové a speciální tmely a pohanky, různé spojovací prvky. Mnozí stavitelé kombinují tyto dvě metody, upevnění desek jako upevnění mezi sebou a ke stěně a pokládání na řešení.

  Při instalaci je nutné vzít v úvahu požadavky na stohování. V závislosti na výšce a velikosti domu se tyto požadavky mění. Například desky s tloušťkou 10 mm a velikostí 0,4 m2 se nanesou na lepidlo a upevní se velkým roztokem. Vysoké budovy jsou ošetřeny spojovacími prostředky a směsí.

  Divoký kámen, ošetřený bukchardem z pilin, je velmi těžký a tlustý, nanesený na roztok a švyošetřena tmelem.

  Některé kamenné prvky nejsou z hlediska chemického složení vzájemně slučitelné. Karbonátové horniny mohou být použity se silikátovými horninami, mezi nimi jsou chemické reakce urychlující destrukci.

  Při pokládce by stavební dělníci měli ponechat malé mezery, které jsou stanoveny v každém jednotlivém případě. Mezery jsou nezbytné, protože přírodní kameny mají tendenci zvyšovat nebo snižovat objem v závislosti na teplotě vzduchu.

  Dekorace fasád kamenem má své vlastní nuance: „mokrý“ způsob práce se provádí v teplém období, takže upevněné materiály nezmrznou, nezmenšují se a neztrácejí kvalitu lepidla.

  Cena

  Foto fasádní fasáda

  Cena přírodního kamene závisí na jeho plemeni, typu ošetření, velikosti a kvalitě. Například, deska-pískovec, v závislosti na tloušťce a výrobce, náklady od 4000 do 8000 rublů na tunu, žula - od 1600 do 2200 rublů /m2, mramor - od 1500 do 2500 rublů /m2, ale - 2000-2500 rublů na tunu.

  Vápenec v závislosti na typu, způsobu zpracování a broušení, jakož i tloušťce a velikosti bude stát od 900 do 1500 rublů /m2 a skořápka - 1000-1400 rublů /m2.

  Tipy průvodce

  Pokud má být kámen položen bez mechanického upevnění, měli by stavitelé připravit velmi rovnoměrný a pevný základ pro pokládku, kterým by neměly být žádné nečistoty, praskliny a látky, které snižují přilnavost.

  Zbytková vlhkost bezešvého betonového základuby neměla být vyšší než 2% a zrání by mělo trvat nejméně 28 dní. Anhydridové báze musí být velmi pevné a kvalitní a musí mít vlhkost nejvýše 0,5%.

  Nezapomeňte naplánovat desky tak, aby měly stejnou velikost na okrajích terče a komolých deskách. Volba pokládky závisí na její metodě, typu obložení a oblasti. Komplexní obklad je nejlepší důvěřovat dobrým specialistům.