Design a design podkrovního podlaží, stejně jako různé možnosti, dětský pokoj, koupelna nebo kuchyně, příklady na fotografii a videu

Obsah článku:

1. Kulečník nebo odpočívárna v podkrovní místnosti

2. WC a koupelna v podkroví

3. Návrh místnosti s mansardovou střechou

4. Ložnice v podkroví

5. Návrh dětí v podkroví

6. Design kuchyně v podkroví

Podkroví bude vždy nejoblíbenějším místem v domě. To může být uspořádán jako místo pro odpočinek, nebo vybavit normální funkční místnost, například ložnice, dětský pokoj, atd. Obvykle tato místnost se nachází přímo pod střechou, takže je vždy teplé a útulné. Jak víte, podkroví i ve venkovském domě bez tepelné izolace se vždy zahřeje za nepříznivého počasí. Budeme ale uvažovat o projektech pro příměstské domy, tj. S využitím vodní, parní a tepelné izolace.

Stojí za zmínku, že s pomocí mansardu můžete:

 • racionální využívání prostor;
 • vytvořit další místnost v domě;
 • uspořádat společenskou místnost nebo multifunkční místnost (ložnice, kuchyň, dětský pokoj).

V dnešní době můžete v podkroví často najít ložnici, děti, kuchyni, kulečníkovou místnost atd. V každém případě je pravé podkroví vždy velmi teplé, lehké a útulné. V podkroví tak můžete v doslovném smyslu vytvořit útulné hnízdo, rozšířit prostor domu. V každém případě, bez ohledu na typ pokoje, je nutné navrhnout půdní vestavbu (viz podrobnosti: „Projekty domů s mansardovým podlažím“).

Místnost v půdním provedení může býtnejrozmanitější. Dnes v podkroví se nachází kulečníková místnost, koupelna, ložnice v podkroví, dětský pokoj, kuchyň a další pokoje. Navrhujeme zvážit každou verzi podrobněji.

Obsah
 1. Kulečníky nebo odpočívárna v podkrovní místnosti
 2. Záchod a koupelna v podkroví
 3. Konstrukce místností se střešní střechou
 4. Ložnice v podkroví
 5. Design dětí v podkroví
 6. Design kuchyně v podkroví

Kulečníky nebo odpočívárna v podkrovní místnosti

Dnes je důležité vytvořit kulečníkovou místnost pod střechou domu. Hodí se perfektně na kulečníkový stůl nebo dokonce na dva stoly, můžete si zařídit místo pro uložení herních doplňků, bar, křesla a stůl. To znamená, že fantazie v tomto případě není omezena.

Konstrukce malého podkroví může zahrnovat odpočívárnu, knihovny, skleník, posilovnu atd.

V dnešní době je důležité instalovat v podkroví tenisový stůl. Pravděpodobně bude ping pong oblíbenou hrou celé rodiny. Pokud chcete v této místnosti, můžete si dokonce vytvořit vlastní kino: dát velkou plazmu, čalouněný nábytek, domácí kino, atd.

Pokud majitelé mají spoustu knih, a pro jejich skladování není dostatek skříněk nebo prostor, pak podkrovní místnost v tomto případě bude vynikající možností. Zde si můžete zajistit skutečnou knihovnu. Kromě toho může majitel domuUdělejte si v tomto místě svou osobní kancelář.

Podkroví bude skvělým místem pro skleník. Jak víte, mnoho rostlin miluje teplo a slunečnou stranu, takže asi mnoho kultur potěší majitele svými květinami a ovocem.

Záchod a koupelna v podkroví

Dnes můžete pod střechou postavit další koupelnu, koupelnu a dokonce i saunu se saunou (viz: "Projektujte koupelnu s podkrovím a balkonem"). Vše záleží na typu domu a jeho velikosti. Design koupelny v podkroví může být velmi odlišný. Bude se lišit od nejběžnější verze vany svým stylem a originalitou. Jak víte, každý multifunkční pokoj pod střechou je vybaven mansardovými okny. Taková okna v koupelně, koupelny budou vypadat především, je důležité zvolit správnou velikost podkrovního okna pro každý pokoj.

Je třeba poznamenat, že koupelna v půdním provedení zahrnuje několik fází výstavby a dekorace. Po výstavbě podkroví musíte mít všechny potřebné pomůcky, takže v tomto případě budete potřebovat pomoc zkušených instalatérů. Například konstrukce střechy s podkrovím může být důvěřována architektem a profesionálním stavebním týmem. Vraťme se zpátky do koupelny.

Po položení všech potřebných trubek a systémů v souladu s určitými požadavky a normami se zahájí instalace sanitárního vybavení, které si vybrali majitelé domu. V závislosti na velikosti místnostimůžete instalovat vanu, vířivku, umyvadlo, pračku, toaletu, bidet, sprchový kout atd. (viz: "Vana v podkroví: klady a zápory").

Konstrukce místností se střešní střechou

Jaké jsou potíže? Jak víte, dnes ne všechny pokoje jsou standardní velikosti, mnoho z nich postrádá osvětlení, více místa, atd. Existuje několik tipů, které pomohou učinit místnost v podkroví vhodnější.
 • Pokud má místnost nízké stropy, mohou být vizuálně vysoké jemnými pastelovými tóny, jako je růžová, modrá, světle žlutá, hlávkový salát atd.;
 • Podkrovní místnost může být rozdělena například stěnami ze sádrokartonových desek. To vám umožní vytvořit několik funkčních místností, a tak racionálně využít prostory pod střechou;
 • Osvětlení přispěje k tomu, aby byl pokoj světlý a útulný. Pro tento účel se hodí nejen osvětlovací zařízení, ale i vikýře ve střeše. Hlavním atributem každé podkrovní místnosti jsou přesně tato okna ve střeše, která se liší od obvyklého, především svého svahu (viz článek: "Střešní okna v podkroví, dispozice a rozměry");
 • Není-li místnost příliš velká, není nutné, aby se do ní nahromadilo velké množství nábytku. Mansardová místnost by měla být co nejširší, což v ní vytvoří útulnost;
 • Pokud je místnost naopak příliš velká, může být vizuálně snížena jasnými barvami barev, tapetami, například červenou, oranžovou,zelené a jiné odstíny. V této místnosti vhodné tapety s velkým kontrastním vzorem, vypadají skvěle fototapety;
 • Každý pokoj bude vyzdoben malými detaily interiéru, například vázy, rakve, květiny, malby. Obzvláště vážná volba textilu pro půdu, bude vhodná pouze pro lehkou texturu tkaniny (viz: "Design interiéru podkroví a možnosti pro jeho design").

Uspořádání a design ložnice v podkroví, detailní video:

Ložnice v podkroví

Design interiéru s podkrovím lze vytvořit pod ložnicí pro rodinný pár. V tomto případě budou mít majitelé tichý, útulný koutek. Pokud existuje mnoho míst, pak můžete nejen nastavit manželskou postel, toaletní stolek, skříň, ale také poskytnout místo pro koupelnu, osobní skříň, atd.

Pro ložnici je obzvláště vhodný design mansardu ve stylu Provence. Obvykle kombinuje jemné pastelové barvy teplých barev, květinové tisky v interiéru. Pro něj je to kombinace stejných kreseb, například na tapetách a na posteli s nebesy, záclony (viz: „Záclony na střešních oknech, jejich výhledy“). Podívejte se na fotografii interiéru ve stylu Provence a okamžitě jste se do něj zamilovali. Tento design pokoje vždy probudí vaši romantickou náladu.

Tipy na vybavení ložnice v podkroví:

 • Pro ložnici je lepší zvolit lehké pastelové barvy, které budou dělatAtmosféra pokoje je klidná. Zpravidla se v takové místnosti snadno probudí, majitelé budou mít vždy dobrou náladu. Naopak živé odstíny mohou být nepříjemné (viz: "Podkrovní pokoje - možnosti uspořádání");
 • Podlaha ložnice v podkroví může mít prakticky jakoukoliv barvu. Ale podle odborníků je lepší zvolit lehké tóny, například béžová, žlutá, hlávkový salát a další tóny.
 • Ve ​​většině případů se stávají mansardovým dřevem. V závislosti na jeho vzhledu může být podlaha polstrovaná kobercem, zvířecí kůží, malou cestou atd. Mnozí dnes samozřejmě provádějí teplé podlahy, ale přesto, jak víte, i malý koberec vytvoří další pohodlí;
 • V ložnici by mělo být spousta květin, které vždy vytvoří jarní, romantickou náladu. Podle odborníků takové místnosti vhodné tapety, záclony, markýzy s květinovým potiskem. Nezapomeňte na vázy, hrnce s živými květy (viz: "Design ložnice na půdě, poradenství a design").

Design dětí v podkroví

Každé dítě se bude chtít pod střechou krásně vyzdobit. Podkroví rozšíří dům, vytvoří další místnost, například když se dítě objeví. Prvotní se tedy mohou přesunout do původní místnosti pod střechou, aby ji ochutnali nového majitele. Hlavní věc je, že tato místnost byla co nejlehčí, to znamená z mnoha mansardových oken, lamp.

Dětský pokoj v podkrovním designu můžete vidět mnoho stylových a roztomilýchřešení. Při vybavení dětského pokoje musí každý rodič opustit podlahu a věk dítěte. Pro děti můžete vytvořit pohádku pro teenagera - jeho jedinečný, odvážný svět. Hlavní výhodou podkroví je, že může ubytovat místnost pro dvě děti.

Design kuchyně v podkroví

Jen málo lidí přijde k hlavě, aby v podkroví vytvořili kuchyň. I když je to v tomto případě, kuchyně může být vyrobena tak elegantní a originální, jak je to možné díky mansardovým oknům a neobvyklému tvaru místnosti (viz: "Střešní a interiérová výzdoba").

Jídelní stůl bude obzvláště pěkně vypadající pod šikmými střešními okny (přečtěte si článek: "Jak instalovat vikýře vlastníma rukama"). Snídaně, obědy, večeře vždy přinesou radost celé rodině.

Podle konstruktérů by kuchyně měla mít kontrastní kombinace, například lehké stěny a naopak tmavou kuchyňskou soupravu.