Dokončování stěn vlastníma rukama

Každá rekonstrukce končí ozdobou stropu a stěn. Nyní existuje obrovský trh stavebních materiálů a technologií povrchové úpravy. Materiál se volí podle typu zpracování.

Například dekorace stěn vlastníma rukama v koupelně nebo v kuchyni se provádí s takovým pevným a praktickým materiálem jako dlaždice. Pro ložnice vhodné dekorativní omítky nebo tapety.

Dokončení stěn vlastníma rukama

Stojí za povšimnutí, že z velkého množství materiálů použitých pro povrchovou úpravu byste měli zvolit pouze ten, který vám nejlépe vyhovuje. Podívejme se tedy na několik variant zdobení zdí.

Obsah
  1. Povrchová úprava stěn pomocí sádrokartonu
  2. Povrchová úprava stěn panely
  3. Povrchová úprava stěn dekorativní omítkou
  4. Zdobení stěn pomocí stromu

Povrchová úprava stěn sádrokartonem

\ t

Stěny sádrokartonových stěn vlastními rukama jí značně zabírají prostor, místnost se snižuje, což je samozřejmě významný mínus. Nicméně, sádrokarton má dobrou zvukovou izolaci, což je významné plus.

Kromě toho, povrchová úprava sádrokartonových zdí je dobrá, že po ní se povrch změní na rovný a hladký. Nakonec může být jednoduše natřen nebo nalepen tapetou.

Povrchová úprava stěn panely

\ t

Stěnové panely MDF jsou materiály šetrné k životnímu prostředí a volba ve prospěch tohoto typu panelů je samozřejmě správná. Kromě toho, mountStěnové panely nejsou obtížné a kvalita nátěru je především chválou.

Při zpracování plastových panelů z PVC získáme cenu, ale kvalita bude nižší než u panelů MDF. Kromě toho, PVC panely jsou dobře umýt, nevyžadují mnoho úsilí v kolekci. Dost na to, aby se na ně udržel vlhký hadřík a povrch bude čistý.

Povrchová úprava stěn dekorativní omítkou

\ t

Povrchová úprava stěn dekorativní omítkou

\ t

Velmi krásné povrchy vypadají zdobené dekorativní omítkou. Pomocí ní můžete získat jinou texturu, napodobující přírodní kameny.

Jak víte, použití dekorativních stěn z přírodního kamene je velmi drahé, tak velmi populární dekorativní ošetření stěn, například s pomocí benátské omítky.

Stěny s benátskou omítkou nejsou horší než krása kamenné výzdoby.

Zdobení stěn stromem

Dřevěné domy byly a budou populární. Nemáte příležitost a dostatek finančních prostředků na výstavbu takového domu, můžete jednoduše ozdobit stěny stromem.

Dřevo je materiál šetrný k životnímu prostředí, který má zvláštní zápach, který má pozitivní vliv na lidské zdraví.

Vnitřní povrchová úprava stěn vlastníma rukama se nejčastěji provádí s použitím desek z měkkého dřeva. Je vhodné používat borovice z Finska, jeho síla je vysoká, obsahuje malé množství vlhkosti.

PS A na dezert Doporučuji sledovat video: Dekorativní benátská omítka KyjevArtfresco & Decor