Provádění stěn provádíme vlastníma rukama

Obsah:

 • Výběr tmelu
 • Uvedení stěn pod tapetu
 • Tmel na nátěry
 • Vyrovnání rohů
 • Jak správně vyplnit stěny vlastními tapetami pod tapetu nebo malbu. Pravděpodobně alespoň jednou v životě každý z vásopravoval ve svém bytěnebo doma. A opakovaně slyšel o tmelu stěn. Lidé často najímají pracovníky, ale neexistuje žádná záruka, že to bude provedeno kvalitativně, a více - proč utratit značné množství, pokud se můžete naučit a práce stohování stěn pod tapetou nebo malbou vašimi vlastními rukama bude jednoduchá záležitost, a výsledek může být trochu malý horší, než kdyby byl vyroben staviteli. Samotný tmel je svým charakterem finálním materiálem. Lze jej rozdělit do dvou typů: tmel je suchý a připravený tmel. Tento materiál se vyrábí na bázi maziv a mezi sebou se typy tmelů neliší. Tmel může být olej-lepkavý, latex a další.

  Tmel se obvykle používá k vyrovnání stěn a povrchů, které jsou natřeny olejovou barvou nebo smaltem. Tmel lze aplikovat vrstvou s minimální tloušťkou, kterou nelze říci o suchých směsích, kde tloušťka vrstvy začíná od 1 milimetru. Tmel po zaschnutí činí povrch krásným a hladkým.

  Obsah
  1. Volba tmelu
  2. Uvádění stěn pod tapety
  3. Tmel na malování
  4. Rohové vyrovnání

  Výběr tmelu

  Dosud rozsah dobra akvalitní tmel je velmi široký. Pro tento materiál by však měly být zvoleny dva základní parametry. Za prvé musí splňovat požadavky na prostory, které mají být opraveny - KR (obyčejný tmel) a VH (tmel, určený pro prostory, ve kterých je vysoká vlhkost vzduchu). Věnujte pozornost značce tmelu VETONIT, protože splňuje všechny nejvyšší standardy kvality.

  Kromě toho v této značce tmelu existují další výhody, kvůli kterým si zaslouží pozornost:

 • Tento materiál se snadno zpracovává.
 • Pokud jste neměli utratit tyto peníze najednou, pak můžete použít na další den, který nemůže pochlubit tmel mnoha jiných značek. Aby se zachovaly jeho vlastnosti, je nutné pouze nalít vodu do nádoby s tmelem a odčerpat následující den před pokračováním v práci s ní.
 • Tmel pro stěny této značky dává malé smrštění, což je významné plus.
 • Způsob přípravy tmelu pro vyrovnání stěn je velmi jednoduchý: v nádobě, kterou potřebujete nalít asi čtvrtinu vody, nalijte do vody obsah sáčku a míchejte tak dlouho, dokud se stavební směšovač nevyrobí homogenní hmota. Po 3-5 minutách směs znovu promíchejte.
 • Stojí za to připomenout, že byste neměli dělat roztok tekutého tmelu, protože v tomto případě bude neustále klesat. Naneste ji speciální stěrkou a rukojetí smirkovým papírem.

  A teď, pojďme zjistit, co je potřeba pro tmel stěn, a jak správně tmel tmely stěny pod tapetu nebo malbunátěr

  Stěrka pod tapetu

  S tmelem stěn protapetováníje hlavním úkolem provést práci tak, aby se v budoucnu při lepení stěn tapetou nestaly žádné obtíže. Práce by měla být prováděna pomocí suchých směsí nebo tmelu. Pro začátek musí být stěna dotažena a opatřena základním nátěrem. Pak i ve vrstvě o tloušťce přibližně 2 milimetry naneste směs špachtlí takto:

 • Vezměte malou špachtli (asi 60 cm, ale ne více než 80) a naneste malé množství tmelu (asi 10-15 cm).
 • Nyní dejte směs na zeď a držte nástroj v úhlu 20-30 stupňů, ve vztahu k sobě, vyrovnejte směs na zeď. Všechny pohyby jsou lépe provedeny úhlopříčně, takže můžete tmel vyrovnat jak vertikálně, tak horizontálně.
 • Je také důležité, aby bednění stěny začalo od levého okraje. A další vrstva musí být prováděna na stranu hotového, to znamená, že bude potřebovat další vrstvu tak, jak byla na konci.
 • Po položení první vrstvy tmelu však zeď nebude okamžitě dokonale hladká. A to vše proto, že nemůžete zabránit vzniku pruhů z špachtle. To nezabrání ani profesionálům z tohoto oboru.

  K sevření vnějších a vnitřních rohů na stěně můžete použít úhel špachtle. Tato špachtle bude roh dokonale bez námahy a velmi rychle. Chcete-li to provést, naneste tmel na samém začátku na okraji stěn, a pak opatrněpotřete ho rohovou stěrkou.

  Je velmi důležité si uvědomit, že první vrstva tmelu by neměla být větší než 5 milimetrů, jinak nemusíte dosáhnout nejlepšího účinku - tmel může prasknout nebo není suchý. Je důležité, aby po nanesené vrstvě mohl vyschnout nejméně dvanáct hodin. Po zaschnutí tmelu by měla být stěna obroušena brusným papírem z P80 na P120. Aby se zabránilo vzniku dutin a jám, je třeba použít speciální držák. Po uklouznutí stěny je třeba ji znovu zdrsnit a aplikovat další vrstvu tmelu vlastníma rukama. Nemusíte však stavět vrstvu, stačí přivést předchozí vrstvu do perfektního stavu. Poté, co druhá vrstva vyschne, naneste povrch a zeď bude připravena k lepení tapety.

  Tmel na nátěry

  \ t

  V tomto případě je práce přesnější. Koneckonců, při stohování stěn pod zbarvení vlastníma rukama je nejdůležitějším úkolem, aby povrch stěny byl dokonale hladký a krásný, bez jakýchkoliv závad. Pokud se vyskytnou nějaké chyby, můžete použítnátěr na vodní bázi- pomůže tak skrýt malé vady. Ale pokud si vyberete smalt, měli byste se pokusit vytvořit dokonalý povrch. To znamená pouze jednu věc - je třeba přistupovat k přípravě zdi před pečlivým nátěrem, to znamená, že je dobré a přesně sevřít stěnu správně. A pokud je potřeba, pak použít velké množství vrstev, hlavní věc zde - nebuďte líní a nečekejte, že barva můžeskrýt vady, protože se to nemusí stát a v důsledku toho budou patrné všechny chyby.

  Technikatmelového tmelua vyrovnání stěn s tmelem je téměř totožná s technikou použitou při přípravě stěn pod lepením tapet. Jediný moment, který je třeba změnit, je délka špachtle - nesmí přesáhnout 60 cm. Pokud jde o brusný papír, pak v tomto případě je nutné použít ne více než 120 P, a to je nejlepší vzít 150 R. Mělo by být namířeno na lampu, to znamená, že během squeamish, aby žárovku přímo ke zdi. To vám umožní vidět všechny závady a vyhnout se zbytečným pohybům. Práce na tmelu stěn vlastními rukama - to není složité, ale vyžaduje dovednost a trpělivost.

  Pokud potřebujete částečně obnovit jakýkoliv povrch, musíte pracovat pouze s oblastí, kde to potřebujete. Je-li například nabobtnaná barva, pak by měla být odstraněna špachtlí, aby se štěrbina trhliny, zdůvodnit a zaspulkaly zeď. Nejdříve však musí být trhliny oloupány a postříkány serpiankou. To vše je nutné k tomu, aby se tento problém již nějakou dobu nezastavil.

  Vyrovnávací úhly

  Pro vytvoření rovnoměrného úhlu s tmelem je nutné vzít si rohový profil s malbou nebo sádrou, který se před nanesením první vrstvy omítky přilepí. Tato metoda však nemusí být nejlepší volbou pro další barvení. Chcete-li tento problém úspěšně vyřešit, můžete použít jinou metodu - jen v rozíchnechat více omítky, a po sušení, jen jemný brusný papír.

  To je v podstatě vše, co potřebujete vědět o samolepicích stěnách. Dobrá oprava!