Instalace, výměna a demontáž záchodové mísy vlastníma rukama

Každý chápe, že instalace instalatérství, je-li pozvána kouzelníkem, je to dost drahá věc. Ale proč plýtvat penězi, kdyžinstalace toalety vlastníma rukamanení tak komplikovaný problém? Pokud, samozřejmě, tyto ruce rostou ze správného místa. Současně může sanitární technik požádat o práci cenu rovnající se ceně samotného zařízení. Proto se budeme snažit upozornit na hlavní body, které můžete provést bez nutnosti pomoci třetích osob.

Jak víte, WC mísy se liší v ceně: existují možnosti rozpočtu, jsou drahé a velmi drahé. Pokud nemáte zájem o utrácení peněz, je docela možné koupit model v rozsahu od 2500 do 3500 rublů. Zpravidla bez problému, takové standardní domácí toalety funguje až 10 let, což obecně nestačí. Nákup zařízení s velmi nízkou cenou však také nestojí za to - pravděpodobně bude keramika bezcenná a hardware musí být vyměněn za rok, ne-li dříve. Pokud jde o velmi drahé modely - není to tolik chuti, ale i finanční příležitosti.

Instalace toalety vlastníma rukamaa jeho spojení pro všechny značky bude přibližně stejná bez ohledu na cenu. Rozdíl je pouze v automatickém sestupu vody a různých doplňkových funkcích (například modely s funkcí bidetu, vyhřívání sedadel atd.). Všimněte si, že drahé modely špičkových značek jsou vybaveny podrobným návodem pro montáž a instalaci (včetně ruštiny). Ano, a nejjednodušší toaletní mísy by měly mít vždy schéma, ve kterém mohou být shromažďovány a upravovány.

Před instalací toalety vlastníma rukamazahrnovat instalaci odtokové nádrže (všechny moderní záchody jsou vydávány podle schématu "monobloku", to znamená, že nádrž není oddělena, ale je spojena se samotným WC), stejně jako instalace automatického vypnutí vody a plnění nádrže. Zpravidla by zde neměly být žádné zvláštní problémy. Jediné, co musíte udělat, je správně nastavit plovákový ventil tak, aby voda nepřetékala v důsledku přetečení.

Seřízení plovákového ventilu.

Pro nastavení ventilu je nutné plovák zvednout nebo snížit. Je lepší nechat ventil nižší. Při vyplachování voda teče mírně. Počkejte, až se nádrž naplní vodou, dokud plovákový ventil nepracuje. Hladina vody v nádrži by měla být 5 - 7 mm. Pod průřezem bezpečnostního odtoku. V případě zaplavení vodou je nutné plovák snížit, a pokud se nedostane moc - zvýšit.

Často ale před vložením toalety na toaletu vlastníma rukama je nutné demontovat starou konstrukci.

Demontáž staré toalety

Ihned zařídíme, demontujeme toaletu - věc není příliš příjemná, ale naštěstí není nijak zvlášť komplikovaná.

Před přímou demontáží starého spotřebiče se doporučuje důkladně opláchnout antiseptickým přípravkem na toalety. Pro tento účel se vejde domácí "prádlo" na bázi bělidla. Před demontáží se ujistěte, že v nádrži není voda. Poté, když máte na sobě gumové nebo ochranné rukavice, můžete záchod vytáhnout z vodovodu.

Rukavice nejsou jen poctou znechucení. Faktem je, že v procesu demontáže starých instalatérů je docela možnéřezy způsobené výbuchy fragmentů.

Při instalaci toalety vlastníma rukama , pokud se nezměnila po velmi dlouhou dobu, a kanalizace v bytě sestává z litinových trubek, zatímco demontážní práce jsou zbytečné k péči o toaletu. Sovětské období sjednocené ztuhlé s deskou v podlaze. Šrouby se šroubováky, které drží strukturu, obvykle nepředstavují problémy. Poté, co budete muset prorazit toaletu z ústí kanalizační trubky. Zůstává zbytky s dláto a pazatizhami. Vložte misku a hadry, aby se zbývající voda v sifonu vypustila (tam se nahromadila asi 1,5-2 litry).

Pokud byla WC nedávno instalována a kanalizační systém je vyroben z plastu, v tomto případě, s připevněním zařízení, může být nutné jít déle, protože toaleta není přišroubována k deskám, ale přímo ke šroubům podlahy. No, pokud se šrouby vyšroubují, aby se vyšrouboval klíč, ale častěji se časem "držely" pevně k hmoždinkám. Pokud je to jen takový případ, člověk nemůže dělat bez zbytečného úsilí a malého tkalcovského stavu, přičemž se stará o integritu toalety a neubližuje vám. Demontáž starého problému toalety však zpravidla neznamená, že se jedná o vlnitou pružnou vložku, kterou lze snadno odstranit.

Instalace toalety vlastníma rukama

Před instalací budeme muset vyčistit hrdlo kanalizační trubky a zavřít ji plastovou lahví, což vám ušetří vůni. Toaleta je oblečená pro problémpřechodné vlnění budeme instalovat přibližně na místo, kde plánujeme umístit. Aby nedošlo k rozbití na měkké keramice, položte pod podestu pod patu (dodává se s přístrojem) nebo kousky husté lepenky, hadry.

Přesouvání toalety, je nutné dosáhnout jejího optimálního umístění, a také, že přechodové vlnění snadno funguje v kanalizační trubce. Uveďte umístění značky, zakroužkujte desku a skrz otvory pro upevnění označíme podlahu hmoždinek. Vyčistíme toaletu, vyvrtáme diamantový vrták do určených míst otvory pro spojovací materiál.

Kdyžinstalaci toalety vlastníma rukama , je důležité pečlivě péct keramické dlaždice. Pro tento účel je lepší použít vrták, má vrtací funkci. Je důležité vrtat glazuru v režimu "bez úderu" a poté zapnout úder, ale vrtat hladce, bez nadměrného tlaku na vrták. Kladivo se nedoporučuje v případě dlaždic, ale může být použit i po.

Téměř v každém stavebním obchodě si můžete koupit "soupravu pro upevnění toalety". Představuje 2 dlouhé šrouby s hlavou pod klíčem, 2 hmoždinky pod vrtákem v 10 mm, 2 těsnění, 2 podložky a 2 uzávěry na hlavách šroubů.

Takže v hotových dírách vložte plastové hmoždinky, pak nastavte toaletu tak, aby se otvory shodovaly s hmoždinkami. Před instalací namontujeme těsnění. Pokud není přítomen, pak z vnitřní strany obrysu ježka, zakulaceného na podlaze, položíme na obvodsilikon, nebude rušit a pokud je. Silikon vyplňuje nerovnosti a zajišťuje těsnost. Tím se eliminuje mezera, ve které se hromadí vlhkost a prach (příčiny plísní a mikrobů) a zabraňuje oxidaci upevňovacích šroubů.

Dále vložte šrouby a podložky do otvorů v haldě paty a pevně je dotáhněte do hmoždinky, ale bez přílišného klepání, aby nedošlo k poškození keramiky.

V další fázinamontujte toaletu vlastníma rukama , abyste mohli připojit uvolnění z hrdla kanalizace. Než tak učiníte, zabalte silikonový tmel vlnitým pouzdrem (z toalety a kanalizace).

Poté je možné instalovat nádrž. Ujistěte se, že jste vložili těsnicí podložku mezi nádržku a toaletu a nádrž zajistěte dvěma šrouby z nerezové oceli. Ze strany nádrže jsou šrouby také vloženy s těsněním.
Pak pomocí ohebné hadice připojíme vodu. Hadicové matice se začnou otáčet rukou a pak - vytáhneme klíč o půl palce.
Gumové nebo silikonové podložky se používají jako těsnění v pružné hadici a navíjecí jehla by se neměla používat, naopak - její použití může způsobit únik.

Co jiného byste měli věnovat pozornost při instalaci toalety vlastníma rukama? Instalace nádrže a připojení vody zde probíhá téměř bez použití nástroje. Samozřejmě to bude mít rozdělený klíč, který utáhne matice utahující nádrž a hadici na napájecí vodu. Pokud tedy během montáže potřebujete kladivo nebo plyn, myslím, že jste možná něcošpatně
Po úspěšné instalaci je nutné nejméně 3 hodiny až 4 hodiny nepoužívat novou toaletu k "přitlačení" silikonu. Nejlepší je nechat ho zamrznout po dobu 6 hodin. A další rady - nelitujte silikonu při utěsnění křižovatky toalety s kanalizací, ale aplikovat ji musí být tak, aby se do trubky netlačila.

Hlavní odpověď na otázku , jak nainstalovat toaletní mísu vlastníma rukama , bude - přesně, přesně a bez spěchu!