Jak lepit vinylové tapety - lepící tapety na stěny a strop (+ foto)

Obsah:

 • Pro které prostory jsou určeny
 • \ t
 • Hot-art tapety
 • Tapeta bez ražby
 • Fáze prací
 • Výběr lepidla
 • Lepidlo ke stropu
 • Tapety na plochu
 • Vinylové tapety v interiéru
 • Foto
 • Video
 • V tomto článku se podíváme na to, jak vinyl tapety a stropy, a dát video a fotografie instrukce. Nejprve musíme zvážit odrůdy.

  Existují dvě hlavní kategorie těchto materiálů:

  • na papíře;
  • na flizelinickém základě.

  Jak správně vinylové tapety

  Vinylová tapeta na papíře má dvě strany. Jedna strana - papír, je to ona a materiál je přilepen k povrchu stěny. Druhou stranou je polyvinylchlorid, který slouží jako dekorativní výzdoba místnosti.

  Vinyl tapety na flizelinous základě, místo papíru straně, mají flizelin. Mají také druhou vrstvu polyvinylchloridu.

  Takové tapety jsou známé již od poloviny minulého století. Nálepka vinylových tapet je vyrobena speciální technologií za použití speciálních adhezivních kompozic.

  Obsah
  1. Pro které prostory jsou určeny
  2. Hot-art tapety
  3. Tapeta bez ražení
  4. Fáze prací
  5. Výběr lepidla
  6. Lepidlo ke stropu
  7. Tapety na plochu
  8. Technologie lepení stěn pomocí měřičů tapet
  9. \ t
  10. Jak se hodí k tapetám na měřidlo
  11. Jaktapeta lepidla na těžko dostupných místech
  12. Vinylové tapety v interiéru
  13. Foto
  14. Videa

  Pro které prostory jsou určeny

  \ t

  Tmavé vinylové tapety

  Vinylová tapeta může být kdekoliv oprava. Pokud však vezmete v úvahu jejich zvláštnosti, můžete určit konkrétní místa, kde budou nepostradatelná. Tento materiál je skvělý na chodbě. Obvykle zde provádějí opravy s ohledem na skutečnost, že nečistoty z ulice jistě spadnou na stěny a podlahu.

  Textura vinylové tapety

  Vinylové tapety jsou velmi odolné vůči vlhkosti, navíc mohou být omyty. Jedno mokré čištění a žádné nečistoty. Vzhledem k tomu, že znovu uvažujeme o opravě chodby nebo předsíně, měli byste určitě zvážit vinylové tapety jako možnost zpracování.

  Vinylová tapeta se vejde do místnosti, kde je vysoká pravděpodobnost vysoké vlhkosti. Mohou být použity na veřejných místech, kde hrozí nebezpečí kontaminace.

  Samolepky tapet se vyrábějí v obyčejných bytech. Protože vinylové tapety vypadají skvěle.

  Existuje několik poddruhů tohoto typu materiálu:

  • tapety bez ražby;
  • tapety s vyraženým povrchem.

  Někteří lidé se ptají, jak lepit vinylové tapety a zda se tento proces liší od lepení jiných vinylových materiálů. Na jejím základě se tento proces příliš neliší, i když některé detaily v práci budou muset být zohledněny.

  Hot-art tapety

  Sítotisk

  Existuje několik typů tapisérií:

  • chemické lisování (inhibice);
  • kompaktní vinyl;
  • sítotisk;
  • těžký vinyl.

  Flizelin tapeta

  Těžký vinyl je skvělým řešením pro místnosti s nerovnými stěnami. Taková tapeta dokonale skrývá všechny vady a zdůrazní přednosti místnosti.

  Těžký vinyl je vhodný pro lobby a komerční prostory, protože je v takových místech, kde jsou nejčastější vady stěn. Kompaktní vinyl je také skvělý pro tyto potřeby. Mnoho druhů kompaktního vinylu má strukturu přírodních materiálů a skrývá vady.

  Kromě toho, že s použitím takových tapet budou stěny esteticky příjemné, budou mít jedinečnou úpravu.

  Sítotisk je vhodnější pro místnosti. Je hladký, estetický a lehký. Před vložením je nutné si jen uvědomit, že stěny pod takovou tapetou je lepší pracovat tak, jak má. Pokud povrch zůstane nerovnoměrný, pak je sítko hedvábí neskryje, ale pouze zdůrazní. Navzdory tomu, že se jedná o nejoblíbenější typ vinylové tapety, lepení je pouze s plnou důvěrou v rovnost stěn.

  Zakázané tapety jsou dokonale vhodné jak v chodbě, tak v obchodních prostorách. Mohou být oprava a v bytě, ale aby se povrch stěn udržel čistý, poměrně jednoduchý sítotisk. Charakteristickým rysem tapety s chemickým reliéfem - je odolnost proti vlhkosti a různým zářením.

  Tapeta bez razítka

  Vinylové tapety monochromatické

  Vinylová tapeta bez ražby má homogenní strukturu. Jejich vrchní vrstva se skládá z polyvinylchloridu bez obrazu. Tyto materiály mají svou důstojnost. Za prvé, dokonale skryjí i poměrně vážné vady povrchů. Zadruhé, tento povlak vypadá velmi atraktivně a má i určité kouzlo. Kromě toho, tyto materiály dokonale řešit agresivní akce. Lze je umýt a otřít vlhkým hadříkem. Nemají strach z vlhkosti vůbec, i když by neměli experimentovat s odolností proti opotřebení.

  Bez razítka může vypadat striktně, takže s pomocí nich můžete vytvořit vhodné prostředí v kanceláři. Dnes však mnoho kanceláří přešlo na pestřejší dekorativní materiály. Monochromatický vinyl však také vypadá dobře.

  Fáze prací

  Technika lepení tapet

 • Vinylové tapety v italském styluPrvní etapa s nálepkou tapety - přípravná. Musíme zeď zpracovat a především ji uvolnit ze starých materiálů. Vinylové tapety lze lepit i na stropě. Pokud plánujete zavěsit strop, měl by být povrch očištěn tak, jak má. Jakmile je stěna odstraněna, musí být zarovnána. Jsou-li na povrchu praskliny, položí se.
 • Druhou fází je lepení tapety. A zde má materiální základ velký význam. Nemůžete si vybrat nejlepší lepidlo pro vinylové tapety, protože pro materiály na papíře a na lepení na bázi flizelinusklady jsou vybrány jiné. Řezání tapiserie je však standardem. Je nutné změřit výšku stěn a odříznout materiál, a to do výšky asi 10 cm.
 • Před nalepením vinylové tapety, jejíž hlavní vrstvou je papír, je třeba si uvědomit, že práce bude trvat dlouhou dobu díky zvláštnostem materiálu. Dopisy tapet budou muset nejprve potřít a pak počkat, až se vejdou. Čas na psaní dopisu je obvykle uveden na obalu tapety. Je-li materiál velmi těsný, je délka jeho přípravy dlouhá. V tenké tapetě je méně.
 • Jak lepit vinyl tapety, pokud jsou založeny na flizelin? Vše je zde mnohem jednodušší a proces opravy je mnohem rychlejší. Stačí jen nalepit zeď a pak připevnit list materiálu. Tapety Flizelin se lepí snadno a nedávají problémy. Někdy vzniká otázka: jak lepit vinylové tapety v rozích? Koneckonců jsou někdy velmi husté. Přilepení rohu s pevným listem za to nestojí. Je nutné materiál rozřezat tak, aby jedna jeho část zametla roh. Druhá polovina musí být pečlivě nalepena. V budoucnu tedy nebudou žádné problémy s nafoukaným materiálem.
 • Výběr lepidla

  Lepidlo na gobelín

  Před opravou je nutné zvolit, které lepidlo lepí vinylové tapety. Mistr si může koupit buď univerzální typ, který vám umožní lepit tapetu na jakémkoli základě, nebo speciální lepidlo na papír a flizelin odrůd. Ostatní sklady nejsou vhodné, protože vinylové materiály mají svá specifika.

  Je lepší koupit kvalitní lepidlo a nebát se následků. Je lepší koupit sklady v ověřených obchodech, aby se zabránilo manipulaci.

  Lepidlo ke stropu

  Vyrábíme tapety na stropě

  Aby proces lepení tapety ke stropu přinesl radost a výsledek byl vynikající, je třeba splnit několik pravidel:

  Za prvé, měli byste zvednout tapetu tak, aby ji bylo možné snadno a pohodlně přilepit ke stropu. Při výběru tapety musíte vzít v úvahu jejich vlastnosti pro lepší kvalitu lepení na strop. Je důležité si uvědomit, že tapeta by měla mít kluzký povrch pro dobré spojení spár mezi nimi a vlastně držet se stropu. Pro tyto účely je vinylová tapeta nejvhodnější, protože podle svých vlastností splňuje požadavky na lepení tapety na strop.

  Za druhé je nezbytné připravit pracovní místo. Je nutné zajistit bezpečný pohyb pod stropem. K tomuto účelu jsou regály sestaveny na stejné úrovni, takže v procesu práce nejsou žádné překážky a zranění.

  Teď, když je vše důkladně promyšleno, můžete přistoupit přímo k přilepení stropu s tapetou. Technologie sama o sobě je poměrně jednoduchá, ale existují určité tajemství kvality práce, a důležité - je příprava lepidla na tapety. Ne vždy jsou pravidla pro výrobu lepidla, která jsou uvedena na obalu, univerzální. Proto, aby tapeta byla dobře udržována na stropě, a švy jsou pevně spojeny, lepidlo by mělo být na konzistenci jako hustá zakysaná smetana. Pro tyto účely je nejlepší volbou Quelyd gobelínové lepidlo.

  Lepidlo KelidJsou vyžadovány následující nástroje:

  • stavební nůž;
  • kovová ruleta nebo centimetr;
  • kapacita pro ředění lepidla;
  • válec;
  • pravítko větší šířku tapety pro odříznutí stejných hran;
  • kovová špachtle;
  • kartáč pro nanášení lepidla na strop a tapetu;
  • plastová špachtle;
  • plastový váleček pro mačkání v místech spár tapet.

  Když jsou k dispozici všechny potřebné materiály a nástroje, můžete začít lepit.

  Nejprve pomocí válečku naneste lepidlo na strop. Pak odvíjení role, aplikovat jeho okraj na natažené stropní lepidlo, zatímco jemně roll jeden další jednou rukou. Současně s jinou rukou vyhladěte hadřík špachtlí. Na konci role může být oříznut, opouštět malé zásoby, a nakonec zarovnat s pravítkem nebo kovové špachtle.

  Montáž spojů

  První pruh tapety se lepí bez jakýchkoliv obtíží, protože není kompatibilní s ničím. Je-li tapeta musí být řízen pod bagetou, pak mírný třepot se provádí, a když je tkanina bezpečně připevněna ke stropu, jemně řez pod pravítkem. Je třeba se snažit zajistit, aby první pruh tapety byl lepen přesně, jinak se tapeta nedostane ven.

  Stejným způsobem by měla být lepena následující plátna, pouze s tím rozdílem, že spoje musí být pečlivě vzájemně spojeny a dobře stlačeny plastovým válečkem tak, aby se časem tapeta uvolnila a šev mezi nimi bylplátna nebyla patrná.

  Při spojování stěny ponechte mezeru asi 1 mm, protože může být zarovnána po nalepení celého proužku tapety. Vinyl tapeta je právě tak pro takovou příležitost - stačí, aby se navzájem vymačkaly plastovým válečkem, pak vytlačte další lepidlo z tapety na stranu švu, ale ne velmi pilně, protože je možné protáhnout a dokonce rozbít tapetu. A pokud se tapeta bude překrývat, pak budou muset odtrhnout.

  Jak je vidět, technologie lepení tapety na strop není tak složitá, a pokud jsou splněny všechny požadavky, výsledek bude skvělý.

  Tapety na plochu

  U některých samolepek je tapeta metru nerealizovatelným úkolem. Ale ve skutečnosti je všechno mnohem jednodušší, než si dokážete představit. Rozdíl je pouze v jejich šířce, ale je zde výhoda - méně stehů, stejně jako úspora času a úsilí.

  Metrové tapety mají následující výhody:

  • Za prvé, šetří peníze, protože náklady na jednu roli tapety na šířku 1 m pod cenou dvou rolí běžné šířky 53 cm.
  • Za druhé, je možné výrazně ušetřit čas a úsilí při lepení pláten, protože pro lepení stěn je zapotřebí méně pásů.
  • A konečně zatřetí, počet spojů mezi obkládacími obložkami se zmenšuje, a tak prakticky neexistují žádné švy, které obecně zdobí interiér.

  Obrázek pygin

  Měli bychom však pamatovat na nepříjemnosti používání tapetometu.

  • Povrch je třeba připravit kvalitativně, aby se dosáhlo kvalitního zpracovánínerovnoměrné stěny neovlivnily spojení mezi plátny, i když se práce provádí s černobílými barvícími páskami, které nevyžadují kreslení obrázku.
  • Při práci s tapetou s měřidlem potřebujete pomocníka, zatímco tapetu se standardní šířkou 53 cm lze lepit nezávisle.
  • Pokud je místnost nestandardní, mohou být potíže s vyrovnáním pláten z důvodu nedostatku tapety.

  Pro práci na středních školách jsou vyžadovány tyto nástroje:

  • lepidlo na tapety;
  • základní nátěr;
  • stavební nůž;
  • nůžky;
  • dlouhé pravítko (metr);
  • pryžový válec;
  • plastový válec pro spoje;
  • široký kartáč;
  • sklon;
  • tužka;
  • čisté hadry.

  Stěny základů před lepením tapet

  Před zahájením lepení tapet je nutné připravit povrch stěn. Za prvé, použít na zeď základny nebo více tekuté tapety lepidlo, můžete použít nejlevnější. Stěny je nutné ošetřit základním nátěrem, aby se zlepšily vlastnosti lepidla a zajistilo se těsné přilnutí látky ke stěně.

  Pěnové římsy je třeba upevnit na začátek procesu lepení stěn tapetou.

  Nejprve musíte měřit délku 1 m, a pak v tomto místě, s pomocí svahu, dlouhého pravítka a tužky, musíte udělat svislou čáru.

  Potom se výška stěny měří od záclony nebo stropu k podlaze a je žádoucí přidat 5 až 10 cm jako pažbu. Zjistit topočet obrazů, délka role (uvedená na obalu) musí být rozdělena na měřený rozměr. Pokud tapety obsahují obrázek, je třeba při řezání obrazů zapamatovat, že bude nutné obraz kombinovat.

  Technologie lepení stěn s metry nástěnného papíru

  Začíná lepidla na tapety

  • Na povrch stěn naneste předem připravené lepidlo.
  • Na označenou čáru a výšku stropu zarovnejte první pruh tapety bez dotyku čáry. Teprve poté můžete hadřík nalepit na zeď.
  • Pak musíte masírovat pohyby pomocí gumového válečkového squeeze ze vzduchu.
  • Poté pomocí stavebního nože nebo kovové špachtle odřízněte zbytečné tapety. Mokré tapety dávají příležitost sušit a teprve pak řezat, jinak se mohou zlomit.

  Jak snížit tapetu měřidla

  • Pokud je povrch stěn rovný, pak není obtížné přilnout další látku.
  • Lepení druhého listu, je nutné jej spojit s předchozí v celé své délce, vyrovnávání tapety a tlačí zbytky lepidla.
  • Chcete-li vytvořit propojku, nemůžete táhnout válečkové tapety. Hůl se disperguje ihned po vysušení plátna.

  Jak lepit m. Tapety na těžko přístupných místech

  Vyrábíme tapety na těžko přístupných místech

  • Při lepení tapety se na stěnu, která má být oprava, aplikuje úhel 2-3 cm. Nadměrné tapety řezané na požadovanou velikost pomocí stavebního nože.
  • Při tapetování stěn pod bateriemi nebo nad dveřmi je třeba změřit požadovanou vzdálenost a zkrátit požadovanou délku pásu, aniž by byla narušena konstrukce výkresu.

  Takže používání tapet na metry má mnoho výhod a proces lepení není tak složitý. Takže se můžete bezpečně dostat do práce.

  Vinylové tapety v interiéru

  Vinylové tapety horké ražení

  Vinyl tapeta pomůže vytvořit jedinečný styl v místnosti. S jejich pomocí můžete ozdobit jakýkoliv interiér. To je možné díky různorodosti barev a barev těchto tapet.

  Například, aby bylo možné vytvořit prostředí exkluzivity a individuality, lze použít přísný monochromatický vinyl, který okamžitě okouzlí jeho tajemství. V pokojích dát luxus nastavení použít tapetu s květinovým reliéfem. Vinylové materiály lze použít i v dětském pokoji. Sortiment umožňuje vyzvednout materiál do všech prostor. Tato tapeta může být vždy čištěna. Proto budou trvat dlouho, pokud nebudou lepeny.

  Foto

  Vinylové tapety s růžemi

  Vinylové tapety s velkými květy

  Vinylové tapety pod sametem

  Vinylové tapety německé výroby

  Světlé vinylové tapety

  Tapety na hedvábí

  Tapety na Plochu Flizelin

  Jemné modré tapety v ložnici

  Videa

  Nabízíme Vám seznámit se s videem na nálepce vinylové tapety: