Jak nainstalovat kapotu na plynový sporák: montážní výška

V kuchyni s plynovým sporákem zůstává vzduchová ventilace prvořadou otázkou. A ta věc zde není v banálním pohodlí, ale v bezpečí domácností. V procesu spalování se nebezpečné látky uvolňují lidem (při vysoké koncentraci), vedlejší produkty ve formě sazí, sazí, nájezdů a malých částic tuku. A když se zdálo, že problém byl vyřešen, a dlouho očekávaný asistent byl pořízen, je tu další problém - jak nainstalovat kapotu na plynový sporák a udělat to správně?

Otázka je relevantní, protože moderní člověk si nepředstavuje svůj život bez chladničky, mikrovlnné trouby, plynového sporáku, takže pokyny pro instalaci sběrného výfukového potrubí budou užitečné pro všechny majitele.

Obsah
 1. Rozmanitost řešení
 2. Montáž krytu do skříně nad varnou deskou
 3. Pořadí zavedení mechanismu proti návratu
 4. Práce se vzduchovým potrubím
 5. Tradiční instalace
 6. Doporučení, tipy, nestandardní instalace (ruší plynové potrubí)
 7. Výsledky

Různá řešení

\ t

Hlavní typy odsavačů par

Uvádí se několik druhů kapot, které se liší nejen konstrukcí, ale také způsobem montáže:

 • krby;
 • filtrace;
 • vložené;
 • se vstupem vzduchu;
 • vario;
 • úhlové;
 • ostrov atd.

Který z nich je lepší? - Odpověď v každém případě je jiná, protože závisí na individuálních požadavcích a preferencích. Některé z nichfunkce na principu cirkulace vzduchu a jeho čištění s následným návratem. Jiní vám umožní zcela odstranit znečištěný vzduch z kuchyně a odstranit ho z vnějšku, aniž by se uchýlili k další filtraci.

Mechanismy pro odstraňování a čištění vzduchu

\ t

Nedávno se na prodej objevily univerzální řešení, která umožňují čistit a odstraňovat kyslík. Pokud na základě určitých okolností nelze spotřebič pro domácnost připojit k ventilačnímu potrubí, je vhodné ho zastavit na recirkulačním modelu.

Věnujte pozornost ! Dokonce i nejmodernější parní digestoře během provozu generují hluk 36 dB. Tato hodnota je minimální a během provozu nezpůsobuje akustické nepohodlí.

Montáž krytu do skříně nad varnou deskou

Možnost instalace ve skříni

Instalace odsavače par na plynový sporák a sled prací závisí na několika počátečních okamžicích. V první řadě se berou v úvahu:

 • konstrukční znaky kuchyňského spotřebiče;
 • filtrační metoda;
 • vzdálenost ventilační šachty;
 • nábytkové prvky.

Výška instalace odsávače nad plynovým sporákem se pohybuje od 65 do 75 cm (s tolerancí 5 cm). Překročení těchto hodnot ohrožuje skutečnost, že se jednotka nemůže jednoduše vyrovnat s odvodem znečištěného vzduchu a zbytkových produktů, které budou v místnosti. Nízké přistání "také slibuje nic dobrého: zařízení se přehřeje, což bude zasahovat do pronajímatelů, a po chvíli anemusí fungovat vůbec. Ať už to bylo cokoliv, a ne bez toho, že by se předběhl.

Pořadí zavedení mechanismu proti návratu

Jak správně instalovat odsávač nad plynovým sporákem? Odborníci důrazně doporučují zahájit práci na montáži „vratných“ klapek. Výrobek je tradičně umístěn nad povrchem vaření. Pro jeho přípravu je lepší zvolit hliník. Video níže lze nalézt podrobněji o zpětném ventilu (klapce).

Zpětný ventil pro ventilaci

Umístění zpětných ventilů ve vzduchovém kanálu

Věnujte pozornost ! Pokud nemáte chuť nebo dovednosti vyrábět takový mechanismus sami, doporučujeme vám koupit hotovou figurínu. Vhodná řešení jsou prezentována v širokém sortimentu ve specializovaných prodejnách.

 • Tělo "tleskání" je žádoucí umístit na horní stranu skříně, zajištěné nad sporákem. Po montáži je nutné vyplnit všechny praskliny pěnou, aby se vyrovnala pravděpodobnost rezonance.
 • V první fázi by tělo nemělo být upevněno "pevně", ale mělo by být umístěno pouze tak, aby bylo možné označit místa pod otvory, aniž by bylo nutné zapomenout na určení průměru. To vám umožní připravit skříňku pro montáž "ucpávek".

Otvory pro vzduchové potrubí

Věnujte pozornost ! Jsou-li uvnitř nábytku police, jsou také otvory pro potrubí. V horní stěně by měl být výstup (pokud není přítomen, provést s elektrickým ramenem).

Pracuje svzduchové potrubí

Jeden z hlavních funkčních uzlů kapoty nad plynovým sporákem v soukromém domě (jako v bytě), vedle samotného plotu, je přívod vzduchu. Provádí se v několika krocích s přísným sledem.

Postup akce

Věnujte pozornost ! Pokud je odsávač nad plynovým sporákem správně nainstalován, počet ohybů zvlnění bude minimální, ideálně - 1.

Síla trakce uvnitř potrubí závisí na "rukávech", úsecích s ohyby. U každého takového "kolena" se ztratí v průměru až o 10% kapacity. Proto je důležité správně zvolit místo pro umístění skříně a výfukového zařízení. Pro větší přehlednost se doporučuje sledovat video níže pro sestavu potrubí.

Montáž vzduchového potrubí pro kuchyňský digestoř

Tradiční instalace

\ t

Drtivá většina domácích vlastníků se domnívá, že skříňka nad varnou deskou je praktickou možností. V tomto názoru je zrnko pravdy, protože pod vlivem vysoké teploty, páry a sazí prakticky všechno příslušenství ztratí svůj původní vzhled, jsou zkažené. A v realitě, malý čtverec pro kuchyňskou digestoř prostě nemůže najít místo. Použití plně takové skříně bude velmi nepříjemné a obtížné.

Tradiční možnost umístění kapoty

Pro tyto případy je nutné celý proces organizovat v následujícím pořadí:

 • Rám z pravoúhlého tvaru je vytvořen z kovových rohů. Jeho velikost by měla být dostatečná proumístění tělesa výfukového potrubí na něj.
 • Základnu lze připevnit ke stěně pomocí šroubovacích svorníků. Je velmi důležité měřit vzdálenost od plynového sporáku k odsavači (místo, kde má být instalován).
 • Šrouby jsou opatřeny kovovým rámem a samotnou jednotkou (nezapomeňte na vzduchový kanál).
 • Konečná fáze - připojení zařízení k síti.
 • Věnujte pozornost ! Před zavěšením kapoty výše popsaným způsobem je nutné provést kovový uzemňovací rám. Při otáčení ventilátorů bude jistě malé napětí, které by mělo být odstraněno ze stroje.

  Odsavač je instalován na kovovém rámu

  .

  Přesně řečeno, v jaké vzdálenosti by měla být digestoř v kuchyni s plynovým sporákem pouze v případě spolehlivých vstupních údajů. V tomto případě neexistuje žádné zlaté pravidlo ani jediné pravdivé číslo pro všechny případy. Odborníkům se však doporučuje, aby navigovali do výšky 75 cm. V 90% případů je to relevantní. Doporučujeme sledovat video jako standardní instalaci.

  Jak nainstalovat odsavač par

  Doporučení, tipy, nestandardní instalace (ruší plynové potrubí)

  Existuje několik doporučení a tipů, s přihlédnutím k tomu, že instalaci kukly můžete řádně a profesionálně provádět bez pomoci odborníků. Všechny jsou poradenské a prověřené roky praxe. Pojďme zdůraznit 3 hlavní body.

 • Vývod by měl být umístěn v maximální možné vzdálenosti odokna V opačném případě je možnost proniknutí špatného zápachu zpět do bytu, domu.
 • Odsavač plynových kamen by neměl být připojen ke vzduchovodu společnou budovou. Plyn v 99% případů takové řešení zakazuje. Jako výjimka z pravidel je povoleno uspořádání odklonu, a tedy? výfukový systém potrubí ,? - jsou zdarma.
 • Vzdálenost mezi varnou deskou a výfukem závisí na výkonu samotného přístroje. Pokud se jedná o nízkoenergetické řešení, které poskytuje produktivitu na úrovni 250-300 m3 /rok, je lepší se orientovat do výšky 70-75 cm. Pro výkonná zařízení, která umožňují organizovat kvalitní výměnu vzduchu při 600 m3 /h, může být přípustná výška zvýšena na 80-85 sm.
 • Rada ! Optimální výška odsavače nad plynovým sporákem je vždy uvedena, která je připojena k instrukci přístroje. Výrobce kromě známých vstupních údajů bere v úvahu vlastnosti jednotky, které jí umožňují poskytovat přesnější informace.

  Pokud instalace odsávače vytvoří překážku pro plynové potrubí, doporučujeme níže uvedené video, ze kterého se naučíte, jak tento okamžik překonat.

  Montáž a připojení digestoří v kuchyni. Kontrola

  Výsledky

  Kompaktně instalovaná kapuce na správném místě nejen poskytne kuchyni čistý vzduch, ale také zvýší potěšení z doby vaření. Každá milenka by neměla myslet na kouř nebo špínu na domácí spotřebiče a nábytek, ale na chuť pokrmu. A stačí nainstalovatodsátí kapuce v určité výšce. Souhlasím, ne tolik.