Jak namalovat koupel doma - tipy a triky

Koupelnaje místnost, kterou používají všichni členové rodiny každý den a ne jednou. Zde se umývají ráno, osprchovat se, třít, nizhaetsya v koupelně. Postupem času je třeba tuto místnost opravit, protože vliv vody, detergentů a mokré páry ničí zpracování stěn a stropů. Vana samotná je také zkažena působením škodlivých látek a vzhled nátěru se stává nereprezentativní, je nepříjemné ležet v takové lázni a ani sprchování není pohodlné.

Obsah
  1. Jak aktualizovat starou lázeň
  2. Co nabízet v obchodech
  3. Úprava staré lázně pro malování
  4. Pořadí použití nového smaltu
  5. Klady a zápory samo-nátěrové lázně

Jak aktualizovat starou lázeň

Aby se koupelně dodal dobrý vzhled, existují dvě možnosti:

Výměna vany za jinou. Tato metoda vyžaduje značné investice, protože vana sama o sobě není drahá, může se stát, že bude muset celou situaci znovu upravit a vysílat potrubí, zejména pokud se majitel rozhodne vyměnit koupelnu za sprchový kout. Proto, s největší pravděpodobností, při výměně staré lázně za novou, musíte se přizpůsobit kompletní opravě koupelny.

Zakryjte lázeň novou vrstvou smaltu. Taková metoda nevyžaduje zbytečné náklady na vybavení areálu. Je třeba zdůraznit, že staré litinové lázně jsou dobře udržované, jsou pevné a trvanlivé. Proto, před házet staré lázně to stojí za to vyzkoušet si malovat.

Co nabízet v obchodech

\ t

Nynístoletí vyspělých technologií na trhu existuje obrovské množství barev pro každou příležitost. Tam jsou smalty pro koupele, které jsou rozděleny na nátěry na litinu a jiné druhy výrobků.

Vyrábět koupelnové barvy pro mnoho firem. Nejlepší jsou:

Dulux- vyrábí velmi velký počet různých nátěrových hmot a laků. Mezi nimi je také barva koupelny "Dulux Realife Kitchen & Bathroom";

Tikkurilaje populární finská značka, která vyrábí mimo jiné i nátěr pro koupel "Luja". Jedná se o komplexní smalt, ve svém složení speciální základní nátěr a polomatný nebo pololesklý nátěr - dle volby kupujícího;

Jobije barvou německé výroby, která je poptávaná, protože má vysokou kvalitu za poměrně demokratickou cenu. Pro koupelnu použijte článek JobiWaschFest. Tato vysoce odolná omyvatelná barva je určena pro mokré místnosti.

Jednoduché nátěry jsou odolné proti vlhkosti, stupeň jejich přilnavosti k povrchu, na který se vztahuje, je zanedbatelný, takže se po krátké době odlupují. Pro litinové vany byla vyvinuta speciální technologie potahování a výrobci pro tento účel vyrábějí speciální tříkomponentní nátěr.

Všechny složky se smíchají bezprostředně před nátěrem, nanesou se na předem upravený povrch. Když nátěr zaschne, odpaří rozpouštědlo, které obsahuje, díky čemuž dochází k chemické reakci kalcinace a fixaci skloviny.

Barva pro koupelny je k dispozici v různých barvách. V podstatě bílá, onamohou být také modré a salátové odstíny. Gama je založena na požadavku spotřebitele, navíc tmavší barva je snazší skrýt vady víka vany.

Úprava staré lázně pro nátěry

Před nátěrem litinové lázně je nutné zpracovat pro zvoleného majitele nátěrové hmoty. Příprava se provádí v několika fázích:

Opatrně odstraňte vápno a mastnotu z povrchu alkalickým detergentem. Chcete-li zkontrolovat kvalitu práce, musíte namočit vanu a pokud nejsou na povrchu stopy vody (kapky, flétny), pak je vše v pořádku a můžete pokračovat do další fáze léčby.

Odstranění staré barvy. Existují dvě možnosti: můžete zcela odstranit starý smalt nebo jeho horní vrstvu. V každém případě je nutné získat hrubý nátěr, který bude lepší použít nový nátěr. Tato práce se provádí pomocí brusných kotoučů, které jsou zasazeny na vrtáku, nebo speciálním brusným nástrojem. K vyloučení prachu a drobných částic ze skloviny v očích a dýchacích cestách je nutné při těchto pracích používat ochranné brýle a respirátor a je vhodné dát rukavice, aby se zabránilo poranění rukou.

Pro odstranění starého smaltu z těžko přístupných míst pro nářadí používejte kovový kartáč nebo brusný papír k manipulaci s těmito oblastmi ručně.

Pořadí použití nového smaltu

Vanu, která byla ošetřena pro nátěry, je nutné vyprat z prachu a zajistit, aby nezůstalo žádné zrno, a poté zaschnout. Pro sušeníPovrch lze použít s jednoduchým vysoušečem vlasů.

Takto připravený povrch se potáhne základním nátěrem a potom nátěrovou směsí.

Je žádoucí udržet okna a dveře zavřené během provozu a nejméně pět hodin po nanesení barvy, aby vnější pila nemohla proniknout čerstvě natřenou vrstvou smaltu. Doporučuje se pro lepší a stabilnější zabarvení, aby se vyloučily cizorodé částice uložené na sklovině během dne.

Výhody a nevýhody vlastního nátěru vany

\ t

Vybarvujte se nebo ne - rozhodněte o majiteli. Někdo to dělá kvůli úsporám nákladů, někdo chce zkusit zjistit, co nakonec vyjde. V každém případě, pokud je lázeň stará a žlutá a skvrny nejsou redukovány na nic, je třeba ji aktualizovat nebo vyměnit.

Stojí za povšimnutí, že k malování vnitřního povrchu lázně se používá pouze speciální smalt a v žádném případě nelze použít olejové nebo alkydové barvy.

Je-li starý smalt na povrchu lázně popraskané, pak s největší pravděpodobností, tato lázeň by již neměla být pokryta novou vrstvou barvy, jak se bude držet na krátkou dobu, pak to bude trhlina.

Je třeba mít na paměti, že nezávislé ošetření a nátěry lázně nejsou totožné s výrobním procesem, takže kvalita a trvanlivost nátěru je mnohem nižší než u průmyslových. Tak, smalt, způsobené doma, bude muset být aktualizován kvůli malému počtu let, na rozdíl od továrny, která slouží po celá desetiletí.

Rozhodnutío renovaci vany musí majitel přemýšlet o všech možnostech - samoobnovení, výměně nebo obecně o sprchování, aby zjistil všechny výhody a nevýhody a teprve poté začal pracovat. Je možné, že náhrada lázně bude nejlepším způsobem, jak ji aktualizovat.