Jednostupňový strop s sádrokartonem s vlastními rukama. Montáž zavěšeného stropního videa

Opravdu chcete vytvořit zavěšený strop ze sádrokartonu sami? To je poměrně snadné pro lidi, kteří jsou obeznámeni s tímto podnikáním. Lidé, kteří provádějí opravy, to dělají rychle a na stroji. Pokud jste začátečník v takových případech a chtěli byste provést instalaci zavěšených stropů ze sádrokartonu sami, pak tato práce nebude snadné. Ale náš dům pro opravu domu vám pomůže naučit se pro fotoreportáž. Pokud je něco nejasné, pak se zeptejte v komentářích, určitě odpovíme.

Obsah
 1. Jednostupňový závěsný strop vlastními rukama
 2. Jak udělat závěsný strop se sádrokartonem vlastníma rukama?
 3. Materiály a nástroje pro montáž stropů sádrokartonových desek
 4. Příklad montáže jednoúrovňového závěsného stropu vlastníma rukama.
 5. Na stropní rám připevňujeme desky sádrokartonu samostatně
 6. Video, jak samostatně instalovat zavěšené stropy

Jednostupňový závěsný strop vlastními rukama

Stropy ze sádrokartonových desek mají řadu nepopiratelných úspěchů. Skrývá všechny nevýhody svého stropu (praskliny, nerovnosti, atd.) Pod takovým stropem je velmi pohodlné skrýt dráty. A také nejdůležitější výhodou je rovnoměrný povrch.

Stropy ze sádrokartonových desek jsou velmi rozmanité a z hlediska designu velmi početné. Budete mít možnost vytvořit takový strop s GKL, pro každý vkus. Ve volbě a představivosti neexistují žádné hranice, mají odlišný rozsah barev, jsou jednoúrovňové, víceúrovňové. Sádrokartonové stropy vám umožní zlepšit osvětlení ve vašem domě, bytě adát jí jedinečnost a eleganci. Namontovaná na stropní svítidlo je skvělým místem jak uznáte za vhodné.

Takový strop je vhodný pro každou místnost, takzvanou „univerzální“. Dokonce si můžete udělat strop v koupelně, pre plechy, které mají být zpracovány pomocí speciální směsi, která odpuzuje vodu. Nyní zvážit, jak je instalace stropu sádrokartonové desky s rukama. Pro tento druh obrázku je uveden níže - instrukce, snažili jsme se, aby bylo tak jasné a jednoduché. Videoklipy pro sběr a instalaci na strop budou brzy k dispozici.

Jak udělat závěsný strop se sádrokartonem vlastníma rukama?

 • Počáteční (obvod pro počáteční profil)
 • Základní (nosný rámový profil)
 • Podélný profil (pro tuhost a spolehlivost)
 • Existují pouze dvě technologie pro sádrokartonové desky. Jedná se o technologii zvanou Knauf a Giprok. Můžete si je prohlédnout a hodnotit sami. Zruční řemeslníci preferuje technologii Hyprok, jako naše pozastavení a profil, takříkajíc základ, z nichž je celá nosná konstrukce zavěšené na stropě a jsou připojeny později, listy sádrokartonové desky, mírně řečeno, a to ze strany evropských norem, tolik slova ... že by bylo dobré kvality a aby stropy, aby zahrnovala inteligenci, které jsme udělali.

  Konstrukce vašeho stropu s GKL musí být především silná. A všechny ostatní díly (montážních konzol) musí být dobře připevněn k základně v takové vzdálenosti, že by se nedá průhyblisty sádrokartonu. Protože právě prohýbání má za následek trhliny mezi klouby listů a vzhledem hrbolat. Montáž sádrokartonu vyžaduje výběr kvalitních a technologických materiálů.

  Materiály a nástroje pro montáž stropu sádrokartonových desek

  \ t

  Především existují speciální přívěsky (na obrázku vlevo), které by měly být připevněny k základně. Ať už jsou pevně a spolehlivě upevněny, použijte tzv. Hmoždinky - hřebíky (fotografie zleva) nebo kovové kotvy - klíny. Úspěšnější - hřebík - hřebík. K přívěsku s pomocí takzvaných "dětí", zobrazených na obrázku pod číslem 1 (šrouby s vrtákem na kov, jsou lepší "vejít do profilu") připojené k profilu o šířce 70 mm, pak jdou listy ze sádrokartonu o šířce 12,5 mm, Pod číslem 2 se zašroubují šrouby uvedenými na fotografii vpravo Na délku změřte každý kus sám, v závislosti na velikosti stropu. Bude mít stejnou úroveň laseru. A nezapomeňte na ruletu, tužku, vrtačku a šroubovák, bez ní. V lekci níže je vše jasně zobrazeno.

  Příklad montáže jednoúrovňového závěsného stropu vlastníma rukama.

  Chcete-li začít, musíte určit čáru pro počáteční profil, pro tento účel použijte pomocník laseru nebo vodní hladiny. Vzdálenost od stropu by měla být 10 - 20 cm. Udělejte tak, abyste mohli skrýt vedení, komunikaci atd. Nastavte úroveň nadmořské výšky. Obrys této čáry označte tužkou na zdi. Pak připevněte vodítka podél obvodu místnosti od této vodorovné linie s hmoždinkamikrok 350 - 500 mm. od sebe.

  Dalším krokem bude označení stropu pod vodítky hlavních ložisek. Chcete-li začít s, musíte nakreslit paralelní čáry více než 1250 mm, což je asi polovina listu sádrokartonu. Listy sádrokartonových desek budou upevněny s nepatrnou mezerou mezi nimi, a když se zavřou, že by bylo možné naplnit omítkovou směs pro pokládání švů mezi listy. Hlavní profily budou procházet podél okrajů dopisu a uprostřed, mějte na paměti. Na těchto linkách upevníme kovové závěsy na kotvu - klíny nebo hmoždinky o velikosti 400mm.

  Nyní můžete vzít vodicí profily a zasunout je do výchozího rámu, který jsme upevnili na obvod stěn místnosti. Jediné, co není žádoucí udělat, je vložit je do blízkosti stěny, je třeba ponechat malou mezeru tak, aby nedocházelo k deformaci stropu z různých nepředvídatelných okolností, podobných prodloužení teploty. Takže v našich luscích vložte vodítka. Směrové upevnění na šrouby kolíků na kovu, 2 na každé straně profilu. Zkontrolujte vodorovně na nutně dlouhou úroveň nebo laser.

  Dále instalace stropu se sádrokartonovou dlaní pomocí vlastních rukou umožňuje označení a zasunutí podélných profilů (foto zprava). Doporučujeme sledovat specifikaci při příčných montážních fóliích vedení sádrokartonových desek cca 600 mm, v podélném - 400 mm. Můžete si vybrat možnost designu sami a podívejte se na video. Zde budeme uvažovat příčnou montáž. Je možné bez problémů řezat podélné profily s kovovými nůžkamidélka, kterou potřebujete. Pak podélné profily vložte mezi vodítka také s krokem asi 500 mm. Musí být umístěny tak, aby nespadly na konce montážních profilů se závěsnými konzolami.

  Podélné profily jsou připevněny k vodítkům pomocí speciálních krabů, zobrazených nahoře. Ať je konstrukce odolnější, použijte pro upevnění podélných profilů jinou konstrukci. K nosnému profilu jsou připevněny dva profily, které jsou do nich vloženy podélně. Tato metoda velmi dobře posiluje design. Zajistěte podélný profil pomocí závěsu, přibližně uprostřed každého z nich.

  Je možné použít pro tvrdý montážní profil ke stropu kusu stejného profilu, stačí jej pouze odříznout nejprve podél okrajů a přehnout písmeno R. Pro větší pohodlí nejprve změřte vzdálenost od stropu ke dnu profilu, bude to bod řezu a ponechte asi 3 cm. pro upevnění hmoždinky ke stropu. Všimněte si, že upevnění hmoždinky by mělo být blíže hraně ohybu profilu, aby nedocházelo k průvěsu pod tíhou listů sádrokartonových desek. Tímto způsobem si můžete vytvořit vlastní ruční zavěšení libovolné délky a strop lze zvednout nebo snížit na požadovanou vzdálenost. Na konci se podívejte na video tutorial.

  Listy sádrokartonových desek připevňujeme k stropnímu rámu nezávisle

  .

  Zde je připraven hlavní rámec stropu GKL. Nyní je třeba vyšívat s listy sádrokartonu. Před tímošetřit každý list stropu speciálním základním nátěrem, zlepší zateplení, po upevnění, rukojeti na zadní straně. Odchod od zdi několik milimetrů, co by sádrokartonové desky dýchaly. Plechy připevněte přes podélné profily. Připojte první list ze stěny a další z prvního podélného profilu. Vzdálenost mezi stěnou a podélným profilem se blíží polovině plechu. Tímto způsobem projdeme celý strop. Upevněte plechy ze sádrokartonu ke všem polstrovaným profilům pomocí šroubů na kovu v krocích po cca 15-20 cm.

  Klobouky samořezných šroubů nemusejí být silně protahovány, měly by být téměř vyrovnány, ale tak, aby nevyčnívaly nad rovinu sádrokartonu. V tomto případě vám bude nápomocen obdélník shupo s omezovačem tuhosti, který bude vložen tak, aby omezovač mohl být spuštěn samočinným řezáním světla. Mezi listy 2 - 3 mm vytvořte mezeru pro další pokládku spojů omítkovou směsí.

  To je vše. Zbývá pouze rozmazat spoje vytvořené mezi listy. Strop je nutné zcela zavřít, předplášťovat jeho základní nátěr tmelem, možná bude nutné otočit lepící šrouby. Co by bylo dobré uzavřít spoje, použít speciální směsi nebo sádrové směsi. Je navrstven na lepivé výztužné mřížce ze skleněných vláken. Zarovnejte celou špachtli tak, aby nevyčnívala. Když je všechno suché, vyhladěte všechny polstrované oblasti malou kůží. Stejným způsobem jsou upraveny mezery vytvořené mezi stěnou a vrstvami sádrokartonu. Strop je zcela zaseknutý sádroumix, jak je uvedeno na fotografii níže, zkuste to udělat bez rozvodu, pokud si obraz, pokud pod tapetu, pak to nemusí být viditelné.

  Tady a připravený skládací strop vyrobený ze sádrokartonu, vyrobený vlastními rukama. Pak s ním můžete něco udělat. Přilepte tapetu, barvu a tak dále. Pokud jste udělali všechno správně, strop vám bude sloužit velmi dlouho. Nyní se seznamte s instrukcemi pro instalaci videa, abyste si před praxí upevnili znalosti.

  Video, jak samostatně zavěsit instalaci podhledu