Jak namontovat železo na střechu?

Obsah článku

 • Co potřebujete vědět pro železné střešní zařízení
 • Jak správně pokrýt střechu železem
 • V současné době jsou střechy budov pokryty různými střešními materiály - přírodní dlažba, válcované materiály na bázi asfaltu, azbestové cementové desky ploché a zvlněné, euro-cypress, asfaltová dlažba, kov, dřevo, sláma, rákosí a rákosí. ostatní.

  Všechny mají různé výhody a nevýhody, vyžadují různou technologii stohování. Ale železo na střeše, v tuto chvíli nejžádanější.

  To je vysvětleno:

  • s nízkou cenou,
  • trvanlivost materiálu,
  • snadná instalace.

  Před výběrem železa pro střechu musíte znát vlastnosti jednotlivých střešních krytin, specifikací a technologie zařízení střechy plechů. To pomůže učinit správnou volbu ve prospěch jednoho nebo jiného střešního materiálu.

  Nejoblíbenější jsou profilované plechy (sádrokarton) a kovové dlaždice.Získali uznání díky svému atraktivnímu vzhledu, nízké hmotnosti, snadné instalaci a dostupné hodnotě.

  Pozinkovaná ocel je hladká, i když se používá k zakrytí střechy, ale již začala zaujmout své pozice z důvodu nenáročného, ​​jednotného vzhledu a složitosti zařízení skládacích spojů.

  Existují varianty zařízení střech z mědi, hliníku nebo slitiny zinku a titanu. Ale náklady na takové střechy nepředstavují jednoduchého spotřebitele, takže je mámenebudeme uvažovat.

  ?

  Co potřebujete vědět o železném střešním zařízení

  Není-li pokládka na profilovanou kovovou střechu velkým problémem, pak zařízení z pozinkované železné střechy vyžaduje určité znalosti a dovednosti.

  Zaprvé, člověk musí být schopen vytvořit spojení mezi jednotlivými listy tak, aby dešťová voda nebo sníh nepronikly železným krytem střechy a silný vítr nemohl trhat železo ze střechy.

  Tyto sloučeniny se nazývají záhyby, kterými mohou být:

  • lhaní;
  • postavení.

  Listy železa, které se navzájem spojují pro stohování na desku s jednou stuhou, se nazývají obrazy. Příčné spoje plechů železa se provádějí pomocí ležícího záhybu, podélného - pomocí stojacího záhybu.

  Důvodem je skutečnost, že tekoucí voda by neměla být zpožděna na příčných spojích, které jsou rovnější a mají sklon záhybu ve směru římsy.

  Před zakrytím střechy železem, musíte koupit speciální nářadí a pomůcky pro výrobu záhybů:

  • obráběcí stroj s pevně kovaným kovovým rohem;
  • kladivo;
  • Kyjev;
  • hřeben;
  • linie;
  • třmeny;
  • nůžky na kov.

  List železa označuje místo ohýbání. Poté, s pomocí dřevěných Kievans se ohýbání hrany podél plánované linie. Potom se dopis otočí a okraj se přehne do tvaru p-tvaru. Na druhém plechu udělejte jeden výpadek, kterýdo štěrbiny prvního ohybu. Konečná fixace se provádí kovovým kladivem.

  Zařízení střechy železa vyžaduje speciální dovednosti, a jak pokrýt střechu železem správně, pomůže pochopit zobrazení video materiálů, které na internetu stačí.

  Je-li železo zvoleno jako střešní krytina, má polyesterovou ochrannou vrstvu, pak je třeba dbát především na přepravu, aby nedošlo k poškození horního krytu.

  Hladké plechy jsou obvykle baleny do polyethylenové fólie, která je odstraněna bezprostředně před položením na střechu.

  ?

  Nejprve se shromáždí kovový proužek ze samostatných plechů o délce nejvýše jednoho metru ,metodou lhaní záhybů.

  Celková délka jednoho obrazu se obvykle rovná délce sklonu střechy.

  Na střeše obrobku se spojí pomocí skládacího stojanu. Stohování snímků se provádí v souladu se svislou rovinou podél svahu střechy.

  Upevňování obrazů se provádí kovovými kluzáky, které kladou v mříži střechy a drží obrazy se zakřivenými hranami.

  Instalace profilovaných plechů je mnohem jednodušší. Kromě toho, střecha kovové dlaždice nebo profilového listu s ochrannou vrstvou nevyžaduje údržbu po dobu deseti let, zatímco střecha ze železa vyžaduje neustálou péči, která je čistit a barvit povrch, aby se zabránilo vzniku koroze.